Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
АвторSnejana (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 15:35



Здравей istori4ka,
моля те да напишеш тук какви лекарства ти е препоръчал д-р Кръстев и каква диета спазвате.За мен ще е много полезно, а надявам се и за другите от клуба.
Благодаря



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Snejana]  
Авторistori4ka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 00:13



До Джул и Снежана,
Момичета, много се извинявам, че дълго време не писах и не отговорих на поставените въпроси, но знаете какви са и колко предвиденитне и непредвидените грижи за нашите болни близки. Сега конкретно:
1.Кабинетът на проф. З.Кръстев се намира на ул. Цанко Церковски 6 /на площад Журалист/ , тел.8669112- приема след предварително записване. Не е много "здравословно " посещението при него и Ви съветвам да не водите близките си, а да ги консултира по документи, защото мнението му е, че става въпрос за нелечимо заболяване. Представете си как ще се почувства болния, ако в ушите му прозвучи тази присъда.
2.Предписа-Урсофалк, Омепразол/или Улкопрол, Сопрал, Пробитор/ и Изопринозин. Това са лекарства за панкреаса, черния дроб и засилване на имунитета.
5.Диетата, с която около месец и половина храня майка се базира на данните на "Ние и зоната"-д-р М.Папазова, Р.Калейчва, А Куруиванова,ИК "Емас". Храненето се извършнва на малки порции, пет пъти дневно в т.н. блокове. Основното в тях е да се балансира количеството на белтъчини, мазнини и въглехидрати. Порциона за деня не се прави трудно , има и примерни менюта , а и след два-три дна му хващаш цаката. Не знам до кога ще е , но майка успява да поема "нормалн"-всъщност малки колическтва от трите вида. Под мазниние разбират зехтин, белтъчини-пилешко, риба, извара и ядки/много важни, макар и по 2-3 бадемчета, орехче/, маслини и всички плодове и зеленчуци. Мога да бъда и по-конкретна, ака проявявате интерес.
Сега ще проуча информазцията, която Вие сте ми подали и ако имам въпроси ще иша.
На финала искам да попитам как са Вашите близки, как се справяте с обезбояващите, взели ли сте лекартвата от Онкодиспансра?
Желая Ви успех и ъсмет в борбата за живот!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: istori4ka]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано09.09.07 17:44



istori4ka, има ли някакъв резултат от лекарствата на проф. Кръстев, как е майка ти! И ние сме в подобна ситуация, само дето още ни мотаят между болниците и лекарите!

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано10.09.07 14:00



Леле, хора незнам какво да правя, откриха на майка ми рак на панкреаса с разсейки в черния дроб, изписаха я от болницата само с наставление да отидем в онкодиспансера, отивайки там хирурзите ни изпращат обратно в болницата да искат становище от болничния хирург защо не иска да я оперират и той хоп съгласява се да я оперира, но защо сега - защо ни разкарват от лекар на лекар и само си измиват ръцете!


Говорих с позната лекарка и й споделих проблема си и я помолих за съвет, тя ми каза че операцията на такава диагноза е ускоряването на края! Какво да правя, да подложа ли майка ми на операция или не, а пък да ви кажа честно вече нямам доверия на тази болница, ако можете да ми препоръчате някой хирург, който е добър или болница в която да влезе, просто ми омръзна да ни разкатават и да си играят с живота на пациентите си! За тях сигурно тя е поредното опитно зайче, но за мен СИ Е МОЯТА МАЙКА, която много обичам и бих искала да й помогна!
Ако можете да ми дадете съвет ще бъда благодарна!

Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор Buba67 ()
Публикувано10.09.07 14:23



Направи консултация с доц. Владов от ВМА София. Ако мама не може иде занеси документите да ги види. Чувам добри отзиви за него относно оперативно лечение точно на рак на панкреаса. От днес е на работа. Успех!



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: Buba67]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано10.09.07 14:48



Много ти благодаря, майка ми все още се движи и болките не са толкова силни, има моменти в които даже не се нуждае от нещо обезболяващо, даже и се храни без да й се гади, имам чувството че нещо я объркват! Тя иначе е наясно вече с диагнозата си и ще отидем и то трябва да е тази седмица, че са й насрочили операция и на 18-ти Септември трябва да влезе, но аз се страхувам, да не би да я объркаме още повече! От всичко прочетено тук до момента оставам с усещането че при такава диагноза само отварят и затварят пациентите си! А по принцип тя е и епилептичка и направо се чудя дали не са решили да си я ползват като опитно зайче!



Живота е война, която ще водим до край!!!

Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.09.07 20:08



Пратих ти на" лични" телефони на които да се консултираш...



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: sacrovi6te]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано11.09.07 18:12



Някой да е чувал нещо за д-р Мекянов - хирург от Пета градска болница!

Живота е война, която ще водим до край!!!


Тема Варуминнови [re: tajno_cvetence]  
Автор dr_mih (непознат )
Публикувано11.09.07 18:19



Единственото нещо което може да помогне на вашия съпруг е Варумин.Работя от 6 години и имам отлични резултати при различни видове рак на различни органи.Всичко съм доказал с документи-скенери,преди и след лечението,както и кръни показатели и ту-маркери.Повече подробности на:www.anticancerbg.com



Тема Re: Варуминнови [re: dr_mih]  
Автор sacrovi6te (разстроена)
Публикувано11.09.07 18:21



ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ - ЧЕТЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

МИСЛЯ, ЧЕ МЯСТОТО ЗА РЕКЛАМИ НЕ БЕШЕ ТУК!

Живота е война, която ще водим до край!!!

Редактирано от sacrovi6te на 11.09.07 18:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.