Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор eva_miracle (непознат )
Публикувано06.06.06 13:47



tajno cvetence,как е съпруга ти?има ли апетит, намаляха ли болките? На баща ми се увеличиха и загуби от три дни апетит. В момента се опитваме да му вдигнем хемоглобина с едни инжекции и да почваме химиотерапия.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: виoлeтa]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано06.06.06 17:18



Виолета, за туморните маркери съм чела, че не могат да се използват самостоятелно за поставяне на диагноза. Има случаи, когато болестта е в напреднал стадий, а стойностите на туморният маркер не са повишени. Също така леко повишен туморен маркер може да има при доброкачествени заболявания.



Тема Re: karcinom na pankreasaнови [re: eva_miracle]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано06.06.06 17:45



Еva_miracle, съпругът ми понякога има апетит, но се страхува да яде. Като хапне малко и после няколко часа му е много лошо, боли го черният дроб. И когато пие течности му е тежко и се чувства много зле. Болките в кръста са поносими /засега/, защото пие Doltard /с морфин/, който вчера ни дадоха от Онко диспансера. Вече почти месец не е лягал нито през деня, нито нощем. Ох, искам да му помогна, а не знам как....... Не иска да чува за билки или други лекарства. Като го гледам как се мъчи, колко слаб е станал, отслабнал е с повече от 30 кг ........ губя надежда ....... само вълшебната пръчка на Harry Potter би могла да му помогне ........



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: виoлeтa]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 21:01



знам,че туморните маркери не винаги дават точни резултати.Лекарите обаче нищо не могат да кажат.Бях описала състоянието на баща си преди и тъй като е махната метастаза от главата на панкриаса, а стойностите на ензимите са многократно повишени,се притесняваме да не би карцинома да се развие там.Засега това е което мажем да направим като изследване-маркерите.Останалото ще очакваме,дано да е просто възпаление.Искахме да сме наясно с това какво да очакваме,защото мисля че е по-добре да знаем истината,отколкото да се съмняваме.А ти търси начини да даваш на съпруга ти билки.Даже и да недоволства си повтаряй,че е за негово добро.Прави всичко,което зависи от теб,пък кой знае...Аз се моля всяка вечер не само за баща си,но и за всички/които имам чувството че познавам/ от този форум.Знам,че не може да ни бъдат отнети по този начин хората,които толкова обичаме.Много,много късмет.



Тема za violetaнови [re: виoлeтa]  
Авторgega (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 12:59



zdravej vili, mojat ba6ta e s priblizitelno su6tata diagnoza. histologi4nite rezultati sled operacijata o6te ne sa izlezli, no e po4ti sigurno, 4e 6te sa dosta ot4ajwa6ti. bih iskala da ti zadam njakoi po-konkretni wuprosi tuj kato imam 4uwstwoto, 4e sme w podobni situacii. lekarite preporu4aha li wi njakakwa lekarstwena terapija? pri nas kazaha, 4e ot ni6to njama smisul zaradi wuzrastta i naprednalija stadij, a na men mi se iska da 4uja wuzmoshno powe4e mnenija. pri ba6ta mi e mahnata 4ast ot stomaha i mnogo me e strah, kak 6te prote4e zahranwaneto. pri was kak e?
bih se radwala, ako moshem da ostanem w kontakt, ako njama6 ni6to protiw.
ot dumite ti luha mnogo borbenost i re6itelnost, na koeto samo moga da se wuzhi6tawam. az li4no sum w pulna panika. ot surce ti shelaja mnogo, mnogo sila



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: виoлeтa]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано07.06.06 21:18



Вили, Вили, правя всичко, което зависи от мен, но резултатът е, че само го ядосвам. Чуди се как не разбирам колко тежко му става на стомаха, когато изпие 100 мл сок, та го питам иска ли още. Не иска да му говоря за храна, билки, нищо не иска и вече наистина не знам какво да правя......



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: tajno_cvetence]  
Авторниkoя (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 01:44



Тъжно цветенце,как е съпругът ти?Изчетох всичко тук и имам чувството,че все едно говориш за татко.Симптомите са същите,диагнозата също.Вечното недоволство и отричане на всички методи на лечение...И той вече не гледа телевизия(а преди не изключваше телевизора)-пуска го,но без звук.Спи седнал,няма сили да върви,а напоследък и трудно говори.Коремът му е огромен,не може да се храни-като хапне нещо,го повръща(нарочно).Чувствам те толкова близка.



Тема Re: за никоянови [re: tajno_cvetence]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:04



Съпругът на тъжното цветенце почина.Влез в изповедалнята, там хората изплакват мъката си.И успех на вас.



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: ниkoя]  
Авторbetinas (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 19:20



те не повръщат нарочно, дори не си го помисляй! За панкреасния карцином повръщането е неизбежно и много мъчително за болния, опитай се да го подкрепяш поне с дух, защото после ще ти бъде много мъчно, и най вече за упреците. Дори не го насилвай да приема течности, храна - отвращението към всичко това е неизбежно, дори само мисълта за храна може да предизвика повръщане. Колкото иска - толкова, не си мисли че му е по-добре ако е пил и ял. Аз съм минала през този ад, разбирам те много добре, но и ти повярвай на това което той чувства. Успех!



Тема Re: za tajno cvetenceнови [re: betinas]  
Авторниkoя (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 18:35



Betinas,той повръща,защото го заболява,когато хапне.Когато повърне,му олеква.Ако моят живот можеше да спаси неговия,бих умряла с усмивка.Но уви...Господ иска татко.Но аз вече не вярвам в Господ.Ако съществуваше,той нямаше да му причини толкова мъки.Не и на татенцето ми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.