Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НОВИНАнови  
Авторнeщacтнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 16:06



днес мина операцията на баща ми.Беше тежка и продължителна,но дойдоха първите добри новини.Според лекаря са изчистили всичко от стомаха и метастазите,които са намерили в панкреаса.Сега ще чакаме резултатите от лимфните възли,но засега е жив и надеждата ни се върна.Моля се и за всички,за които чета в този форум.Чувствам ви особено близки и ви подкрепям изцяло.Благославям доктор ТАКОВСКИ,който работи в онкологията в Благоевград и е прекрасен лекар и човек.Успех на всички.



Тема Re: НОВИНАнови [re: нeщacтнa]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 16:21



Много се радвам за вас:)

На нас ни казаха, че операцията е изключително сложна и се притесняват дали той ще я издържи, тъй че... ние да си решим.
А как се решава такова нещо, когато не можеш да прецениш и никой не се наема да ти каже какви са шансовете в двата случая.
На вас какво ви бяха казали.
Моя баща също е с рак на стомаха и метастази (обаче в черния дроб)



Тема Re: НОВИНА [re: нeщacтнa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано10.05.06 16:28



Браво. Много се радвам.
Но това не е ли повод да си смениш "ника".
Моля те, името е като етикет и има вибрации! Откъде измисли това "нещастна"?
Моле те, сега поне имаш повод да си обнадеждена и ще направиш много добре ако смениш това име.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: НОВИНАнови [re: нeщacтнa]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 16:40



Браво,мила!Много се радвам за Вас и все добри новини да ни пишеш.Споделяй тук всичко,което не можеш другаде!Успех и здраве Ви желая.



Тема Re: НОВИНАнови [re: gal55]  
Авторнeщacтнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 22:04



благодаря за бързите отговори.Ника ще го сменя веднага щом излязат резултатите от отдалечените лимфни възли.На нас ни казаха,че нямаме друга алтернатива,операцията е повече от наложителна, а на място ще решават дали да отстраняват тумора или да свържат стомаха с червата,за да удължат живота/казва се анастомоза/ и да намалят страданията.На вас как ви откриха метастазите в черния дроб,чрез скенер,ехограф или рентген?Пиши,чакам, желая късмет и успех.



Тема Re: НОВИНАнови [re: нeщacтнa]  
Авторнeщacтнa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 12:36



за съжаление този път новината не е никак добра.Излязоха хистологичните резултати и всички проби показват наличие на метастази.Лекарката казва да си помислим и да опитаме с химиотерапия,но той е още много слаб,тъй като операцията беше изключително тежка.На всичкото отгоре вече две седмици подържа температура около 37,1-37,4.Трудно се взима такова решение-кое е по-добре,не зная.Все пак е почти на 73 години,дали ще издържи?А има и още един проблем-той не знае точната диагноза.Страхувам се,че ако разбере ще се предаде.Моля ви,помогнете със съвет или просто ми пишете.Дали има някъкъв начин да се направи химиотерапия,без страничните ефекти-не вярвам,но споделете вашия опит.Сигурна съм ,че ме разбирате прекрасно.



Тема Re: НОВИНАнови [re: нeщacтнa]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 13:50



Мила,според мен трябва да се борите,да опитате всичко.Моят татко също доста време не си знаеше диагнозата,но след операцията лекуващият лекар каза,че трябва да направим химиотерапия.Доста се чудехме как да му кажем,но просто нямаше начин да скрием.В началото се опъваше,питаше защо е тази химия като се чувства много добре.Обяснихме му,че целта е да се убият остатъчните ту-клетки,които не могат да се отстранят оперативно.Започнахме в края на Януари 2006,вече сме минали 8 вливки.Той си свикна с мисълта за химиотерапията.Няма как да се избегнат страничните ефекти,особено падането на косата,но тя пораства отново.Възрастта за мен няма значение,всеки иска да живее,трябват много усилия от болния и от нас,неговите близки.Позакрепете го и направете химиотерапията,моя татко вече казва на другите онкоболни в диспансера,че има полза от химият.
Стистам Ви палци и успех!Бъдете здрави,кураж и горе главата.



Тема Re: НОВИНАнови [re: gal55]  
Авторнeщacтнa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 14:23



благодаря за добрите думи,gal 55. Наистина всеки заслужава да живее или поне да не си отива от този свят по такъв мъчителен начин.Тази мисъл се е загнездила в главата ми и не ми дава мира.Не зная дали някога ще я прогоня.
Как може човек да реши такова нещо,след като просто казват да опитаме.Кое ще е по-добре за него?На това искам да ми отговорят лекарите.



Тема Re: НОВИНАнови [re: нeщacтнa]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 16:47



Миличка,лекарите не са всесилни,не са Бог,колкото и да ни се иска.Щом Ви казват да опитате,опитайте,дано имате късмет и стискам палци.
Успех.



Тема Re: ХИМИО БЕЗ СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИнови [re: нeщacтнa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 17:07



Мила, съветвам те да пуснеш темата за "химиотерапия без странични ефекти" като отделна, така много хора ще споделят опита си. Аз мога да препоръчам само "Деодан", който преди години МНОГО ни помогна, а сега чета, че и на други помага. Позволявам си да цитирам част от писмото на ivaseda, за да не търсиш дълго из форума: "...препарата "ДеоДан" се препоръчва при химио- и лъчетерапия. Представлява изсушен извлек от клетъчната стена на щам на Laktobacilus bulgarikus. Вярно е, че е много скъп (месечно 300 лв) , но съпругът ми само за три дни след приемането се почувства така, че за първи път след операцията ми каза : "Когато човек се чувства добре, действа бързо..." .
Продава се от Производителя : фирма "Деодан".
Адресът им в София : бул. "Климент Охридски" 1.
Погледнете чрез трърсачката на Гугъл, там ще намерите имейл и телефони, обясниха ми, че при поръчка може да се изпрати по пощата с наложен платеж".
Ако искаш, питай я за повече подробности! Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.