Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема В помощ на хората с увреждания!нови  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано04.05.06 22:29



Вижте какво открих!
Понеже приготвям документи за ТЕЛК, ровя се за информация относно правата на хората с увреждания. Смятам, че щом държавата е приела такива за нас не бива да не ги познаваме и използваме. Друг е въпроса, че е едно ходене по инстанции докато се сдобие човек с правата си.
Може да има някои остарели документи, но това лесно се проверява.
Ето и адреса:

Редактирано от vesela.bg на 14.09.06 22:40.



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: Baлeнтинa]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 16:41



Aз минах на телк и се пенсионирах по инвалидност, пручила съм всичко, така че, ако някой нещо го интересува......



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: zdr1]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано05.05.06 16:48



Аз в понеделник съм на ЛКК и като ми дадат документите отивам да подам в ТЕЛК. Ако има нещо, което мислиш, че трябва да знам преди комисиите - ще ти бъда благодарна ако го споелиш с мене.



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 17:00



Баща ми работеше до преди две-три месеца,т.е. преди да се разболее в частия бизнес сам за себе си.Самоосигуряващ се е и сега остана без доходи.Интересуваме дали тези самоосигуряващи се имат право на болнични и изисква ли се да е извършвана някаква интервенция, за да го пенсионират по болест.



Тема Re: В помощ на хората с увреждания! [re: Eлфи]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 17:17



Баща ти онологично болен ли е...Ако си е плащал всички осигуровки и фирмата му е работеща, има право на болнични, те се плащат от НОИ, ако ли не Лекуващия онколог да го прати с протокол от ЛКК пред ТЕЛК за пенсиониране по инвалидност ...



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: Baлeнтинa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 17:21



Валя, ТЕЛК работи по медицинските документи, прегледа е формален, но ако те попитат как се чувстваш , не се прави на герой а позасили краските на състоянието си...ти за пенсиониране ли отиваш на ТЕЛК...



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: здp1]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 17:32



Бях на ТЕЛК в онкологията през декември - точно една седмица след химиотерапията ми.
Освен документите, прегледаха и мен - операция, ръцете и краката за отоци, дори кръвно... Аз демонстрирах, че съм добре, но ми определиха 85%.



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: TH]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано05.05.06 17:57



Не не отивам за пенсиониране. Искам да получа степен инвалидност. Надявам се да ми е рано още за пенсиониране по болест. Но с тези степени поне да успея да се сдобия с това да не плащам данък ощ доход, а и каквото още се полага според процентите.



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: Baлeнтинa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 18:29



Виж, можеш да се пенсионираш по инвалидност и да си работиш, така ще получаваш и пенсия и заплата...имаш това право....



Тема Re: В помощ на хората с увреждания!нови [re: zdr1]  
Авторfeniks (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 23:11



Аз съм пенсионирана по болест за 4 години, с група инвалидност. Срока на пенсионирането ми изтича на 1.08.06 год. Моля те, кажи ми какво трябва да направя, аз ли да подам отново молба за ТЕЛК, те ли ще ме поканят.... Не знам какво да правя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.