Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помогнете  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 01:56



Имам подути лимфни възли където са сливиците от 1=2 години като си мислех 4е това са самите сливици и не обръ6тах внимание.От скоро оба4е имам болки в гърба и напипах и зад ухото о6те една бу4ка която дали я е имало преди нямам представа.Запо4нах да ходя по доктори;изследвания кръв и урина са наред;Ехография на 4ерен дроб;6титовидна жлеза ;мле4ни жлези ;коремни органи е наред само в бъбреците имам песъ4инки по 2 мм.Правиха ми и ехография на тези лимфни на сливиците и докторката ми каза 4е преди време съм имала някакво заболяване и не съм се излекувала и затова сега са подути.В момента съм бременна и не мога да правя скенери и такива не6та.Мили хора не6то не ми дава мира и затова спирам да търся помо6 от близки за6тото те ме обвиняват 4е само ги притеснявам и затова търся помо6 от вас.Въпросите ми са много ;тези лимфни възли може ли само с ехография да кажат 4е били от настинка преди доста време или да търся друг лекар и какъв да бъде той и о6те един въпрос тези болки в гърба на какъв вид рак примерно могат да се далжат.Може да ме сметнете за луда ама тези не6та доста ме тревожат и няма кого друг да попитам .Аз съм от Варна и ако ми препоръ4ате някой лекар 6те бъде 4удесно.Да направя ли и повторни изследвания на кръвта и урината.6те 4акам отговорите ви и тръгвам по лекари сама 4е мъжът като ме види пак такава омърлу6ена и запо4ва да ми се кара ама само аз си знам какво ми е.Вси4ко добро на вси4ки хора и болни и здрави.



Тема Re: помогнетенови [re: toni]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано05.05.06 16:06



Мила Тони, не знам нищо за това, не мога да ти помогна, съжалявам.

Искам да ти кажа, че от "криене на главата в пясъка" никой не е спечелил, проблемите само се задълбочават.

Затова по-добре търси лекари, сподели с този, когото считаш за най-близък - майка, баща, брат, сестра, съпруг - не знам.

Но споделената тревога се носи по-леко. И недей отлага, търси яснота - каквото и да е това, (дано да не е така страшно, акто си се наплашила!!!) - по-добре е да знаеш и да вземате спешни мерки!!! Мило момиче, ти си млада, търси помощ навреме, за да имаш шанс всичко да отмине и да го забравиш!



Тема Re: помогнетенови [re: toni]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано05.05.06 23:51



Тони, не се притеснявай, много често лимфите реагират след някой грип изкаран на крак. Повтори ултразвука, но при специалист-онколог. Ако той каже, че няма нищо, вярвай му. Ултразвука засича такива неща. Също и скенер можеш да направиш без констрастно вещество, което би било опасно за бебето. Не се плаши от това, което ще ти споделя. Аз имам образувание в лимфните и имам болки в гърдите от костни метастази. Но при мен всичко това е вследствие от рак на гърдата, от който съм оперирана преди 6 години. При теб не смятам, че е нещо сериозно, но е добре да огледаш нещата добре, за да предпазиш бебчето, ако се наложи някакво лечение. И бъди спокойна, не се панирай, така ще навредиш повече на бебче. Сигурна съм че всичко е напразно притеснение от твоя страна. Чаакам да докладваш за резултатите.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: помогнетенови [re: toni]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 00:47



пак 6те отида да ги видим тези лимфни възли.Казаха ми в болницата 4е трябва да е хематолог.На хематолог ли да отида или на онколог.6те питам и гинеколога в понеделник дали мога да направя скенер.6те направя и о6те едни изследвания на кръвта и урината в друга лаборатория.Веднага 6те докладвам като разбера резултатите.Ако ме посъветвате за о6те някакво изследване 6те съм благодарна.Искам да попитам и не6то друго;Знам 4е в другите държави всяка година се правят задължителни годи6ни прегледи.Какви са тези прегледи хубаво ли е да се правят и може ли 4рез тях навреме да се устанивят разли4ни заболявания не само ракови а по принцип.Питам за тях за6тото искам да накарам мъжът ми да си направи някакъв профилакти4ен преглед по повод една рана на гърба от около 2 години която не зараства и от нея те4е постоянно някаква те4ност.Той милия е много страхлив и не иска и да 4уе.Поне да го накарам кръв и урина да даде.Благодаря ви МИЛИ4КИ.Лека ве4ер



Тема Re: помогнетенови [re: toni]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано06.05.06 07:18



Мила Тони, у нас личния лекар също е задължен да извършва профилактичен преглед на пациента. Можеш да се обадиш на личната лекарка на съпруга ти и да му вземеш час и той да отиде. Прегледа е стандартен и се пускат изследвания на кръв и урина, ако той няма други оплаквания.
Относно лимфните възли - наистина се ходи при хематолог, който пуска кръвни изследвания и пак при него , за да ги разчете. Трябва ти направление за него от личната лекарка, а ако тя не ти дава , а ти искаш да отидеш - трябва да си платиш сама прегледа. Щом искаш ти да се успокоиш понякога цената е човек да плати от джоба си 10-15 лева за преглед и за изследвания - трябват ти 1.изследвания ПКК(пълни кръвни изследвания) по 18 показателя и Диференциално броене на левкоцити - общо стува към 6 лева.
Това е от мене, успех ти желая!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: помогнетенови [re: Baлeнтинa]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 09:54



Мила Валентина привет за съветите благодаря.За 6астие парите не са проблем за мен казвам за 6астие за6тото преди време като бях студентка и нямах пукнат лев ме заболя забът ама цялото ми лице бе6е подуто оказа се 4е в малкото град4е в което у4ех ренгена за снимка на зъбите бе6е развален трябва6е да 4акам около 2 седмици през които през ума ми минаха не6та които даже не искам да казвам просто болката бе6е много силна.А пък когато 4овек има средстрва може да отиде дори и в друг град да си направи снимка.Оба4е и това не е най важното май по важно е да намери6 добър лекар който да обърне внимание за6тото иска да помогне а не за6тото си му дал някой лев отгоре както обикновено прави мъжът ми като ме води на прегледи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.