Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кашлицанови  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 15:59



майка ми има ужасна кашлица и висока температура.По цяла нощ не може да спи и се буди през 1 час да кашля.Някой знае ли с какво е добре да се подтисне кашлицата.Лекарката ми каза че вече ще е така и че единственото, което мога да направя е да я облекча.Вашите близки кашлят ли така?



Тема Re: кашлицанови [re: kat]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано03.05.06 16:44



Кат, баща ми кашляше също така по едно време и от онкологията му препоръчаха Проспан, сега кашля доста по-малко.



Тема Re: кашлица [re: vivi7]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 16:55



vivi i toi li taka se bude6e no6temDali se e opravil ot tozi sirop ili ot himiqta koqto mu slagat.Kolko kursa himioterapiq sa mu pravili?



Тема Re: кашлицанови [re: kat]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано03.05.06 17:28



И той беше така, но само една нощ беше по-сериозно и не можа да спи. Тогава вдигна и кръвно изведнъж, дори викахме бърза помощ. Беше минал един курс химиотерапия. И температура правеше. На сутринта отиде в онкологията. Там му казаха за Проспана. И кашлицата общо взето за два дена доста намаля. Не съм сигурна, че е от проспана, може и да е съвпадение, но е много вероятно да е от него. Според мен трябва да пробваш.
А защо не се обадиш на тоя горещ телефон, за който пива Валентина. Сестра ми се обажда и каза, че са любезни. Там не са лекари, и не е сигурно, че са по-компетентни от нас , само защото са в ремисия, но не се знае. Може да дадат ценен съвет. Стискам палци майка ти да се оправи скоро.Успех и пиши



Тема Re: кашлицанови [re: kat]  
Автор Бeни ()
Публикувано04.05.06 22:31



За кашлица в клуба на майките е разпространена тази рецепта /много ефективна/, която може да пробвате, дано помогне:

В чаша гореща вода се накисват 5-6 нарязани сухи плодове от смокиня. Престоява поне 1 час, желателно е и цяла нощ, прецежда се и се пие като чай.

ето още какво намерих за смокините:
От древността използвали плодовете на смокинята в медицината. Прилагали ги като средство против кашлица, заболявания на гърлото, като ги заливали с гореща вода или мляко. Зрелите плодове са добро потогонно средство и понижават температурата. В смокините има повече желязо, отколкото в ябълките, затова го препоръчвали на болни, страдащи от анемия. В листата на смокинята се съдържа веществото кумарин (вещество, повишаващо чувствителността на организма към слънчевата радиации). От тях се прави препаратът фурален, прилаган за някои видове плешивост и витилиго, а сокът и етеричните масла потискат ръста на някои гъбички и болестотворни бактерии. и още





Тема Re: кашлицанови [re: Бeни]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано09.05.06 17:47



Кат, как е майка ти? Поуспокои ли се кашлицата? Какво предприехте?



Тема Re: кашлицанови [re: vivi7]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 17:56



мама сега е по-добре.Проспана май и подейства.Кашля,но много малко.Благодаря за съвета за проспана.Сега и изписаха и антибиотик защото и бяха възпалени ушите и лекарката смята че е възможно и да е от химиотерапията, просто и е много слаб организма.Температурата и също засега спадна.
Всичко това ми дава надежда,че не е кашляла от метастази, а от грип,който е много често срещан при химиотерапия.Дано да е така.Но не мога да сам сигурна докато не направят скенер.Аз много се надявам да е така, въпреки че на лекарката не и се вярва и колкото пъти съм говорила с нея все ме убеждава, че по-добре няма да стане и аз трябва да го приема.НО НЕМОГА - все още вярвам,въпреки всички ужасни статистики, които съм чела и няма да се откажа!



Тема Re: кашлицанови [re: kat]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано09.05.06 18:10



Така трябва, Кат, няма да се предаваме, колкото и да е трудно. Радвам се че майка ти е по-добре. Стискам палци



Тема Re: кашлицанови [re: vivi7]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано09.05.06 20:41



Радвам се за майка ти Кат.При нашето положение всяко подобрение е момент за малко почивка.Сега си почини зада се заредиш с нови сили за борба.
Искренно се надявам да си права.Когато съпругът ми получи болките ,всички бяха на мнение ,че са от метастази ,а на скенера показа ,че няма нови.Оказа се че е от водата която събира.Дано се стабилизира зада те радва повече време.Успех и дано нещата тръгнат на добре.Нали знаеш,
е надеждата последна умира.



Тема Re: кашлицанови [re: Bили Mили]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 13:02



blagodarq vi iskrenno za podkrepata!Sega kato ka6lq i othra4va - tova e dobre nali?No vse o6te i e vazpaleno uhoto i dano ne ni varnat utre ot himioterapiqta,4e ve4e 6a poludeq.Nqma i edin kurs terapiq koito sa slojili na vreme.Sega v ponedelnik trqbva6e da se sloji lekarstvo i pak q otlojiha.Mnogo me e strah dano ne otlagame pove4e!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.