Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема некротичен отит  
АвторSilvi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 22:40



Здравейте!
Дали сте чували за външен некротичен отит, възпаление на ухото, което при диабетик, какъвто е баща ми, се развива много често злокачествено?
Оперираха го два пъти, втория път с разрез зад ухото и премахнаха некротизирала тъкан. Проблемът е обаче, че раната не заздравява-имам предвид вътре в ухото-образуват се гранулации, които ги почистват всеки ден, но нещата не се оправят. Татко много отслабна, започна да отделя храчки, отделно още преди втората операция получи пареза на лицевия нерв, а сега май и на някакъв нерв на езика и почти не може да се храни. Отделно, че го боли почти непрекъснато.
Не знам какво да правим. Дали някой има познат с подобен проблем? Или да е чувал за някакво алтернативно лечение?



Тема Re: некротичен отитнови [re: Silvi]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано13.04.06 07:56



Силви, реших да ти напиша нещичко, макар, че може да е далече от проблема на татко ти. Аз имах почти цяла година некрози по пръстите на ръцете и краката, по стъпалата на краката. Средството, с което се мазах и ми помогна се нарича Ируксол Моно - около 28 лева е тубичката и още едно Интра сайд гел - около 10 лева. Тези медикаменти съдържат животински ензими. Ензимите разграждаха бавно , бавно некрозата. Всеки ден мазане по 2 пъти и промивка преди това с физиологичен разтвор. Става бавно, но аз успях да се справя с всички некрози и да го докарам до здрава тъкан. Ходех с месеци увързана с бинтове по пръстите, но човек като вижда как може да си изгуби пръстите - няма друг избор. Постоянството му е майката!
Ако при татко ти може да се прилагат тези средства ...
Успех желая на татко ти!



Тема Re: некротичен отитнови [re: Baлeнтинa]  
АвторSilvi (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 14:32



Много благодаря за милите думи.
Ще ги предложа и двата препарата на лекарите УНГ, които почистват раната, понеже е много навътре дали могат да ги използват. Иначе татко никак не е добре. Оказа се, че е засегнат и нерва, който отговаря за гълтането, и то може би на ядрено ниво, днес му правиха ЯМР, като снимката ще е готова утре-вероятно според проф., правил ЯМР инфекцията отново се е разширила, много се страхувам какво още може да е засегнала. Още веднъж ти благодаря!



Тема Re: некротичен отитнови [re: Silvi]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано14.04.06 15:08



а възможно ли е лекраите докато са премахвали тъканта да са засегнали някой нерв? лекарите какво казват като им кажеш че много го боли и че почти не може да яде?

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: некротичен отитнови [re: secret_19]  
АвторSilvi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 20:45



Възможно е, макар че лицевият нерв беше засегнат още преди операцията. След операцията те продължават да го почистват през ухото доста навътре почти всеки ден и понякога махат доста тъкан /без упойка/, при което го боли още повече, и физиотерапевтката, която му прави масаж на лицето, казва, че след почистване положението на нерва се влошава още повече.. Истината е, че не може без тези почиствания, защото раната не иска да заздравее и се образуват гранулации, които по принцип трябва да предхождат заздравяването, но при него не се получава, и тези гранулации трябва да се махат. А за това, че го боли и че не може да яде-казват, че правят каквото могат...
Готова е снимката от ядрено-магнитния резонанс, има такива гранулации и по навътре, може би и те притискат нерва, обаче още не е разчитал снимката неврохихург.



Тема Re: некротичен отитнови [re: Silvi]  
Автор ivaceda (непознат )
Публикувано29.04.06 15:59



Здавей, Силви! Проси ми, че не съм отговрила досега на запитването. Не съм се сетила да гледам за бележки!
Обаче сега ти отговорих за чесъна и за други неща. Прoчети в бележките!
Поздрави !



Тема Re: некротичен отитнови [re: ivaceda]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 11:44



какви са симптомите на некротичен отит.На майка ми и заглъхнаха ушите и и тече жалта водичка.Дали е отит?



Тема Re: некротичен отитнови [re: kat]  
АвторSilvi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 15:23



Най-вероятно не е. Той започва като обикновен отит на средното ухо-със силни болки. После установиха, че е имал или раничка, или пъпчица, и вероятно от вода в мин.басейн се е инфектирала /това последното никой не може да каже със сигурност, но точно по това време бяха с майка на почивка/. От това, което прочетох, че при диабетици и други хора с понижен имунитет този отит може много бързо да прерасне в некротичен. Според мен независимо дали я боли или не, трябва да я види лекар уши-нос-гърло.



Тема Re: некротичен отитнови [re: Silvi]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 16:01



какви са симптомите на обикновен отит?Текло ли е на бащати нещо като водичка и после да чува много трудно.



Тема Re: некротичен отитнови [re: kaт]  
АвторSilvi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 16:14



За това дали му е текло нещо, мисля, че не, но ще питам довечера майка. Иначе основното при него в началото бяха болките-болеше го остро ухото.
За слуха, нямаше промени в началото. След това, като се натрупа непочистена гранулационна маса, чуваше малко по-лошо, и след почистване-отново нормално.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.