Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема отговорете спешнонови  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 09:55



Пиша по повод моите притеснения относно татко ми.Декември го оперираха от рак на дебелото черво и казаха,че няма метастази.Един месец след операцията започнахме химиотерапия и беше много добре.Допреди една седмица.Започна да му се подува корема,да чувства силни болки и тежест в него.Вида му се промени,намали храненето и като цяло не изглежда добре.Не знам какво да мисля-правен му е туморен маркер преди няколко седмици и е 0,00,гледаха го на ехограф-няма вода в корема,но червата му са раздути.Лекарката твърди,че има метастази, но как е възможно при отрицателен маркер,левкоцити 8,2,хемоглобин 111?Моля Ви ако знаете нещо да ми пишете,може и на имейла gdraganova@pfs.bg
Благодаря



Тема Re: отговорете спешнонови [re: gal55]  
Авторkpиc (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 12:06



Моя съвет е да се поразровиш из форума,за да добиеш представа,кои лекари
и с какви въпроси да притесняваш.Не се отказвай ! Аз го правя вече две години
след операция на карцином на белия дроб./08.04.2004/.Малко закъснях,защото
туморните маркери бяха в нормите почти година.



Тема Re: отговорете спешнонови [re: kpиc]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано03.04.06 13:22



Моя съвет е веднага да се направи скенер и да се види какво е положението в коремната кухина. Съпругът ми е с неотстранен тумор и маркерите и кръвната картина са винаги в нормата.
Не се доверявайте на туморните маркери изцяло.



Тема Re: отговорете спешнонови [re: ket1234]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 13:59



nai sigurno si e magnitno qadren rezonans.... s teiq skeneri taka me oburkaha che ne moga da si go prostq....



Тема Re: отговорете спешнонови [re: gal55]  
АвторAнreлoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 14:29



Лекарката от резултата на ехографа ли видя че има метастази? Червата могат да са раздути и от химиотерапията ако е била скоро или от някакво възпаление. Вижте и утайката. На мъжът ми се получи такова раздуване на червата от възпаление заради срастванията.
Също имаше силни болки, корема му се издуваше. После болките станаха непоносими и го оперираха спешно. Освен ехограф го гледаха и на рентген и видяха срастванията.



Тема Re: отговорете спешнонови [re: Aнreлoвa]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 08:19



Благодаря Ви за отговорите.
На 03,04,2006 трябваше да сме на 5-та вливка, но се отлага.Той е пожълтял и му назначиха преглед и изследвания от гастроентеролог със съмнения за токсичен хепатитен шок,можело и запушени жлъчни пътища.След резултатите ще се реши какво да се прави.Относно скенер или ядрено магнитен резонанс не са ни назначавали, моля пишете ми кой трябва да ни прати.Вижда ми се по-добре,но не смея да се обнадеждавам.
Отново благодаря



Тема Re: отговорете спешнонови [re: gal55]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано04.04.06 08:28



щом е пожълтял определено проблема може да е в жлъчката, дядо ми по същия начин пожълтя и се оказа че има рак на жлъчката, но причини още могат и да са жълтеница и зашушване на каналите, а може и да е шок, но наистина е най-добре да отидете на лекар и да ви направят изследвания.
успех и пиши какво е станало!

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: отговорете спешнонови [re: secret_19]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 10:39



Привет,от днес сме отново на химиотерапия след вливане на една банка кръв вчера 06,04,2006г.Направихме пълни изследвания,включително пълни чернодробни.Изследванията са добри за неговото състояние-поне така казват лекарите.От химиотерапията са се раздули червата,освен това той е с начална форма на цироза на черния дроб и оттам е направил реакция,която пък отшумя от самосебе си.Не знам какво да мисля.Правихме консултации с гастроентеролог,ехографи,изследвания и лекаря ни каза да си продължим химията,но да го подсилим с една банка кръв,защото от реакцията на черния дроб с лекарствата е направил разрушение на еритроцитните клетки и хемоглобина му е паднал.
Благодаря за отговора ти и пак ще пиша.



Тема Re: отговорете спешнонови [re: gal55]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано07.04.06 12:47



радвам се че всичко е наред, понякога се страхуваме за неща, които си имат своето лесно обяснение, но ние сме толкова наплашени, но пък в крайна сметка по-добре така, отклокто да си мислим че няма нищо, а то да се окаже нещо по-сериозно. успех и много щастие и вяра ! и много подкрепа на баща ти! това е засега от мен!

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: отговорете спешно [re: secret_19]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано07.04.06 14:26



Радвам се за вас и още по-хубави новини да ни съобщиш




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.