Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема питаненови  
Авторapчи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 13:57



Здравейте.
Имам едно питане за баща ми, който е болен от рак. Преди година и 4 месеца беше опериран от рак на дебелото черво и има метастази в черния дроб. След операцията се възстанови напълно тръгна на работа, правеше си химиотерапията и всичко уж вървеше добре. Така до една съботапреди месец и нещо, когато стана жълт включително и очите. Направи скенер и се оказа, че са запушени жлъчните канали на черния дроб. Може би от увредения черен дроб. Направиха му манипулация с дренаж и торбичака да се отпушат, пие един куп лекарства вкл. два антибиотика, държи температура около 37,5 и понякога така го втриса, че трепери като лист и вдига 39,6 градуса. Има киселини, няма апетит, отпаднал е просто не е добре. Бих желал да чуя вашето мнение по въпроса, дали може да се стабилизира или така ще се мъчи докато е жив. Моля Ви не ми спестявайте нищо, искам истината докрай. Предварително Ви Благодаря.



Тема Re: питане [re: apчи]  
Автор APPEAR (непознат )
Публикувано03.04.06 16:53



Trudno e da se otgovori na takav vapros...za vseki r razlichno...
az cheta v tozi forum veche mesec ,govorq s poznati lekari ,tarsq kalvo bi pomognalo na maja mi -toi e na 49 godini ....strahuvam se ,che veche znaq kak proticha bolestta kogato ima metastazi v cherniq drob-veroqtno na tvoq bashta nqma da mu pravqt poveche himioterapiq-tq samo namalq bolkite,no metastazite v droba ne se vliqqt,ima periodi na vloshavane i podobrenie, mnogo boli korema i se poduva,a te slabeqt,imat temperatura -37-38,pojaltqvat zaradi bolniq cheren drob...bilki ne mogat da pomognat,samo nqkoi hranitelni dobavki.Mnogo e strashno.....



Тема Re: питаненови [re: apчи]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 08:35



Привет,моят татко в момента е така.Опериран е от рак на дебелото черво 2-ри стадий,без метастази.Правим химии в момента,но спряхме, понеже той има същите симптоми като вашите-пожълтял,урината му е червена,корема му е подут и му тежи.Съмняват се за токсичен хепатитен шок или запушени жлъчни канали.Днес сме на преглед и изследвания от гастроентеролог.Много съм притеснена-гледаха го за метастази в черен и бял дроб и няма,маркера му е в норма и не знам вече.Би ли ми казал какво се прави,когато се запушат жлъчните канали.Нашата докторка ни казва,че това се реакции от химията.Вие колко химии направихте и с какво?Как се чувстваше татко ти?Извинявай,че те питам.Ще ти пиша за всичко,което науча.



Тема Re: за APPEARнови [re: APPEAR]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.04.06 08:47



Мила, искам да ти кажа, че метастазите в черния дроб се повлияват идеално от Кселода. Това е скъпоструващ препарат и се отпуска персонално на болния от лекарска комисия. Съпругът ти щом е под 50 год. би трябвало да влезе в програмата /колкото и грозно да звучи/.
Настоявайте, защото препаратът е чудесен при метастази в черния дроб.
А по принцип химиотерапията се прави не за намаляване на болките, а за да се унищожат евентуално останали ракови клетки и метастази в организма.
Не се отчайвай и не мисли пораженчески. Че е страшно - страшно е, но за съжаление така ни е поставил оня от горе, че трябва да се борим със зъби и нокти.



Тема Re: питаненови [re: gal55]  
АвторApчи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 11:46



Химиите са от 1 година не знам точно колко бяха. Няма подут корем или тежина. Само черния дроб е увеличен. Няма апетит. Поотслабна. Каналите се отпушват като се направи дренаж през каналите и се изведат с уринаторна торбичка навън и така докато се изчисти жълтината. Поне така ми обясниха.



Тема Re: за APPEARнови [re: ket1234]  
Автор APPEAR (непознат )
Публикувано04.04.06 22:15



Blagodarq ti za podkrepata-toi e otchaqn ... za sega nqma metastazi v drugi organi,no kogato e CA na cheren drob himioterapiqta bila bezpolezna i izlishna-taka mu kazaha.Dnes go boli mnogo korema i ne moje da pie nito bilkite ,nito dori voda.A za vkluchvane v programa i za lekarstva nikoi lekar ne govori... az iskam da mu pomogna,no ne znaq kak...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.