Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема bolki  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 20:45



vsi4ki govorqt 4e ima ujasni bolki no ne moga da razbera kade to4no se poqvqvat.Mama q boli otlqvo malko pod stomaha dali tova e takava bolka.Temperaturata i e nai mnogo za sega 37.4 i se poqvqva ot 14-19h prez drugoto vreme nqma tova lo6o li e vse pak i spada?



Тема Re: bolkiнови [re: kat]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано02.04.06 01:51



ами аз съм чувала че човек е по-податлив на вдигане на температура през вечерта може и на това да се дължи. за болките не знам, не съм питала дядо ми къде го е боляло, така че не мога да кажа. важното е дали тя изглежда все едно я боли, а иначе знам че се появява температура , когато има възпалителни процеси в ораганизам, един вид това е част от лечението на организма колкото и странно да звучи, но не знам в случая с майка ти как е. съжалявам че не мога да дам съвсем точна информация.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: bolkiнови [re: kat]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано02.04.06 10:27



и при нас беше така главно следобед я вдигаше....направете изследване на СУЕ-то то ще покаже дали има някакъв процес...



Тема Re: bolkiнови [re: caмoдивa]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 14:06



molq te obqsni mi pove4e kakvo e tova izsledvane.Dali go pravqt bezplatno v onkologiqta i kakvo to4no pokazva



Тема Re: bolkiнови [re: kat]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано02.04.06 15:05



Кат, СУЕ е скорост на утаяване на еритроцитите, по-известно като утайка. Това е неспецифичен показател, който реагира на всякакви процеси в организма - от болен зъб до пневмония или по-сериозни заболявания. Наричат го още РУЕ. Нормата е до 20 мм, но според мен до 10 показва здрав човек. От майка ми знам (тя е клиничен лаборант), че при онкологично заболяване утайката скача, може да е 60-80-100. Отделно имам приятелка с тежко заболяване на кръвта, нейната утайка е над 100. При мъжа ми, обаче, утайката е нормална, въпреки хистологично доказаната диагноза - може би заради това, че няма метастази, засегнати лимфни възли, де да знам точно защо.

Още веднъж подчертавам, че това е неспецифичен показател и не показва нищо конкретно, освен наличие на някакъв проблем (ама какъв???). По-добре е да се следят левкоцитите - и СУЕ, и левкоцитите, се изследват при стандартна кръвна картина.



Тема Re: bolkiнови [re: little_rabbit]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 15:14



BLAGODARQ TI TAI KATO LEKARITE SA MNOGO LUBEZNI SIGORNO 6TE TRQBVA AZ DA I PLATQ TOVA IZSLEDVANE.PREDSTAVQ6 LI SI KOGATO TRQBVA6E DA I VLIVAT HIMIOTERAPIQ MINALATA SEDMICA TE I NAPRAVIHA IZSLEDVANE SAMO NA LEVKOCITI NA NI6TO DRUGO.nA SAMOTO IZSLEDVANE IMA6E SAMO LEVKOCITI.AZ SAM TOLKOVA OT4AQNA S TIQ DICTORI 4E NE ZNAM KAKVO DA PRAVQ.NA VSQKADE KADETO SAM 4ELA PI6E 4E ZA DA SE VLEE HIMIOTERAPIQ TRQBVA DA SE NAPRAVI PALNA KRAVNA KARTINA



Тема Re: bolkiнови [re: KAT]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано02.04.06 15:22



Точно така, ПКК и урина трябва да се изследват преди химията. Това, което можеш да направиш, е да поискаш от джипито на майка ти направление за ПКК и урина и да ги направите въпреки лекарите.

Кат, надявам се всичко да се оправи при вас!



Тема Re: bolkiнови [re: kat]  
Автор Viriat ()
Публикувано02.04.06 15:33



Кат,

Поддържането на температура не е добър симптом. При онкоболните е нещо "обичайно" и може да означава разрастване на тумора. Не е задължително, но не бива да изключвате и тази възможност. Това, че майка ти има температура само в определени часове на денонощието не бива да ви успокоява. За болката не знам какво да ти кажа. Може и от друго нещо да е. По принцип болка, която се дължи на тумора, се усилва с времето и става неподатлива на конвенциалните обезболяващи, затова изписват опиати. Ако при майка ти не е прекалено силна, може и от друго да е. Най-добре е да питате лекар. Както и да се държат с вас, натискай ги поне за информация. Ако не ти кажат нищо, обърни се към джипито си или към някой познат. Ако са добри лекари, ще могат поне да ти дадат информация, макар и да не са онколози. Да не би да се лекувате в Търново?

Редактирано от Viriat на 02.04.06 15:37.



Тема Re: bolkiнови [re: little_rabbit]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 15:35



kakvo trqbva da gledame na urinata.Kakav pokazatel e vajen



Тема Re: bolkiнови [re: Viriat]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 15:45



da ot tarnovo sme.Dane bi i vie date ottuk




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.