Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ВЯРВАЙТЕ В БОГ ЧЕТЕТЕ БИБЛИЯТА И СЕ МОЛЕТЕнови  
Автор amja1 (непознат )
Публикувано05.03.06 13:57



САМО БОГ МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ МОЛЕТЕ МУ СЕ,БИБЛИИЯТА МОЖЕ ДА ВИ ДАДЕ ОТГОВОР НА ВЪПРОСА ЗАШО ИМА ТОЛКОВА МНОГО СТРАДАНИЕ,МОЖЕ ДА ВИ ВДЪХНЕ НАДЕЖДА.ЗАЩОТО БОГ ТОЛКОВА ВЪЗЛЮБИ СВЕТА ЧЕ ДАДЕ СВОЯ ЕДИНОРОДЕН СИН ЗА ДА НЕ ПОГИНЕ НИКОЙ КОЙТО ВЯРВА В НЕГО А ДА ИМА ВЕЧЕН ЖИВОТ-ЕВАНГИЛИЕТО НА ЙОАН 3 ГЛАВА 16 СТИХ. АЗ ЗГУБИХ БЛИЪК ЧОВЕК БОЛЕН ОТ РАК НО БИБЛИЯТА МИ ДАДЕ НАДЕЖДА ,В НЕЯ ПЕШЕ ЧЕ СМЪРТА Е СЪН И ЧЕ МЪРТВИТЕ В ХРИСТА ЩЕ ВЬЗКРЪСНАТ А НИЕ ЖИВИТЕ ЩЕ БЪДЕМ ВЕЧНО С ТЯХ ПЪРВО ПОСЛАНИЕ ДО СОЛУНЯНИ 4 ГЛАВА ОТ 13 ДО 18 СТИХОВЕ



Тема уууууфффффффффффффффффнови [re: amja1]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано06.03.06 10:19



Точно от един такъв разговор ИЗБЯГАХ преди седмица в Онкодиспансера, докато висях да чакам за рецептата за Тамоксифен!!!!

Как трябвало да се палят свещи, да се четат молитви, да се ходи по разни свети места, където "идвало изцелението"!!!!
Който в каквото иска да вярва, т.е. в какъвто БОГ си пожелае!!!
Аз нямам намерение да вярвам в никакви богове, нито да паля никакви свещи, нито да чета никакви молитви!!!!

Вярвам в доброто!
Вярвам в хубавото бъдеще!
Вярвам в обичта на близките ми хора!
Вярвам, че ракът е бил едно изпитание, което ме е променило за добро, въпреки всички ужаси, които трябваше да изтърпя!

Но никой и никога няма да ме накара да повярвам, че за това ми е помогнала Библията!!!!
Ако искате, драга/и amja1, мислете, че съм атеистка или богохулничка! Бог не е в библията според мен. А на вас, ако това ви помага, вярвайте! Все пак вярата е едно от много важните неща за преодоляване на препятствията, които ни поднася живота! Само че никой не може да ме убеди, че само седейки и четейки Библията и молейки се, можеш да се излекуваш от рак!
Така че... моля!!!!... не ни поднасяйте идеите си в този заповеден тон и то изписани само с ГЛАВНИ БУКВИ!
Уважавам мъката ви! Знам, че е ужасно да загубиш близък човек, но вие самата/самия вярвате ли, че Бог е толкова добър, щом ви е отнел близкия човек?!?!! Вярвате ли, че сте успели с молитвите си да предотвратите непредотвратимото?!?...

Извинявам се, ако ви е прозвучало обидно написаното, но и за мен е обидно да ми се обяснява, че САМО Бог може да ми помогне!!!



Тема Re: уууууфффффффффффффффффнови [re: ДжoДo]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 09:49



Zdraveite!
Predlagam na modelatora da iztrie tova koeto e napisala adja zastoto tuk ne mu e mqstoto.Smqtam 4e i drugite hora koito posestavat tozi klub ste kajat sastoto.Blagodarq vi.



Тема Толерантностнови [re: amja1]  
Автор vilib13 (непознат)
Публикувано10.03.06 08:33



Аз мисля че в крайна сметка наистина Бог определя съдбините ни и истинският лек за тази страшна болест е наистина силната вяра която да се противопостави срещу страданието. И защо трябва да се реагира толкова остро на този пост, човека намира сила в своята вяра за да се спаси от загубата, бъдете толерантни хора!



Тема Re: Толерантностнови [re: vilib13]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 08:53



Аз спазвам всички предписания на докторите,всичко,което прочета от вас и се моля.Моля се от сърце да стане чудо и да спаси съпругът ми и да не останем сами с дечицата ни.Преди няколко дена заварих малката си дъщеря,която е на 10 години,коленичела пред иконата в спалнята да плаче и да се моли тати да оздравей.Подкрепям я ,защото и аз се моля,но се доверявам и на съвременната и народната медицина.В крайна сметка само вярата и надеждата ни остават.



Тема май не сте ме разбралинови [re: Bили]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано10.03.06 12:26



Нямам нищо против всеки да вярва в каквото си иска!
Казвам го за сетен път.
Имам против това, да ми се НАСАЖДА, че САМО БОГ е единствения, който може да ми помогне (или на близките ми)!!!
Аз също съм ЗА толерантност, точно заради това реагирах остро против начина, по който ни беше поднесено това горе!
Живеем в ХХІ век все пак - да не говорим, че всички тук "сме виждали" компютър. Знаем много добре какви са постиженията на медицината през последните години точно в тази насока - да ни помогнат да се справим с ужасните болести на съвремието (не само рака!). Интересуваме се и от алтернативните методи за лечение - от народната медицина, точковите масажи, хомеопатията и какво ли още не...
И на фона на всичкото това да дойде някой и да ме притиска да повярвам, че нищо освен БОГ няма да ми помогне..... Моля ви!!!!


Едва ли щеше да е толкова отрицателна реакцията ми, ако тонът на написаното горе беше малко по-мек, ако не беше написано само с главни букви... къде е смирението на вярващите в случая?! Или авторът е член на някоя секта, която се опитва да "привлече душите на страдащите"...

Няма да се включвам повече с мнение по тази тема - смятам, че написах повече от достатъчно.
Чакам реакцията на автора й!!!
Щото е много лесно да дойдеш, да снесеш едно кукувиче яйце и да изчезнеш...
.



Тема моето мнениенови [re: ДжoДo]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано10.03.06 20:37



Демагогията и насилието върху личността не мисля, че имат място в този клуб!
Незнам дали в някой друг клуб има хора, които имат толкова вяра, колкото ние имаме! Вяра в себе си, вяра в хората до нас, вяра в нещо по-силно от нас! Малко са вярващите, но много са почитащите традиционната вяра на българите! Затова, аз мисля, че всеки сам избира как да вярва и по какъв начин да го прави. Ако нямахме вяра, щяхме ли да сме тука и да разговаряме? Свободата на избора е в ръцете на всеки. Не мисля, че някой може да ми насажда своите мисли или насила да ме прави вярваща!!!

Редактирано от Baлeнтинa на 10.03.06 20:40.



Тема Re: ВЯРВАЙТЕ В БОГ ЧЕТЕТЕ БИБЛИЯТА И СЕ МОЛЕТЕнови [re: amja1]  
Автор kseni1 (непознат )
Публикувано16.03.06 12:27



НАУКАТА И БИБЛИЯТА НЕ СИ ПРОТИВОРЕЧАТ.МЕДИЦИНАТА Е ЧАСТ ОТ НАУКАТА ,ОТ ЗНАНИЕТО ,КОЕТО Е ОТ БОГ.ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СЕ ВЪЗПОЛЗУВА ОТ НЕЙНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ .ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СЪЩЕСТВУВА СМЪРТА.ЕДИНСТВЕНО БОГ ДАВА ВТОРИ ШАНС НА ХОРАТАИ ВСЕКИ КОЙТО ВЯРВА В ИСУС ХРИСТОС ,ДОБРОВОЛНО НА ВЪРАСТ КОГАТО САМ ВЗЕМА РЕШЕНИЯ СЕ КРЪСТИ И СЛЕД КОЕТО ИЗПЪЛНЯВА БОЖИЯТА ВОЛЯ КАТО СЕ РЪКОВОДИ ОТ БИБЛЯТА ДОРИ ДА ПОЧИНЕ ЩЕ БЪДЕ ВЪЗКРЕСЕН ПРИ ВТОРОТО ПРИШЕСТВИЕ НА ИСУС ХРИСТОС."ПОВЯРВАХ В УЧЕНИЕТО НА ИСУС ХРИСТОС И ЦЕЛИЯТ МИ ЖИВОТ БЕ ПОДЛОЖЕН НА ВНЕЗАПНА ПРОМЯНА.ЖИВОТЪТ И СМЪРТТА СПРЯХА ДА БЪДАТ НЕПОПРАВИМО ЗЛО.ВМЕСТО ОТЧАЯНИЕ АЗ ИЗПИТВАХ РАДОСТ И ЩАСТИЕ,ЧЕ СМЪРТТА НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ НИЩО " ТОЛТОЙ за въпроси e-mail kseni1@mail.bg



Тема Re: ВЯРВАЙТЕ В БОГ ЧЕТЕТЕ БИБЛИЯТА И СЕ МОЛЕТЕнови [re: kseni1]  
Автор eli_bel ()
Публикувано16.03.06 15:14



Мил(а), Kseni ли си, Аmja ли си, не знам, но можеш да бъдеш сигурн(а), че хората от този клуб, най-вече пряко засегнатите от тази болест, много добре са осъзнали съществуването на смъртта. Ако някой от тях е имал нужда, спокойно е могъл да потърси и намери спасение и за душата си. В днешно време информацията е шроко достъпна.
Бих те посъветвала да вниаваш с настървените си проповеди, особено в този клуб.
Също така смятам, че след като си предлагаш с такава готовност "услугите", трябва да кажеш за какво става въпрос, защото на мен ми е ясно от написаното от теб, че не си нито католик/католичка, нито православен/православна. По всяка вероятност си от някоя протестантска деноминация. Това твоето ми прилича на зарибяване!
Искам само за яснота да напиша последно, че аз не съм против вярата, аз самата съм вярваща православна христянка. Просто не смятам че това е начинът и подходът, дори намеренията ти да са добри.



Тема има ли пилот в самолета??!?нови [re: kseni1]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано16.03.06 15:27



Моля коленопреклонно, администратора да изтрие тази тема!!!!!
Не й е тук мястото...
А авторът й моля (не по-малко коленопреклонно!) да се научи да пише грамотно и да обърне внимание, че нормалните човеци пишат с малки и големи букви! Освен това го моля също, да намери друго поле за изява, защото хората, които пишат в този клуб, колкото й страдащи или пострадали да са, не са си изгубили и разума.... та да се вързват на подобни ... няма да довърша, защото не искам да правя квалификациите, които са ми на върха на езика (или на върха на пръстите!).





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.