Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема обезболяващи  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 15:42



какви обезболяващи се дават-не съм запозната.всички ли са от рода на опиатите/дори незнам дали се изразявам правилно/-поемат ли се от някой или ние си ги плащаме.предполагам,че лекарите ще изпишат нещо,но искам да съм малко запозната,така че ако знаете нещо споделете...



Тема Re: обезболяващинови [re: нaнo]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано16.03.06 15:48



Аз знам за Трамал и Лидол и доколкото знам Лидолът е по-силен и има някаква степен на привикване към него. Баща ми се чувстваше много по-добре обаче от Трамал и нямаше "приспан" вид за разлика от Лидола. Трамал му слагаха в Ракова болница - отначало по веднъж на ден, след това по 2 пъти....Лидол му беше назначен безплатно от Онкодиспансера в Ст. Загора, но майка ми даваше някакви документи тогава.




Тема Re: обезболяващинови [re: The Sun /cлънчицe/]  
АвторNANO (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 19:32



слънчице,това инжекции ли са? вие от ст.загора ли сте-защото аз съм от там



Тема Re: обезболяващинови [re: NANO]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано16.03.06 21:06



Да, говоря за инжекции, а Трамал имало мосля и на хапчета.




Тема Re: обезболяващинови [re: NANO]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано17.03.06 10:36



За Ст. Загора - да, Нано, само, че аз съм омъжена в София, и той бе тук по болниците - първо в Първа градска и след това в Ракова. Като знам обаче отношението в диспансера в Ст.Загора чак ме хваща яд. Татко го изписаха от Раковата на 13 юли и на 14 юли са отишли в Ст.Загора в дипсансера - той 2 часа е виел от болка на една пейка докато някой се сетил да му даде обезболяващо - майка ми е настоявала там пред някой - Динев ли, не се сещам как му била фамилията, а той "Госпожо, ако започна да изслушвам всички, които са тук, трябва да ме водят в психиатричното" - просто отвратително!




Тема Re: обезболяващинови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 13:05



ние затова не ходим в онкото-там никой не ти обръща внимание.татко лежи в неврохирургия и там има един добър лекар,който успя да му удължи живота с няколко месеца-слага системи,прилива кръв и т.н.,но каза че това е последна реанимация,която прави.може би той ще изпише обезболяващи,защото от онкото незнам как става



Тема Re: обезболяващинови [re: нaнo]  
Авторkpиc (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 14:40



В пловдивския диспансер изписването на обезболяващи е май основната
им дейност.На 15 дни минаваш преглед/в повечето случаи роднина с двете
лични карти/ и изписват на специални рецептурни книжки и зелени рецепти
5-6 вида безплатни обезболяващи,които получаваме от аптеката на диспансера.Аз засега съм на най-леките ДеХашЦе,малко по-силни си купувам
по 90ст. от аптеката-Аулин 100 и ги редувам.



Тема Re: обезболяващинови [re: kpиc]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 18:57



крис,аулина дали става за белодробно заболяване.още мисля че не сме за силни опиати.а тези де хашце с рецепта ли са



Тема Re: обезболяващинови [re: nano]  
Авторkpиc (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 20:25



Аулин 100-пакетчета е без рецепта,около 90ст.Пил съм го за болки в оперираното място/отстранен ми е средния дял на десния бял дроб и при
рязка смяна на времето имам болки/,при болки в мускулите и костите.
Дехидрокодеин 60мг. го изписват от онкодиспансерите и е най-лекото
обезболяващо.



Тема Re: обезболяващинови [re: kpиc]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 01:56



Ние си го купуваме по общия ред.Дават ли рецепти за него,имам предвид безплатни.В момента нищо не го боли,но все пак да знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.