Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано04.03.11 18:25



Количеството беше над три литра, но аз бях взела на килото лимони + 1 поне, и на портокалите така и бяха доста сочни и сокоизтисквачката ми е добра и изкарва яко сок. А водата в бутилка в камерата, стана на лед и после на стайна температура /размразяването беше доста бавно, т.е. това с водата го започнах в четвъртък, размразявах в петък и чак в събота сутринта направих сместа и започнах пиенето!, - интересното беше, че тя беше намаляла от замразяването и размразяването може би. Всъщност сместа и без вода става за пиене, но сигурно ще повлияее зле на червата киселото и затова я спазих уж точно. Добра работа ми свърши - много съм доволна! Тази рецепта и онази със зелето са най-подходящи за такива мързели като мене, които всичко сложно и дълго за изпълнение - просто не го правят! Срам, ама факт!



Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.03.11 20:53



Коя рецепта със зеле имаш предвид?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано04.03.11 22:08



Сурово зеле, листата се начукват леко, за да могат да пускат сок и се навиват от пръстите до рамото като се закрепват с бинт и така се спи цяла нощ - на сутринта всичко е спаднало!!! Аз слагах и найлон, защото си го правих сама /много е трудно, ама с две три майни и търпение - става!/. При свалянето зелето е сухо и на парчета, а ръката - чисто нова! Благодарности на С. от Шумен за ценната рецепта!



Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано04.03.11 22:20



Много важно - гимнастиката е задължителна и ръката нагоре в седнало положение поне половин час /аз не мога да издържа, защото ме боли - все пак са ми извадени безброй лимфни възли, но се връзвам за секцията и...търпя!/. Като се отвържа - голям кеф! Скъпия казва, че като ми гледа физиономията, докато съм вързана вече не вижда нищо сексуално в това, ама и аз не си падам по садо-мазо...





Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.03.11 22:24



Браво за резултата и благодаря, че припомняш рецептата!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано05.03.11 08:43



И аз мога да отчета добри резултати.Използвах хубавите дни и си проведох масажите. Наистина успя да отнеме повече от 10 см при обиколките. После Бойка замина на някакъв курс и ме остави на колежката си Таня Бориславова.
Тя също се справи чудесно,макар да съм й първият случай с лимфоедема. Вървя доста уверено,даже успях да изтичам да хвана тролея. Може да бяха 5 крачки,но успях!
Нося постоянно превръзки ,но не ми пречи. Дано прогресът ми продължи и успея да обуя специален чорап.
Нанета,тичам за лимони и ще докладвам.
Джул,кажи за протиевата вода.



Тема Re: limfoedemaнови [re: tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.03.11 09:09



Браво, Тia maria, твоето наистина си е постижение! Предполагам, че рецептите на Нанета ще довършат доброто дело!



По-долу давам указанията за получаване на протиева вода. Срещала съм я в два варианта, като пълният е по-сложен, защото трябва да се намерят т. нар. черни силициеви камъчета и някакъв магнитен кръг. Ще се радвам, ако някой даде идея откъде
може да се вземат тия чудесии. Вторият вариант е по-лесен и се надявам - не по-малко ефективен. Всъщност аз до вчера знаех
само опростения, но като се разрових, намерих и усложнения. Така че в синьо отбелязвам моментите, които може да се прескочат според мен, поне докато не се открият камъчетата и магнитния кръг (дори не знам какво означава).


ПРОТИЕВА ВОДА

Налейте в 5-литрова емайлирана тенджера вода от чешмата, оставете я да престои и я кипнете на огън. След това бързо я охладете в студена вана. Това е първият стадий на структуризация на водата, тя вече е една степен по-полезна от просто преварената.

Сетне пуснете в тенджерата 5-7 камъчета черен силиций, после покрийте с марля и я оставете два дена. После внимателно я прелейте в друг съд, като изхвърлите долният слой от 2-3 сантиметра, защото силицивият двуокис поема патогенните микроорганизми и чуждите химически елементи. Тази вода вече притежава лечебни свойства. Тя още повече е структурирана и наситена със силиций – най-необходимият микроелемент, при липсата на който в организма не се усвояват почти всички останали.

Получената вода поставете в камерата/фризера на хладилника. Щом на повърхността и по стените се образува ледена коричка, я прелейте в пластмасов съд и отново го поставете в камерата. Изхвърлете леда, като по този начин изхвърляте тежката вода. Тя съдържа изотопи на водорода деутерий и тритий, замръзва при темп. 3' С и вреди на организма.

Последното замразяване трябва да извършите в пластмасов съд, защото емайлът на тенджерата може да се напука. Когато две трети от водата замръзне, пробийте дупка в леда и излейте назамръзналата – тази "саламура" съдържа всички нежелани примеси.

Оставата леда да се стопи при стайна температура. Ще получите разтопена вода с най-високо качество, която се нарича протиева, защото в изчистена от тежките изтотопи.

И най-накрая я прелейте през магнитен кръг, за да укрепите още повече структурата. Свойствата са ясни, срокът за съхранение е 7 часа.


Тia maria, ако се прежалиш за отделиш време за тази водичка, сподели опита си - много ли е трудоемко, има ли тънкости, какъв е вкусът й и т. н. Пък може и аз да се прежаля. Какво толкова, няма да стоя във фризера с нея, я!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано05.03.11 15:29



Забравих да спомена най-важното-как нещата започнаха да се случват. През лятото на миналата година бях в Бачковския манастир. Помолих се на чудотворната икона там. Чула ме е. Това е.
В живота си за втори път се обръщам към Пресвета Богородица с конкретна молба-първият път за да си намеря работа.До една седмица намерих две,едната от които от къщи.
А това ,че след няколко години реших да ги напусна, защото от слободия започнах да се чудя какво ми липсва... Хм, от простотия го направих.
Тъй или иначе,щом времето се пооправи отново ще отида до манастира-този път за да благодаря от сърце.



Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано14.03.11 19:19



За спадане на оток ми помогна "Лимфомиозот" /Lymphomyosot/, хомеопатично е, препоръча ми го д-р Трифонова от Онкологията, смуче се 3х3 на ден, в опаковката има 50 таблетки и струва 7,40 лева в аптеката до баничките срещу Онкологията.



Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано06.04.11 15:22



Рецептата със зелето при мен не подейства.

. Днес отново съм на масаж и понеже съм се поизоставила си представям как ще хвърчи перушина от тъпата ми глава.Гимнастиката е абсолютно задължителна и превръзките също!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.