Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано25.04.14 10:20



Руми, здравей.
Казваш, че имаш компресионен ръкав. А правят ли ти бандажиране, с превръзка след масажа?

Прегръдки



Тема Re: МАСАЖнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано25.04.14 23:08



Половин година след операцията ходех всеки работен ден на мануален лимфен дренаж и ме бандажираха. Седях по 7-8 часа омотана, но както вече писах, без полза. Сега след компр.масаж вкъщи няма кой да ми слага бандажните ленти.



Тема Re: МАСАЖнови [re: pipinik]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано25.04.14 23:13



Моята ръка леко се подуваше и втвърдяваше над китката половин година преди да разбера, че имам рак. Веднага след 8 химии се появиха метастази, така че е много вероятно затова да нямам никакво подобрение. Като по време на химиите не спирах мануалния дренаж.



Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано26.04.14 21:17



Аз не съм пушачка ,значи този фактор отпада. А ,за отводняване ,Руми ,мислила ли си. Крака ми задържа много вода - сигурна съм ,защото след една настинка имах огромно подобрение - без нищо да правя -лежах и се потях.



Тема Re: МАСАЖнови [re: Tia maria]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано26.04.14 21:26



Пия постоянно Трифас. Сега се сещам, че само след химиите ми спадаше отока. Аз след всяка химия губех за седмица по 7-8кг, после до следващата химия се връщаха, както и отока. Това са единствените случаи в живота ми, когато успешно съм отслабвала без усилия





Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано26.04.14 21:53



Въртим се около нещо ,но дали ще го напипаме успешно... Аз не си прецизирах мнението - лекарите на какво мнение са за водата ? А за изсмукването на мазнини- гледах го в шоуто на доктор Оз . Жената беше минала по нашия път - масажи ,бандажи .


А една нощ , /страдам от безсъние / кракът ми сам си спадна и до сутринта пак се наду- оф ,собствен живот си води май.

А когато съм напрегната и не успявам да се почина почти не спада,каквото и да правя.

Сега е много зле и превръзки не мого да сложа защото се плъзгат и падат сами щом походя малко.

познавам лично две жени ,които са получили лимфедем на 20 -та година след операцията.



Тема Re: МАСАЖнови [re: Tia maria]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано26.04.14 22:25



Ох, Тиа, явно такава ни е орисията... Толкова добре те разбирам!!! При мен е ръката и е много неприятно, а кракът със сигурност е много по-зле. Уви!Лекарите са на мнение да не ги занимавам, така ще бъде и това е. Аз предлагам да не обсъждаме повече, защото сме само двете с теб с този проблем. Да не ставаме досадни за другите.












!









!



Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.04.14 22:33



В никакъв случай не сте досадни и едва ли само двете сте с този проблем. В Клуба четат много хора, но
ако не са регистрирани, не могат да пишат. А и темите са ясно обозначени и всеки може да избира какво
иска да чете. Да не забравяме, че всичко остава в архива и никой не знае кога на кого ще бъде полезен.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: МАСАЖнови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано27.04.14 11:20



Засега възлагам надежди на чай от лопен и алкална диета. Ще пиша за резултатите. Първо да започна...

А някакви алкални рецепти знае ли някой?



Тема Re: МАСАЖнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано27.04.14 11:51



Колкото до лекарите ... твоето отношение към операцията е друго ,но аз не съм я желала, затова съм много ядосана .само да отбележа ,че лимфните възли с метастази имат характерна форма и големина и ако това не е могло да се види / в моя случай /не знам кой за какво образование претендира. Но виж ,че се заплаща по -скъпо- ей това е причината. Колкото до дежурния лаф ,,Ако нещо тръгне ..." -всеки ден тръгват ракови клетки из всеки организъм.Махането на лимфни възли не ги спира.

Може при лимфедема да има и отключващ фактор -аз го получих две години след операцията при големи горещини. Ако лекарите ме бяха предупредили за опасноста... Но така са преценили ,че при 2 -ри стадий нямам нужда от прегледи.
Прегледи не ми бяха назначени и затова и не ходих повече. Примерна пациентка !
Но на свой ред не желая и те да ми се влачат в квартирата с разни шафрантийки -и те нямат пет минути и аз нямам квартира .

Изгоних въпросната мед . сестра с огромен кеф ! Да я водят при жените си ! Единствено съжалявам ,че не я бих.
Ако знех каква ще бъде операцията никога не бих се съгласила -или поне щях да имам план А,Б,В Г и т.н. - има разлика.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 27.04.14 15:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 27.04.14 15:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.