Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано18.03.13 11:58



Какво се случи при мен...Тези ,които са ме виждали знаят колко тежко ми бе положението...сякаш на крака ми бяха нанизани няколко футболни топки.
След простуда с висока температура и изпотяване кракът се сви много...сам. Е остава си 2 пъти по-голям от другия и е обезобразен ,но такъв добър резултат съм имала само след масажите. Не мога да си го обясня. Дори не носех пристягащте превръзки ! Вероятно съм задържала много вода.
За съжаление този резултат бе кратък ,сега това нещо расте не с дни ,а с минути и избутва превръзките ,които се мъча да стягам ,но уви.
Пих диуретични ,листа от бреза на таблетки...никаква полза. Ще опитам и със самата билка ,като дрога. Момичетата ми изпратиха разни рецепти ще пробвам и тях.
Трябва да спра соленото ,но съм с ниско кръвно.
Ако някой се сеща нещо ще бъда благодарна за всяко мнение.
Да допълня ,че обикновено кракът ми е мек до коляното ,а от коляното надолу твърд като камък. По време на боледуването ми бе омекнал целия. През нощта нещата малко се подобряват , но 1ч. след ставане предишното състояние се връща отново.

Ще ви държа в течение.

Редактирано от Tia maria на 18.03.13 12:01.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Tia maria]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано18.03.13 17:09



Лимфните съдове са като вените. Тоест при тях има клапи, които се отварят само в едната посока и не пускат лимфата да се връща обратно. При венозната кръв налягането е много малко, за да вдигне кръвта от краката нагоре към сърцето и затова вените са около мускули, че да може при свиване на мускулите да се избутва и венозната кръв. Просто при право положение хидростатичното налягане, което е налягането заради земното притегляне, е много високо.
Просто трябва да се провери как нещата се облекчават. С вдигане нагоре на краката ли, що ли.
А, ако вече са премахнати големи съдове и лимфата се задръства, тогава трябва да си смениш диетата, за да може да се изграждат нови или да се разширяват съществуващите.
Водата, която се пие от бутилка и заедно с това се яде мъртва храна дава много голям отток на вода и задържане в тялото на вода.
Ако се ядат предимно пресни плодове и зеленчуци и ядки, тогава водата не се събира в организма. Въобще едната вода не е същата като другата вода. Това е



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано19.03.13 11:19



Красив ,ти май пишеш колкото да не заспиш.Какво ме интересува откъде минават вените ? Все отнякъде трябва да минат. Виж се и какво пишеш ,,просто трябва да се провери как нещата се облекчават." Ами това и аз попитах. Бла ,бла бла и нищо конкретно. Точно с пресни плодове и зеленчуци ме хранят близките ми. Имат тая възможност дори през зимата ,представи си. И минерална вода си наливаме само от извори , използваме предимствата на София.
Ще те нагостя с една арабска мъдрост ,, Ако имаш фонтан /от глупости / го остави на мира. И фонтана трябва да си почине. "
Моля те да не пишеш вече в темата.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Tia maria]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано19.03.13 13:55



Ами, аз мислих, че ще поемеш нататъка по идеята и ще отвориш една физиология или анатомия и ще си провериш дали не става както и при венозната кръв.
Например при нея свиването на мускулите на краката при ходене притискат вените и така изтласкват венозната кръв нагоре към сърцето. Ако човек няма такова движение и например работи нещо със стоене на едно място прав се получава оттичане и от налягането на водния стълб и гравитацията накрая краката му се осейват с варици. Вътре във вените клапите вече са развалени и повече не могат да пропускат само в едната посока, а и в двете.
По този начин можеш да си направиш изводи кое би работило при тебе. Например като се движиш, или като си вдигнеш крака нагоре и като поспадне правиш разходка и после пак крака нагоре и пак разходка.
Има и едни машини за вибромасаж на стъпалата.
Освен това е доказано, че ако трябва да стоиш прав можеш да си повдигнеш петите на един сантиметър височина и да се тръснеш. Така, противно на очакванията вместо кръвта да се стече надолу се качва нагоре, заради клапите във вените. Може и при големите лимфни възли да е така. Въпросът е да не се вдигаш повече от един сантиметър, защото се получава обратния ефект.
Въобще се размърдай и виж какво работи при тебе. Каквото и да можеш да си позволиш да ядеш и колкото и скъпи диоретици да можеш да си купиш, накрая ще разбереш, че живота не е почивка и не можеш да чакаш химията да ти свърши твоята работа. Болката ще те размърда и да мислиш и да ходиш още.
НЕ СЪМ СИГУРЕН ДАЛИ ПАК НЕ МЕ РАЗБРА ПОГРЕШНО. ВИЖ ДАЛИ И ПРИ ЛИМФАТА НЕ Е ТАКА.

Редактирано от Crasiva на 19.03.13 14:05.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано19.03.13 15:13



Няма болка. И не спирам да вървя .Не ти искам мнението ,разбираш ли ме ?!!!Каквото и да е. Не ти ща меда ,не ти ща жилото. Чупка.

И спри да ни навираш в очите ,че онзи Пантон е в лудница. Може да е наистина болен. Само като погледнах снимката ,онази дето е с жена си и не зная защо ми изскочи думата ,,далавера " , а после ,,мазник". Разрових в Гугъла и видях много информация именно за далавери.Та може и да се крие в лудницата ,знам ли го.

Не пиши повече в тази тема. Имаш си тема ,пиши си в нея. И аз няма да пиша в твоята.

Редактирано от Tia maria на 19.03.13 15:42.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано19.03.13 15:51



Защо ли си губя времето с Хубавеца. И никаква Физиология няма да отварям.За водещ специалист по въпросите за лимфедема в България е признат доц. Андреев.Ще видя неговите неща ,а те са в ,, Съдова хирургия." Вероятно ще направя консултация с доцента,хм май вече не е в София.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Tia maria]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано19.03.13 21:29



Тия, здравей, съжалявам че изпитваш трудности.


Вечер кракът се подобрява, заради легналото положение, така лимфата по- добре се транспортира до крайното си устие- левия венозен ъгъл.
Всъщност да, лимфните съдове вървят паралелно на вените.
Иначе си знаеш и сама- мануален лимфен дренаж, като допълнение компресия, защо не пробваш с тия обливания с вода, редувайки хладка и много студена вода, започвайки от петата, нагоре до коляното. Ако имаш такъв подвижен душ.

Но инак, ако имаш възможност, иди в студиото на Бойка





Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано20.03.13 13:46



Топла и студена вода като се редуват се използва при разширени вени, защото вените, за разлика от артериите нямат мускулатура. Но свиването и отпускането от температурата ги прови по-здрави и еластични.
При лимфните съдове може да е подобно положението.
Има едни уреди за вибромасаж. Плоски са и човек сяда на стол, а краката си ги слага на уреда. Той вибрира приятно и венозната кръв се качва нагоре, като много се релаксират и мускулите. Може и да работи и за лимфата евентиално. Просто до машината се докосват само стъпалата, а тя е плоска като дъска.
А Пантоне може и наистина да е луд, но като напиша GEET Reactor в Youtube и излизат още 500 луди като него. И колите им трябва да са полудели, защото вървят на вода.
Научният метод, който ме води е, че ако има много луди, които лъжат по един и същи начин и аз не им вярвам, значи лудия съм аз.
Май имат някаква гладка неволева мускулатура лимфните съдове, но като че ли е слабичка. Освен това нали накрая лимфата се влива в кръвта, а това значи, че и кръвното налягане не е зле да е по-ниско. Тоест не е здравословно да се ядосваш.
При кръвното налягане може да има например свиване от атеростеноза примерно на артерията на бъбрека и оттам се променя притока на кръв към бъбрека, а оттам и секрецията на диуретичния хормон. Това пък води до задържане на вода и съответно високо кръвно.
Тоест онзи доцент да анализира конкретния случай и да види къде воже нещо да се промени прецизно, а не просто да дава неспецифични неща.

Редактирано от Crasiva на 20.03.13 16:11.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМА [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано22.03.13 08:07



Забравих да кажа, че във физиологията и анатомията трябва да се търси по азбучния указател думите осмотично налягане, колоидно - осмотично налягане, капиляри, извънклетъчва течност.
Аз не съм наясно как точно действат нещата, затова трябва да се провери. Само с питане няма да стане, защото сто човека - сто мнения.
Става въпрос двете системе, които са венозно и артериална и в най-тънката си част ги свързват капилярите. В тях налягането е много ниско. Но има белтъци, които създават осмотично налягане, което на практика е дифузия през стените на капилярите на вода. Тази вода отива в извънклетъчната среда и оттам отива в клетките. Излишното се оттича по два три литра на денонощие с лимфата и някъде под лявото рамо се влива във вените.
На труп практически лимфните съдчета са толкова малки и бели, че не се виждат. Само възли евентуално и накрая при вливането.
Например от пръстите на краката лимфата отива нагоре към и зад коляното във възли. Ако там има нещо като паразити или метастатиращи клетки, се изяждат. После продължават нагоре и пак влизат във други възли. И накрая се вливат основно под лявото рамо, но и под дясното май има вливане, но то е от друга част на тялото сборния поток.
Важно е венозното и актериалното налягане. Важно е количеството белтъци в капилярите от храната. Важно е мускулного движение и гравитацията и температурата.
Просто, за да помогна трябва да ми е ясна картинката в цялостност, а не ми е



Тема Re: limfoedema [re: kras4o_k]  
Автор miriva_71 (непознат )
Публикувано09.06.13 17:13



В такива случаи на отоци е важно бандажирането и е много удачно да се носят еластични медицински ръкави или чорапи. Мога да споделя впечатлението си за такъв медицински ръкав на Skype: mirivabg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.