ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 26.10.14 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ТУМОР В МОЗЪКА - СИМПТОМИ  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 16:49

Някой може ли да ми каже какви са симптомите на тумор в мозъка и може ли да има и в белия дроб и в мозъка? едновременно.

Редактирано от *jull** на 21.03.09 14:25.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: kaт]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 22:24

пак съм аз-значи при баща ми се получи така-от ракът на белият дроб се получи тумор в мозъка и ноември го оперираха.зависи коя част е засегнал-при него беше лявата половина-не можеше да си командва ръката и кракът.днес даже пак го водихме на неврохирург защото почна да говори от време на време неадекватни неща.лекарят каза,че или до мозъка не достига достатъчно кислород/защото единият дроб не работи/или отново има разсейка.по принцип ракът на белия дроб най-често дава разсейки в мозъка и костите.майка ти има ли някакви симптоми за да се съмняваш.знаеш ли какво забелязах-когато му разчовъркаха рака в дроба/правиха му 3 биопсии/му се получи разсейката в мозъка,а когато го оперираха за 20 дни ракът обхвана целият дроб-до тогава от доста време стоеше на едно и също положение

Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано04.03.06 12:00

моята майка е с първичен тумор в мозъка;откриха го след като от известно време започна да забравя имена,думи и получи главоболие.симптоматиката зависи от това в кой дял е разположен и дали е засегнат център........

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: caмoдивa]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 17:51

Пак съм аз.Съпругът ми имаше адси болки в главата и никакво хапче не му помагаше.На първия скенер се откриха 4,но после казаха че са два опасни.Обясниха ми че всеки един момента можело да се засегне нерв и да се парализира или в най-лошия случай да падне и да си остане на място.Ето защо решихме да ги премахнем.Но той понесе много леко операцията на първия ден сам се обслужваше ина 8 си беше в къщи

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Bили]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 09:48

maika mi ponqkoga i se shva6ta kraka- muskol li e,suhojilie li e ,no mn q boli.Poslq za 2-3 min i minava.Dali e simptom?i za6to nikoi ne i napravi skener na glavata,izob6to ne q pregledaha tam.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: kat]  
Публикувано07.03.06 15:42

Лошото е че докторите обръщат внимание на нещо,когато вече е късно.Съветвам ви да йнаправите скенер с направление е безплатно аза да бъде качествен се прави с цветен контраст.Влива се едно лекарство струва 60лв.и се плаща,но със сигурност ще знаете какво става.мен лично най-много ме плаши нешзвестното.

Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано23.03.06 10:52

майка ми също понесе добре операцията,но проблемите ни почнаха после:((сега е на лъчетерапия ,благодаря на Бога че я понася добре засега,но вече има нарушени мисловни процеси,трудно и е да пише,казва че знае думата,но не може да я изрече и напише.....най лошото е че осъзнава и е много тежко....

Публикувано23.03.06 11:16

И моят съпруг сега е на лъчетерапия в Пловдив.Понася я добре и за два дни му вдигнаха незнам какво от 0.6 на 1.4.Какзва ,че се чуства отлично.Преди 3 месеца му поставиха диагнозата и ни пратиха в къщи без химотерапий и операций да чакаме края,но до този момент,слава на Бога не е имал такива признаци.Проблема е че немога да го убедя да не кара кола,въпреки забраните на лекарите.Дано тази лъчетерапия помогне на майка ти.Докторката в отделението ме увери,че тази процедура много щяла да подобри състоянието му.Надявам се и на майка ти.
Успех и споделяй,нали се учим едни от други,а така помагаме на близките си

Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано27.03.06 12:36

минахме лъчетерапията и сега ни назна4иха химиотерапия но само че в в.търново защото ни е по близо(ние сме от свищов)тази седмица трябва да отидем за съставяне на протокол за лекарствата .ина4е и моята майка получи схващане на крака горе в областта на тазобедрената става и накуцва -незнам дали е от засегнат нерв или.......проста претоварен крак........

Публикувано27.03.06 15:01

Когато го опирираха в София и се прибрах ме му се беше схванал крака.Всички мислехме,че има мускулна треска,кадето е лежал 8 дена.Сега като чета писмата ви започвам да си мисля,че не е било мускулна треска.Ще ви кажа как се оправи за около 3-4 дни.Разтривах го с мехлем от мас и счукан невен.Всичко на кашица.Зада бъда сигурна ще питам мама.Тя сама си я прави и помага при рани,напуквания,изгаряния и др.В момента е на село,но как се върне ще взема рецептата и ще я споделя с вас.Сега няма проблеми с надувания и схващания.Опитайте може и на вас да помогне.(

Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 20:19

Минаха 6 седмици от операцията на баща ми,при която отстраниха по-голямата част от стомаха.До сего се чуствоше сравнително добре,но от известно време му се вие свят.Притесняваме се да не би да е започнал процес на образуване на вторичен тумор в мозъка,защото според хистологията имаше метастази в лимфни възли.Чувала съм,че при тумор на малкия мозък се получава световъртеж,за сега поне не го боли глава.Ако някой има опит в тази посока,моля да сподели за някои симптоми,ще бъда благодарна.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: виoлeтa]  
Авторboby (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 12:09

на майка ми днес й се вие свят и има шум в ушите. при вас какво се оказа виенето на свят?не съм проследявала ако сте отговорили така че извинявай ако си!

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: boby]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 14:07

високо кръвно?

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: ....]  
АвторBOBY (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 14:14

ОКОЛО 120/60

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: BOBY]  
АвторBOBY (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 14:15

ОСВЕН ТОВА ИМА НИСЪК ХЕМОГЛОБИН ЗАРАДИ КОЕТО ПРЕКЪСНАХМЕ ПРЕИ МЕСЕЦ ХИОМИОТО. ХЕМОГЛОБИНА Е ОКОЛО 97 ОТ МЕСЕЦ .

Публикувано21.11.06 15:18

да допълня, че в момента пие ампули тотема 2х1; герисан 2х1; цитросепт 3х20;витамини Центрум 1х1; черен бъз сироп; олисалвин 2х1; варумин; Деодан 2х1;и два пъти седмично подкожно Лектинол. Въпреки това хемоглбина и еритроцитите са ниски, левкоцитите са добре. втората химиотерапия беше в началото на октомври, след това веднага талкиране и след това поради нисък хемоглобин не правят химиотерапия. има ли някой някакво мнение.

Автор caмoдивa (непознат )
Публикувано22.11.06 18:41

Може от всичко да е,но си искай скенер ако може ,поне да сте спокойни.Успех

Публикувано23.11.06 08:23

благодаря за това, че ми отговоряш Самодива. Вчера направихме скенер и засега всичко е наред. Не смея да се радвам, защото тук съм чела много пъти, че всичко е относително. Все пак се надявам, че на скенера може да се вярва. Правихме го в Онкологията в Дървеница, долу в мазето, при д-р Иванов.

Автор caмoдивa ()
Публикувано23.11.06 12:16

Много се радвам че всичко е наред boby:) ОБИЧАЙТЕ СЕ И ПРЕКАРВАЙТЕ ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ЗАЕДНО И НЕ МИСЛИ МНОГО ЛОШИ РАБОТИ

Публикувано23.11.06 12:55

БЛАГОДАРЯ ТИ! ДАНО!

Тема Re:нови [re: boby]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано01.12.06 16:09

Моля ви, споделете ми към кого сте се обърнали за отстраняването на тумора в мозъка? Незнам вече кого и къде да търся за помощ....

Тема Re:нови [re: CharmingW]  
Публикувано01.12.06 16:19

виж в справочника темата на Вили Мили "За рака на бял дроб" или нещо подобно, там има много по темата и за отстраняване на туморни мета в мозъка.

Тема Re:мозъчен туморнови [re: CharmingW]  
Автордopи (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 22:11

детето ми имаше пилоцитен астроцитом /вид мозъчен тумор/. оперираха го в Александровска болница. търсете професор Бусарски.

Тема Re:мозъчен туморнови [re: дopи]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 20:09

Bashta mi go operira d-r Popov v Universitetska bolnica. Toi e nai-dobriqt v tazi oblast. V edin ekip sa v momenta s prof. Busarski. Stava duma za b-ca "Sv. Ivan Rilski"-Sofia.
Izvinete za latinicata, no v kluba nqma instaliran BG-fonetic

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: нaнo]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 13:30

здравейте аз съм редовно с вас но най накрая се реших да напиша и моята мъка,майка ми е онко болна от май 2005г, сега вече е почти мъртва от много акъли всичко вървеше добре от в момента в който тя сама реши да посети кабинета на проф, хаджиев може и да е съвпадение но стана седмица след посещението.преди месец имаше пълни изследвания а изведнъж нещо голямо излезе на белия дроб пневмония лекуваме не става друго отделение и така от отеление на отделение от юли стигнаха до гушата и.скенер бял дроб тумор,бронхоскопия няма тумор,включват системи а тя започва да залита и повръща а докторите я готвят за операция на гуша.тя линее и чака спасение.изписват я и казват вземете си я всеки момент свършва,и така месец водим пси я на скенер глава и хоп голям тумор с мета сега агонизира втори месец и никои и нищо не ни помогна а държавата едно изследване и една ст. не ни е дала.не ги искам но нека майка да живее мъките са страшни а тя осъзнава всичко страхува се да стисне очи да спи за да не умре.не го пожелавам на никой но моя съвет е търсете спасение и от лечители разочаровах се от медицината а и вярвах много

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: вaня]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.11.07 22:23

Ваня, започвнете с газ. Рецептите ще намериш в Справочника, както и в темите за Черен дроб.

Преди две седмици в Диспансера се заговорих с една жена. Баща й е с рак на бял дроб с метастази в мозъка. Баща й залитал, бил неадекватен. Подробности за медикаментозното му лечение не си спомням какво беше.
Но те на своя глава започват да му дават газ. Сутрин, обед, вечер по 1 кафеена лъжичка газ. Той си я пие с удоволствие дори чиста, без да я разтваря в сок и т.н.
Жената каза, че вече 5-6 месеца човека се чувства добре, вече не залита и е добре.
Ако друг изход нямаш и са отказали лечение, поне започнете с газ, дано да има резултат. В горните теми ще намериш подробно описано как се пречиства газта за да е годна за пиене. Успех миличка и не се отказвай

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.11.07 22:34

Бих добавила към това и рецептата на Димков за мозъчни тумори с хлебен квасец, бъзови корени и кестени! Има я в Справочника Ако не можеш да я намериш, обади се!
Стискам палци и пожелавам много късмет!

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: вaня]  
Автор misticna-toni (самотна)
Публикувано09.11.07 01:11

И при нас така 1 година не излезнахме от болници-няма точна дигноза и лечение.А сега мама умира..И аз се разочаровах от всичко.И при нас мъките са адски.Съчуствам ти.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: vesela.bg]  
Авторpoint (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 18:41

ей, хора случайно попаднах на този сайт и забелязвам че имам такива симптоми за които говорите.Аз съм на 31г. на26.11 влизам в болница за операция на щит.жлеза.Моите симптоми от около1 м. са болки в главата и по-често са такива когато зимата намръзнал влезеш в топла стая тялото ти се "издува ". Това е моето главоболие.Вие ми се свят-непрекъснато.Като си затворя очите - съм готова да падна.Повдига ми се.Чувствам се отпаднала денонощно.Преди около 20г. съм преживяла катастрофа исъм имала сътресение.Дали мога да се притеснявам според вас???
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
P.S: Радвам се все ощеима добри хора като вас по света...

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: point]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 13:14

какво ти има на жлезата повишени хормони ,намале. ,възел.Сърцебиене имаш ли ,отслабеване ппостоянно ли ти е главоболието или не

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: ani]  
Автор jojo835O (непознат )
Публикувано09.05.09 15:15

Здравейте, моля ви за вашето мнение! Имам доста оплаквания, започвайки със постоянна температура в порядъка на 37.2 - 37.5, всекидневно главоболие (много от болкоуспокояващите не ми действат вече), шум в ушите, отпаднала съм, кожата ми си промени цвета, избледня, имам проблеми и с говора - убърквам се, забравям мнго неща все по-често, имам и зрителни изменения - виждам някои неща по странен начин и като шофьор все имам чувството че ще се блъсна в обект с който се разминавам, вие ми се свят, гади ми се доста често, дори се случва през нощта да ставам да повръщам, изнервена съм прекалено, имам мускулни болки в областта на раменете и ръцете, а в краката ми се схващат много болезнено...
Мислите ли че имам оправдание да се притеснявам, правих изследвания на кръвта -добри са малко нисък хемоглобин и завишени левкоцити, невролога каза че няма видима причина за това ми състояние, гърдите ми са чисти на слушалка, УНГ - няма видима причина за това ми състояние...а аз съм все по-зле!?
Вие какво мислите!?

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: jojo835O]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано09.05.09 15:31

Иди за второ мнение при някой добър невролог

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Лoли]  
Автор jojo835O (непознат )
Публикувано09.05.09 16:03

Благодаря ти за отговора, но дали има причина да се притеснявам, възможно ли е да ми има нещо и по-специално да имам тумор

АвторmamaD (Нерегистриран)
Публикувано09.05.09 17:15

jojo8350, не бързай с тези песимистични заключения.Какви изследвания си си правила?Насочвал ли те е специалист към подобна диагноза?Поговори с GP-то да те насочи към подходящ специалист, към някакво изследване от образната диагностика.Можеби ядреномагнитен резонанс - не знам, само предполагам. Мисля,че трябва да разбереш обезателно защо се чувстваш по този начин и не бързай с диагнозите.Успех!

Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано10.05.09 06:17

Това по-скоро ми прилича на Миниеров синдром, тоест нарушение на вестибуларният апарат, затова може би трябва да се обърнеш към доктор от УНГ. Ако си от София най-добре отиди в бившият Исул. Сега мисля, че се казва "Царица Йоанна".

Е, аз си се харесвам

Редактирано от *jull** на 10.05.09 09:24.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: mamaD]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано11.05.09 10:50

jojo, за съжаление аз съм се слъскала с този проблем - тумор в мозъка. Не съм лекар, мога само да дам съвет. Първо не се паникьосвай!!!! Но за да се чувстваш така има някаква причина. Може дори и да е на нервна почва. Но на всяка цена настоявай за ЯМР. Ако не ти дадът направление, отиди и си го плати. Съжалявам че нас нямаше кой да ни посъветва за това и изгубихме много време. Лутаха ни между невролози и уши, нос и гърло 10 месеца. Пожелавам ти всичко при теб да дъде наред. Мисли позитивно.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: ana8]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано11.05.09 11:37

здравей jojo, не искам да те плаша но моята дъщеря която е само на 25 години ,преди три месеца започна да се оплаква от главоболие, което не беше непрекъснато в началото и се повлияваше от болкоуспокояващи.Впоследствие обаче зопочна да се засилва .Ние го отдавахме на преумора /тогава тя беше в сесия/, но след като започна да вижда двойни образи предположихме, че има някакъв проблем, като в никакъв случай не сме мислелиза тумор в мозъка.Прегледа я очен лекар и той се усъмни и ни изпрати при невролог, а пък той на скенер.На никого не пожелавам да чува тази диагноза особено когато се отнася за детето му-най-страшната-глиобластом.Стоях като попарена и не знаех какво да кажа, добре че невролога излезе по-съобразителен та помоли дъщеря ми да излезе и съобщи на мен диагнозата.
Намерихме връзки и по спешност я оперираха-проф.Бусарски.За мое щастие първоначалната диагноза не се потвърди, оказа се астроцитом ІІ степен, не че това е много добро но в сравнение с глиобластома е по-малко зло.Не мажаха да извадят целия тумор и сега тя е на лъче и химиотерапия.
Като човек минал едва ли не през ада те съветвам НЕ ОТЛАГАЙ,НАПРАВИ СИ СКЕНЕР ИЛИ ЯДРЕНОМАГНИТИН РЕЗОНАНС, по-добре да направиш едно изследване в повече но да си сигурна че няма проблем.Пожелавам ти успех!
Надявам се ,че тревогите ти ще са напразнии , но вси пак се презастраховай и си направи това изследване.Успех!Пиши какъв е резултата.

Автор reni56 (бореща се)
Публикувано15.05.09 11:47

здравей jojo8350, как си?какво направи с изследванията?надявам се всичко да е добре!стискам палци!

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: reni56]  
Авторjojo835O (Нерегистриран)
Публикувано17.05.09 10:26

Здравейте, искам много да ви благодаря за подкрепата и съветите! Не ви писах до сега, защото имах проблем с нета.
Сега по въпроса - всеки ден ходя по болницата да ми правят всякакви изследвания: Пулмолога две седмици ме лекува с антибиотици, въпреки че изследванията, снимката и на слушалка всичко е наред, нямам и хрема, и въпреки антибиотиците, температурата не спадна нито за секунда, върна ме при невролога, който ме изпрати при ендокринолог - тя предположи че имам желязодефицитна анемия, защото съм много много бледа - почти сивкава ми е кожата, изследванията обаче показаха, че абсолютно всичко ми е в норма, т.е. нямам анемия, нямам проблем и със щитовидната жлеза - и тя ме върна при невролога, той ме изпрати отново в инфекциозно - там също нищо не намериха, от там отново при невролога и той ме изпрати при вътрешен лекар - тя ме прегледа назначи ми още по-подробни изследвания на кръв и урина - всичко е нормално, ехограф на коремните органи - всичко е наред, направих проба Манту, във вторник ще ходя да отчетат резултата, междувременно обаче забелязаха една моя голяма бенка точно над пъпа, която беше кръгла и малко изпъкнала, а сега и много изпъкнала като топче, цялата е напукана, стана от кафява - много тъмна, почти черна и ронлива повърхност, питаха ме дали винаги е била такава, и дали имам други подобни, аз имам едни гроздовидни образования точно под окото, което беше само като едно белегче, а сега са няколко едно до друго, много изпъкнали и странни на цвят като в едното се вижда нещо като кръв вътре в него - та във вторник ще ме гледа и дермотолог след като отчетат Мантуто...
Общо взето всички "дребни" проблеми са отхвърлени, което означава че остават по-сериозните прогнози, а аз се чувствам все по-зле и по-зле, температурата не спада, вие ми се свят, главоболието е постоянно, имам задух вече, просто не ми стига въздух, почти постоянно ми се гади, нямам никакъв апетит, а ако се насиля да хапна нещо и го изкарвам...
Все повече съм притеснена...
Това е за сега, ще пиша като имам отново резултат, а вие може ли да ми обясните по-подробно за вашите симптоми на вашите близки и мислите че имам причина да се притеснявам (аз мисля че колкото повече по-дребни проблеми се отхвърлят - толкова по вероятно е да е нещо по-сериозно) - просто ще се побъркам, много ми е лошо и вече почти съм неспособна да се грижа и за децата си, дразни шума, светлината, реакциите ми са толко забавени или никакви...чувствам се като цяло много зле...
Поздрави от мен

Автор ana8 (новак)
Публикувано17.05.09 12:17

Настоявай за ЯМР от невролога. Учудвам се защо до сега не са те пратили. Стискам ти палци всичко да е на ред. Не се притеснявай предварително и не се настройвай за сериозни неща. До като не се установи, защо се чувстваш така нищо не се знае. Положителното мислене е от голямо значение.

Авторreni56 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.09 21:14

Здравей jojo, добре си направила, че изключваш чрез прегледи и изследвания, малките проблеми, но състоянието в което се намираш, показва,че все пак има някакъв проблем!Ако не можеш да си вземеш направление за ЯМР, защото в нашата тъпа система всичко е много сложно, то поне вземи направление за скенер.Него го дават по-лесно.Ако си от Софиа скенера във Военна болница е много добър.Направи го това изследване непременно, не отлагай дълго време.
По повод на бемките може би трябва да направиш консултация освен с дерматолог и с кожен лекар - онколог.Стискам палци, не се притеснявай предварително но и не отлагай дълго изследването на скенер!Бъди оптимист!Целувки!

Автор reni56 (бореща се)
Публикувано22.05.09 22:36

Здравей!Какво става с теб?Къде си?Не пишеш!Направи ли някои нови изследвания?Има ли подобрение на състоянието ти?Чакам с нетърпение добри новини и искрено ти желая бързо и безпроблемно възстановяване!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: reni56]  
Авторjojo835O (Нерегистриран)
Публикувано23.05.09 09:42

здравей, да направих скенер - нищо няма, направих и други изследвания - црп - 0,7 - разбраха, че пия Диане35 по повод хормонално нарушение на кървенето и това им беше достатъчно да приключат със моя случай и да отдадат това ми състояние на страничните ефекти. Вчера ходих при гинеколога ми и заяви, че в никакъв случай не е възможно да имам температура, за останалите ми оплаквания е възможно 1/1000 - изключваме и гинекологична причина. Незнам на къде да захвана вече, чувствам се неспособна да се грижа за децата си. Освен това се затрупах с нови и нови бенки, а старите все се променят.
общо взето е това, много ти благодаря.
Ще ти кажа ако имам някакъв резултат.
Поздрави

Автор reni56http://picvalley.ne (бореща се)
Публикувано23.05.09 14:06

Здравей, радвам се ,че резултата от скенера е добър е че няма нищо1

Главоболието може и да е от хормонално нарушение, но тази температура трябва да установиш от къде, тя не е безпричинна!Не зная дали бемките може да са причина за това, едва ли, но отиди непременно за тях на лекар особенно щом се увеличават и променят структурата си!В сащото време започни да взимаш някакъв имуностимулант/ виж в темите ще намериш нещо подходящо/, промени начина си на хранене, ако пушиш откажи се !Сигурно ти звуча като някоя досадна лелка, но след като се случи това с моята дъщеря, аз започнах да се спазвам нейния хранителен режим / в знак на солидарност и подкрепа/ и след един месец аз почуствах,че ми е по-леко, по-спокойно и като че ли имам повече сили!Прочети темите особено кухнята на Flora, ще научиш доста полезни неща!Успех и пиши!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: reni56http://picvall]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.13 08:49

tanq_nedeleva (непознат )
Публикувано 25.01.13 18:20

На 28.09.2012 опериран е тумор - астроцитома гр.3-4 ин лоби окципиталис синистра нереби, след операцията лекарите са написали в епикризата " опериран за мозъчна метастаза- субтотална екстирпация на метастаза от светлоклетъчен карцином- М1-5 ст. От кръвните изследвания само отклонения има в СУЕ 10мм, Хб 143, лев -15.0.10. Направена е бронхобиопсия на бял дроб- бял дроб трайно разгърнат без остатъчна плеврална кухина. Проблема ни е че не може да го лекуват понеже не е изяснено първичното огнище. В Болницата само се разкарваме от кабинет в кабинет и нищо не можем да направим- като лечение понеже нямаме издадено решение от онкологичния комитет. Моля насочете ни към подходящ лекар в Пловдив за да се приключи ходенето по мъките и да разберем кое е първичното огнище.

Тема Re: тумор в [re: tanq_nedeleva]
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано 26.01.13 00:07

В отделенията по лъчетерапия е пълно с пациенти, които ги облъчват и са с неидентифицирано първично огнище. Просто ги третират на принципа на симптоматиката, демек например облъчват метастаза в прешлен, защото го боли, а не защото е първично огнище.
Ще го мотат много, защото ако ги питаш честно ще ти кажат, че щом като вече има далечни метастази, значи и да се открие първичното огнище е почти все тая. Но на тях им трябва първичното огнище, за да видят как да го изрежат и с каква химиотерапия да го третират.
Щом ги виждаш колко са зле в причинно - следствените връзки, прави си сметката тия, дето са създавали химиотерапевтичния препарат колко са наясно с причинна - следствените връзки и съответно колко ще работи препарата.
Но, де факто, никой няма право да му откаже ако нещо му застрашава живота, защото не се било знаело първичното огнище. А ще го бавят, защото не знаят от къде да го подхванат рака по принцип.
Пиши във въпроси към лекарите на MD да ти разтълкува диагнозата, друго не знам какво може да ти помогне. Практически като се появи другаде метастаза и мястото е лошо, трябва да се оперира и така ще си играете на гоненица с метастазите. А за лечение остават само шарлатанските методи и диетите, докато не ни дойде акъла в главите на всичките.

Тема Re: тумор в [re: tanq_nedeleva]
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано 26.01.13 07:23

Таня, защо изобщо е правена биопсия на белия дроб? Има ли проблеми там? Какви са били първоначалните оплаквания, че да се стигне до операцията?
По принцип Красива ти казва как стоят нещата и, че никой не може да ви гарантира нито откриване на огнището (това по принцип е доста трудно и рядко се стига до положителен резултат), нито до терапия, която може да доведе до "излекуване". Ако общото състояние е добро (както пишеш няма особени отклонения в кръвната картина), моето мнение е да не си съсипва организма с неясни химиотерапии, които са общи и не съобразени с конкретния пациент и неговото състояние. Опитайте с имунотерапия в София - за това вече тук се писа подробно. Имай предвид, че химиотерапията може да доведе до влошаване. Решението си е главно ваше, лекарите действат по стандартни схеми и не гарантират резултат - ако пациента се вклоши - той бил "виновен" (???)
И е добре да си преместиш постингите в една тема или да помолиш модераторите да направят това, за да няма разводняване, а не да се пишат различни неща в различни теми - ето и аз нямах време да прочета и двете и за това ти задавах въпроси в другата, на които ти си отговорила частично тук, а пък Калояна те насочва към експериментален метод на опериране, а се оказва, че операцията е вече направена.
Желая ви успех и не се предавайте, но ако искаш конкретни съвети наистина пиши още повече информация за пациента, как се е стигнало до операция, какво е общото състояние, каква е възрастта и тн.

ПП. Моля Джул ако може да помогне и събере двете теми.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано26.01.13 20:20

Не е възможно да се лекува рак без да знаеш първичното огнище. Не е възможно да се лекуват вирусни инфекции без да имаш нещо, което да убива вирусите. Не е възможно да се направи нищо по въпроса. Просто сядаш и чакаш и това е.
Но, ако все пак ти писне да скучаеш, просто форматираш организма и няма вируси, няма и рак.
В Египет винаги е имало относителен мир (сега има загинали, но не е като в Сирия 60 000) и винаги е имало християнски манастири в планините на Египет. Винаги са работили и различни сили (човешки и божествени) за мира в Египет.
Според мен, всеки, според разбирането си да го тълкува както си иска, но да знаете, че най-прави са тези тълкования на великите умове като Ванга и признатия от нея Грабовой, старозаветските тълкования, тълкованията на жреците в Древен Египет, съвременните специалисти в летящи чинии и други, които казват простичко, че Бог е направил човека, за да не му е самотно по свой образ и подобие и затова е ВСЕ ТАЯ дали нещо е чудо направено от Бог или е активно мероприятие организирано от жреците, които владеят всякакви чудесии, стига да е в полза на човека, защото така е и в полза на Бога и Вселената, която е и в човека и той е в нея.
Затова вижте тази светлина и запомнете какво представлява лекарството против рак в терминален стадий. Тази бяла светлина е лекарството. За нея говори Вера Кочовска, че от нея е виждала само сандалите на Бог. За нея говори и сляпата Ванга и Матушка Матрона и Преподобна Стойна.
Чисто и просто и светлината от улицата и торсионните вихри на ефира се възприемат от мозъка по един и същи начин, демек като светлина. Това не е нещо странно, защото като си треснеш главата в някое тъмно мазе виждаш всички звезди, а е пълен.
Затова дайте да направим машина за лечение на рак и да гледаме сеир как като страничен ефект слепите запачват да виждат, а куците да ходят и да бягат. Върно, че при нас нещата ще се случват просто по-бавно, защото ако трябва да е мигновенно ще ни трябва НЛО. Казват, че една летяща чиния имала мощност към 10 мегавата, тоест към 5 Беленета. И това при миниатюрно количество първоначално вложена енергия.
И оше нещо да кажа. Около 20 - 25 % от енергията човек поема с храната, а 75 - 75 % поема от околната среда. Тоест това е тази бяла светлина, която ходиш и губиш цял ден сред природата, за да я събереш лъжичка по лъжичка. Това, че модата казва, че природата е демоде не може да компенсира рака.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано27.01.13 14:45

Може ли линк към темата ,в която сте обсъждали Хайфу-то ? Димана ,яко ме кефиш
с кавичките ! /в заключената тема / В Плевен ме осакатиха и аз ги ненавиждам.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 27.01.13 14:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 27.01.13 15:00.

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Tia maria]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано27.01.13 15:12

Ето какво означава този метод. По принцип ултразвукът се използва отдавна при операция на тумори, но е подходящ предимно за други неща, като например разчупване на твърди камъни в бъбреците. Забележете, че на видеото в по-горните линкове е показано същото фокусиране на сравнително слаби снопове в едина точка. Точно както и при гаманожа. Тоест принципно нищо ново освен новата комбинация със скенер в една машина и в един модул.
Ако някой журналист напише "Български студенти изобретиха ехолот за търсене на китове" това не означава нищо, защото по Хоумшопинг в Щатите се продават вече десетилетия такива тъпотии.
Хайде да броим за един месец колко пъти ще имаме тук във форума такува сензационни "нови" технологии, които "разпознават" раковите клетки от здравите и да пишем на създателите им дали може да се облъчи целия организъм и така да останат само здрави клетки и дали са съгласни те да облъчат децата си

Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Tia maria]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано28.01.13 03:26

Ето го линкът, където обсъждахме ХАЙФУ:

http://www.rc.net/stcloud/ctk/doveleft.gif

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.