Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема туморен маркер - норма  
АвторOмoния (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 16:17



Знае ли някой какви са референтните стойности /нормата/ за туморен маркер Са15-3 /за рака за гърдата/. На майка ми показателите са 31,3. Това нормално ли е?



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: Oмoния]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано03.02.06 18:14



Ако може да се вярва на данните в бланката от последните ми изследвания на туморни маркери от преди 2 седмици:

Норма за гърда (BR) 38,60
Норма за гинекологичен (OV) 35,00

Това е записано под показател Normal Range.



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: Oмoния]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 19:52



Не се притеснявай и моят е 31,2. Според доц. Тенев и други д-ри химиотерапевти под 50 не е проблем, по-важно е на контролите да няма проблеми.Четох, че CA15-3 може леко да се завиши по много причични, в т.ч. мастопатия на другата гърда.



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: Nena]  
АвторOмoния (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 14:10



Благодаря Ви.



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: Nena]  
Авторaни1212 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 12:42



Майка ми има туморен маркер Са 15-3 -2.3 при норма от 0-3 това дали е сериозно .Дайте ми съвет.В Русе никой не ни обеснява.



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: aни1212]  
Авторves (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 13:37



Баща ми е опериран от рак на дебелото черво. Видях, че туморният му маркер CA 19-9 е 12. Каква е нормата при този туморен маркер?



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: aни1212]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано07.06.07 13:42



ани1212, къде правихте изследването? Аз също съм от Русе.
След като резултата е 2,3 и той попада в референтните граници, т.е. между 0 и 3, значи е в норма, но т.к. се доближава до горната граница, защо не повторите изследването някъде другаде. Майка ходи в Цибалаб /лаборатория "Здраве"/. Има такива лаборатории почти във всички поликлиники в Русе. пиши какво е станало...

Илина



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: ves]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 14:17



Референтни стойности 0-37.



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: aни1212]  
Автор дeвa (гледам напред)
Публикувано07.06.07 15:29



Ани, и аз съм от Русе. При последните ми изследвания преди 5мес. туморния ми маркер Са 15-3 бе със стойности 23,4 при референтни с-ти 0-30. Изглежда в различните лаборатории те са различни.



Тема Re: туморен маркер - норманови [re: дeвa]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано07.06.07 15:45



При майка CA 15-3 е 10,12 U/ml, при референтни граници до 32. Наистина са различни референтните стойности в различните лаборатории.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.