Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови  
Автор Oмoния (непознат)
Публикувано13.01.06 15:41



Предстои да водя майка ми на профилактичен преглед в онкодиспансера /след шест месеца от операцията/. Когато бяхме на третия месец, не й пуснаха никакви изследвания, сега дали ще го направят. Личния лекар ни отказа направление за ехограф. Трябва ли предварително да се видят органите с ехограф и ако евентуално има метастази, да ги покажем на доктора. Тя е на тамоксифен и в диспансера никой не отговаря за тези, които са на хормони. Дано поне сега пуснат изследване на туморен маркер, ако ли не и него ще трябва да платим. Не можем да ходим на частни прегледи, защото досието е в диспансера. Вие как процедирате.



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: Oмoния]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 16:39



Ако имате възможност си платете за изследванията, но ги направете. Доколкото знам на три месеца се правят туморни маркери. Аз все още не съм си правила, но другата седмица ще си правя, като ще си ги заплатя. А ехографията на черния дроб ще си я правя като отида в София, но за съжаление и нея ще си платя.



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: Oмoния]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано13.01.06 17:48



Първите две години след операцията се правят профилактични прегледи при хирург на всеки три месеца. Лекуващият лекар (в случая това е химиотерапевта, който изписва тамоксифена) ТРЯБВА да назначава пълни кръвни изследвания на три месеца, за да наблюдава състоянието на пациента.
След тези две години, ако всичко е ОК, се правят профилактични прегледи на всеки шест месеца.
Ехография не е лошо да се се прави на 6 месеца, като освен на гърдите (ако операцията е от рак на гърдата), се препоръчва да се прави и на коремни органи, тъй като (както вече многократно коментираме в клуба) не са редки проблемите вследствие на тамоксифена именно в коремните органи.
Освен това - веднъж годишно се прави и мамография.
Аз отдавна съм се отказала да чакам ред за ехограф в Онкодиспансера. Плащам си - 12 до 15 лева е в повечето частни клиники.
С кръвните изследвания не съм имала проблем - дори при последното посещение при химиотерапевтката ми помолих да ми пусне изследвания и тя ми подготви бланките веднага. Сега чакам резултатите! )))



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: ДжoДo]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 19:22



Задължителните профилактични прегледи след рак на гърдата до 6 месеца след операцията са: рентгенова снимка на бял дроб, кръвна картина включително биохимия и туморни маркери Ca 15-3, ехография на гърда и коремни органи и 1път годишно сцинтиграфия на кости...оперирана съм преди 8 години и винаги това са ми пускали лекарите в онкодиспансера в София...разбира се интервала с годините се увеличава но най рядко 1 път годишно...никога не е имало проблем с талоните....от 1 година не съм ходила там..но толкова да са се влошили нещата...с изследванията ...много лошо ако е така...а туморните маркери сега навсякъде се плащат...



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: zdr1]  
Автор Oмoния (непознат)
Публикувано16.01.06 11:20



Става въпрос за диспансера в Пловдив. Ще отидем в сряда, след това ще пиша. Не знам за другаде, но в Пловдив много грубо се държат лекарите и сестрите в хирургичния кабинет.



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: Oмoния]  
Автор verona (непознат)
Публикувано16.01.06 20:12



Да, права си за съжаление. Грубо се държат и не знам защо. С малко изключения. Особено сестрите са много серт и някой от тях не са за това място. Кажи колко време е минало от операцията, за да ти кажа какво трябва се направи. Имам една таблица, която си изрових от интернет , но днес не мога да я намеря в нета, за да я препратя. Това препоръчителните контролни прегледи по месеци и години след операция на гърдата. Ако не я намеря и утре, ще я пречертая в отделен файл ще и ще я пусна за всички тук. Лошото е, че лекарите трябва да я дават на пациентите, а не те да им се молят



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: verona]  
Автор Oмoния (непознат)
Публикувано17.01.06 09:18



На 06.01.2006 г. минаха 6 месеца от операцията.
Когато бяхме през м.октомври на преглед в хирург. кабинет /след третия месец/, на майка ми не й обърнаха никакво внимание. По-късно попитахме лекарката, която й предписа тамоксифена. Тя каза, че трябва да се пуснат кръвни изследвания и туморен маркер, но това може да стане само от хирургичния кабинет, ако не да се обърнем към тази лекарка от втора стая /завеждаща/. Това били нови разпоредби и тя нямала право да ги пуска тези изследвания. Тя се базираше на това, че в началото на лечението трябва да има някакви начални показатели, от които да се съди как протича лечението. Върнахме се при хирурга, той отказа да пусне изследванията. След това се обърнах към тази лекарка-завеждащата. Тя се съгласи да й ги пусне, но в този момент влезна сестрата от хирургическия кабинет и ми се развика, че лекаря така е преценил. Лекарката от втора база ни написа на един лист през колко време какви изследвания се правят. На 6-тия месец трябва отново кръвни, туморен маркер и ехография. За това се чудя къде да се направят, ако от диспансера откажат. Личния лекар ни отказа направление за ехограх. За това се чудя, като ги направим на частно, след това къде ще ги носим, като досието стои в диспансера, не можем да отидем и на частен преглед.



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: verona]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:11



Мисля че ще си ни много полезна ако ни предоставиш тази препратка. Защото на мен лично никой не ми е казвал кога и какви изследвания да си правя!



Тема Re: ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИнови [re: Hoвa]  
Автор Oмoния (непознат)
Публикувано17.01.06 11:31



На мен ми го написа лекарката, /която й назначи тамоксифена/, така неофициално - на малко листче:
1. ПКК, биохимия - 3 м.
2. Са15-3 - 3 м.
3. Абд. ехография - 6 м.
4. Рентген на бял дроб - 1 г.
5. Мамография - 1 г.
6. Костна сцинтиграфия - 1 г.
7. Гинеколог - 1 г.

Ако някой има някаква друга информация, нека сподели. Как процедира в тези случаи.



Тема контрола-6м.нови [re: Oмoния]  
Автор verona (непознат)
Публикувано17.01.06 18:55



Извинявайте, че отговарям сега, но нямах интернет. На 6-ия месец се прави:
1. Анамнеза-статус
2.Ехография на мл.жлеза
3.Ехография на черен дроб
4.Рьо графия на бял дроб
5.Туморен марке СА-15-3
След малко ще пречертая таблицата с препоръчителните контроли за 5г. и ще я пусна в отделна тема




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.