Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: snejito_78]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 05:52



Така направих и аз с моята мила майчица. Изобщо не допуснах да узнае диагнозата! И за момент не съжалявам, че го направих, защото тя до последния си дъх вярваше, че всичко ще е наред и имаше хъс за живот, дори до момента в който изпадна в безсъзнание!
И друго. Аз мисля, че никой няма право да отнема надеждата за живот на хората по какъвто и да е начин! Особено с тази диагноза! Лично мое мнение е, че съобщаването и носи само негативи, и то по простата причина, че са единици хората които са психически надраснали смъртта!



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: snejito_78]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано31.12.08 01:38



Моят проблем е как и доколко да разкрия на близки и познати, най-вече на родителите ми, които едвам преживяха операцията ми, ХТ и т.н., треперят при всеки разговор с мен - как съм, добре ли съм, какво показват контролите - че сега пак ми предстои ХТ? а ще се види, нали? мисля още, че хората се страхуват от тая диагноза и предпочитат да не я научават, имате ли такива впечатления? а и не искам съжаление от тези, които пък ми го предлагат. все едни колебания, мисли, утрото е по-мъдро от вечерта.





Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: изrpeв]  
Автор renetage ()
Публикувано31.12.08 11:10



Когато аз се разболях, беше много отдавна, 2000г, момичето ми , тогава на осемнайсет, каза :на нигого не му е това, което ти е на тебе, кой каквото и да казва. По-лесно е да не знаят,но когато се налага и виждат, че ти го понасяш спокойно, те ще го приемат ...мисли за себе си, не за другите, макар ,че аз не го мога..



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: renetage]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано01.01.09 13:11



Аз мисля че по-добре да не се казва всичко. Колкото и да е силен човек, само мисълта за думата "РАК" те смачква. Предпочитам да нося целия товар на плещите си. Мога да споделя че на нас близките, тези който сме около вас ни е много трудно.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: ana8]  
Авторбиб (Нерегистриран)
Публикувано01.01.09 14:38



Защо мислиш, че на тях не им е трудно? Не им е тежко? Дори не можем да си представим колко са загрижени за тези около тях, че ще трябва сами да се борят с живота, сами да отглеждат деца.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: BилиMили]  
Авторbriliantina (Нерегистриран)
Публикувано01.01.09 14:46



Няма рецепта. Ама аз 2 пъти минах по тоя път и лично за мен е важно човек да знае истината за себе си. Първият път ме лъгаха, писаха подправени диагнози и когато лекуващия ми лекар ми каза директно, просто се сринах. Преди 2 години отново се разболях, абсолютно без връзка с първоначалния карцином, никой и не посмя да скрие. Лекар съм и знаех какво ще следва. И повярвай, не искам да знам истината за себе си и колко ми остава, защото това само Господ може да каже това. Просто се мобилизираш, работиш и живееш- тук и сега.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: биб]  
Авторbriliantina (Нерегистриран)
Публикувано01.01.09 14:49



Абсолютно прав си! Не ме е страх за себе си. Мъка ме изгаря за децата ми!!!



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: ana8]  
Автор poetesata (непознат )
Публикувано01.01.09 19:13



на вси4ки е трудно,огромен стрес е само ти да си наясно , а болния да не подозира дори,допуснах грешка,не казах истината , а сега побеснявам,какво да направя,как да му намекна,има ли някои като мен,споделете



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: poetesata]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано01.01.09 20:24



Зависи от коя страна на "барикадата" се намираме...
Когато беше се разболяла баба ми от рак на стомаха, аз отричах с все сили, че тя го има..., а и не можах да бъда до нея и в последните й дни и мъки...
А когато се разболях самата аз - просто трябва да съм наясно със всичко, тогава по-спокойно приемам нещата около тази болест. Това е болест, сложна, непредвидима, но е болест - или / или ...
И баба ми ми казваше тогава : колкото мога - ЩЕ ЖИВЕЯ !!!
И аз имам още неизживени моменти, например, кога ли ще стана и аз "баба" ? ...



Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано01.01.09 23:20



За мен дали да кажеш или не много зависи от прогнозите и видът рак -ако е рак с благоприятна, обнадеждаваща прогноза съм за казване, но ако самите лекари вдифат рамене, видът рак несе лекува с нищо и те насочват за палиетивни грижи....съмнявам се, че е добре болният да знае цялата, гола истина......та дори и силни хора , като Весела (мир на прахът и) се сринаха от такива директни, жестоки приказки...но съдържащи истина






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.