Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Авторycмивka (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 06:31



Аз съм оперирана от рак на гърдата-4 год.Минах през химотерапия и е ме на жива съм.Когато го откриха за дъщерята беше по тежко.Испратиха ме при хирург за консултациа и тогава ми казаха кое е за и кое е против операциата. Аз трябваше да реша, но аз знаех истината директно от лекаря.реших-операциа колкото е възможно по-скоро, неискам да отлагам нито за миг-така се озовах в операционната след 8 дена. Трудно ми бе да реша за хомотерапия,дърпах се, щерката пла4е, но се предадох след още една консултациа с специалист. Сега вси4ко ве4е е забравено, не искам да се сещам или мисля за това като за лош сън.Пиа си тамоксифена, радвам се на вну4ката и маи ще йивея 100 години.




Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: ycмивka]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 12:44



Благодаря ти за "включването", не знаеш колко нужда имам да чувам подобни неща.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: Nena]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 18:31



Съпругът ми има рак на белия дроб и е в четвърти последен стадий с метастаци и в двете полукълба на мозъка.Лекарите ни дадоха до 6 месеца.Реших да го подложа на операция за най голямия метастаз в мозъка.не да оздраве е а да удължа живота му.Зада го убедя се наложи да му кажа че му остават 6 месеца.Много тежко го прие,плака дни,после се стегна и каточели това го събуди и започна да се бори.Минали са само три месеца,но той е в отлично физическо състояние.Пие каквото му давам,леко преживява химиотерапийте.Между другото не ни предписваха химиотерапий.Аз много се молех и плачех и започнаха.Ходи за риба всяка събота,цепи дърва за камината,ходим на гости и ни идват.Ако някой незнае че трябва да умира няма да разбере.Така се е стегнал или поне пред мен и децата го прави,че направо зъслужава възхищение и уважение.Аз страдам защото знам,че това е временно състояние но той смята че няма да се предаде лесно и това го прави по силен.Моето мнение да се каже истината,но не съвсем до край.Като какъв ще е края.Какви са признаците му.Все пак всеки решава сам.Аз така реших имисля,че е правилния избор.Преди беше по зле.Сега се бори с всичка сила и успеха е по голям



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 00:16



Моят татко даже не знае че е болен от рак на белия дроб (разбрахме преди месец). Много напреднал, никаква възможност за операция, химиотерапия или лъчетерапия. Как да му кажем? Или какво по-точно да му кажем??? Че никой нищо не може да направи и ни остава просто да чакаме или да се надяваме на чудо? Мисля, че е излишно. Билките, имуностимулаторите и болкоуспокоителните може да си ги пие и без да знае истината. Травмата е много голяма, а той за съжаление има слаба психика. Ако му кажем ще си отиде да броени дни. Затова не му казваме и се моля по някаква нелепа случайност да не разбере.
Майка е с рак на гърдата, откриха го на 31.05.2006, на 7.06.2005 я оперираха. Мина химио- и лъчетерапия, сега е на хормонална. От самото начало знаеше всичко, първоначалният шок премина, прие го и започна да се бори с болестта. Живееше си съвсем нормално и пие всичко, за което прочетем или ни препоръчат. В последните дни изглежда по-зле от татко - безнадеждността от неговото състояние и липсата на каквото и да е лечение, освен палеативно я докарва до лудост, а тя е наистина много силна жена. А татко си живее в блажено неведение.......
Така, че всичко е много индивидуално.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторwild (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 12:26



saglasna sm 4e e postapila PRAVILNO!!!!moiat ba6ta e sa6to sas diagnoza rak!!be6e operiran niakolko pati i znae6e za zaboliavaneto si,sega toi znae 4e e "iz4isten",no za sajalenie to prodaljava da se razviva v nego.S maika mi pravim vsi4ko vazmojno da mu pomognem i do momenta vse namirame niakakav na4in da go izlajem,no ne mislia 4e tova e lo6o.imaiki predvid kakav e toi-niama na4in da mu kajem pri kakvito i da bilo obstoiatelstva!!!!!



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: дъщepя]  
Авторwild (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 12:31



absolutno to4no!!!!!!niakoi 6te go priemat i 6te se boriat,no moiat tatko ne e takav.ako uznae istinata 6te poludee i niama da pozvoli da mu pomognem po nikakav na4in.ve4e prejivia prekaleno mnogo gadosti,a tazi po dobre da mu ia spestim!!!!



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: wild]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 15:40



Моето семейство се сблъска също със рака. От една седмица, знаем, че свекър ми има рак на черния дроб. Имахме какви ли не надежди, докато му направят скенера за да сме 100% сигурни в диагнозата , която му беше поставена. За съжаление във вторник скенера потвърди всичко, че дори и по-лошо, има разсейки и в белия дроб. Днес го изписват и всички бяхме на единодушното мнение, че трябва да му кажем колкото и трудно да е за нас, а също и за него след като разбере. Първоначалния шок от такава вест е огромна, както близките, така и за болния, но мисля, че всеки човек има право да знае какво му предстои и единствено в България, Сърбия и Македония има практика да се крие от болния състоянието му, което според мен не е правилно. По цял свят казват веднага диагнозата на човек. Според мен той има право да знае какво му предстои, да има време да сложи в ред нещата си, да се сбогува с близките си и да изживее последните си дни по възможно най-добрия начин... Кураж на всички сблъскали се с това тежко заболяване.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: Mилeнa]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 16:51



Искам да помоля миналите през това изпитание на живота да ми дадат малко повече информация за това как протича рака на черния дроб в последния етап. За съжаление лекарите не са особенно сговорчиви, имам чувството, че ако не си платиш те лашкат на сам на там, без да ти обърнат внимание...





Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Автор vio (непознат)
Публикувано22.06.06 22:10



До сега не прочетох нито за нито един случай, при който "болният" да е криел състоянието си от своите близки- а моята майка постъпи точно така, беше казала само на баща ми , а аз самата разбрах след като почна да и пада косата от предоперативната химиотерапия...
Мисля си, че тези неща трябва да се казват, да се обсъждат... Именно за това са най- близките хора: да те подкрепят, когато имаш нужда, да бъдат с теб в изпитанието, да търсят заедно с теб информация, да те обичат и да не забравят да ти го показват...
Цялото ми семейство вече знае и се борим заедно, защото с общи усилия ще победим болестта

Успех и на всички останали и благодаря, че споделяте



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: Mилeнa]  
АвторДибeл (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 06:01



> ако не си платиш те лашкат на сам на там, без да ти обърнат внимание...

По мои наблюдения и ако си платиш получаваш същото... дори може би те мотаят повече, с идеята да плащаш отново и отново. Не че имам големи наблюдения, два пъти съм се наслаждавал на такива картинки само.

Но нека не говорим за кусурите на нашето здравеопазване, че няма да стигне дисковото пространство на дир.бг за да побере всички мили думи, които могат да се кажат по темата ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.