Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано13.01.06 10:58



Това бе моята/нашата история, lXL1....

.....ето и извадка за тоя същият "лекар" - забравила съм му дори името, опитвам се да забравя всичко гадно, но е трудно :
" ИСКАМ ДА благодаря на всички, които се включваха със съвет или добра дума моето татенце да бъде по-добре или да оздравее, но....баща ми на 04.08.2005 в 14.20 почина след адски мъки...докато не изкара дроба си на парчета и съсиреци с кървища, които памперс за 100-кг човек не можеха да поемат и не изтече и последната му капка кръв не си отиде милият ми....отказа да се лекува с Натанал, с андийски билки, с мед от Козловец, с блатен аир, не искаше да погледне цвекло и моркови и кисели ябълки, прави ПОЛУ прочистване по Малахов, от което не знам дали имаше ПОЛУ смисъл /ако беше изрядно, може би щеше да има добър край/, а до рецептата с вино+мед+алое трябваше да я пие от четвъртък...и за този отказ от лечение и вяра в борбата основен "виновник" е лекар от Онкоболница в Дървеница, който е асистент на проф.Димитров - д-р Янков, който отишъл преди да го изпишат и му сервирал "ти защо не питаш за болестта си - напреднал стадийй на рак имаш с разсейки в черен дроб - обхванат и бял дроб - няма да те оперираме".....пазете се от такива хора, майка ми бе говорила с професора да "поскрие" някои неща от баща ми /за да има вяра и да се бори занапред/ и той го направи , а ето този "доктор" Янков как хуманно му "съобщи".....пазете близките си от "доктори"....никой не можа да повярва ,че баща ми е починал - беше млад, здрав и силен човек до последно - до преди 2 месеца.....свещите само погаряха малко и ги махахме, защото идваха нови и нови хора да му се поклонят- беше като непрекъсната върволица от повече от 300 души...за съжаление никой от тях, дори и всички не биха могли да ни го върнат......беше страшно добър и благороден човек и баща...мир на праха ти, татенце....дано душата ти е вече там, където няма болка, изгаряща температура, непрестанна пот и кръвотечение....почивай в мир......."


Гери - 27.10.04

Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано13.01.06 22:57



Чета за вашата загриженост и се радвам за вашите близки. А до мене няма никой. Некой не се грижи за мене. Стискам зъби сама. Само приятелите ми останаха... Никой никога не ме е щадял относно състоянието ми. Всичко директно в очите съм чувала. Любимия човек се изплаши и се отдалечи, другият човек до мене мълчи и не пита нищо за състоянието ми. Толкова ми е трудно. Днес ми се вие от мъка. Вечер всичко умира в мене. Сутрин отново захапвам надеждата и живота. Тази вечер ми е особено трудно. Много трудно. Знам , че пак ще се изправя, но Господи, уморих се вече. Докога ...



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: Baлeнтинa]  
Автор feia (непознат )
Публикувано13.01.06 23:32



Дръж се скъпа! Наистина ти съчувствам, че нямаш никой на когото да се облегнеш но и ти се възхищавам. Ти си силна жена и точно затова имаш големи шансове да успееш в борбата с болестта. Наспи се тази вечер и утре денят ще ти се стори по-хубав. А сега се усмихни и бъди щастлива.



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: Baлeнтинa]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано14.01.06 03:31



Докога? ДОКАТО ПОБЕДИШ тая гад - ракът в теб, Валичка!!! Напук на всичко и на всички и аз знам, както и всеки, който се е "срещнал"- дори и виртуално с теб, знае, че победителя от битката ще си ти! Аз ти се възхищавам на борбеността! Защото вярваш, колкото и да е трудно, че ще се оправиш и имаш воля да търсиш и намираш начини. Моето татенце имаше всичко останало, освен желание, по-скоро вяра, че ще се оправи - както виждаш това, заедно с любовта към нас, благодарение на оня шемет - лекаря, не даде резултат. Затова пък ти имаш най-ценното, което не може да се купи!Радвай се за това и не се отчайвай! И говори с настоящият си близък човек - хората са различни, може би чака да го заговориш ти по темата, може да му е неудобно - не напразно хората казват, че в спора се ражда истината. След като е до теб, значи те обича и не се страхува от болестта. Ако има страх вероятно е този страх, че може би някой ден може да те загуби, но това никой няма право да си го мисли - още за баща ми за секунда ми мина тази мисъл през ума - всички ни убеждаваха колко зле бил и всички се тревожехме как той може във всеки един момент да си отиде от нас, а кой ни дава на нас гаранция, че утре щяхме да сме живи и че точно той нямаше да остане без някой от нас? Нямаме това право да се мислим за "безсмъртни" и да се щадим - какво ще правим без любимите хора, защото ние може да сме тези, които ще оставим любимите хора самотни след нас....Говорете, Валичка, а човекът, който се е отдалечил е или повече страхливец, или по-скоро все още не се е осъзнал - и в двата случая не можеш да направиш нищо, а и както виждаш се справяш отлично и без него, не го мисли...знам, че отстрани да се правиш на оратор е много лесно, но отстрани се виждат и истински нещата - справяш се перфектно и всеки вижда, че си адски борбена жена, която ще оздравее и ще има нов живот с много нови приятели!


Гери - 27.10.04

Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 13:09



Горе главата Валя! Всички имаме такива моменти-на отчаяние, мъка и безнадежност...но номера е да ги преодоляваме!!!А тук ти си най категоричния пример за това...от твоята вяра, борбеност и хъс за живот и ние останалите черпим сила.... Не се предавай, моля те!!!!



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: zdr1]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 20:46



Много ви обичам ..................................



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано16.01.06 00:59



майка ми е с рак в късен стадий... цялата истина си й я казаха лекарите

но тя имаше период на неприемане, в който просто си я изтри от съзнанието - дълго не й напомнях, защото ми се виждаше жестоко... наложи се веднъж да й кажа - след като я заведох по спешност в Пирогов и тя обясни на тамошните лекари, че онкологично нищо й няма... тогава си припомни и повече не е забравяла

според мен трябва да знаят истината



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: lXL1]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано16.01.06 21:53



първоначално казах на моята майка че има образувание в мозъка което притиска даден център и затова е започнала да забравя.След това го нарекох тумор който трябва да се оперира,след като излязаха разултатите и казах че е първичен и трябва да мине лъчетерапия и химиотерапия,за да не се получат разсейки.Въпреки всичко ми се струва че все още не осъзнава как стоят нещата а и на мен сърце не ми дава да го нарека РАК пред нея........да и кажа че въпреки тази терапия възможността за разсейки е много голяма........



Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: caмoдивa]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано16.01.06 21:59



Вероятност - да, но не е абсолютна убеденост...тогава защо да я стресираш допълнително?...ти си познаваш майчето и ти ще вземеш правилното решение...дано имате шанс и късмет за оздравяване!!!Стискам ви палци - на теб и твоето майче!


Гери - 27.10.04

Тема Re: Дали да им кажем.. и колко?нови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано16.01.06 22:17



благодаря ти много
всеки ден се моля да имам сили да се справя
благодаря на всички тук за подкрепата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.