Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: zlatinm]  
Автор dea48 (непознат )
Публикувано04.12.10 00:31



Здравейте!
Може ли да се започне лечение с газ, непосредствено след операция за отстраняване на карцином в стомаха.Или кога е най-подходящо?



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: dea48]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.12.10 10:42



Не ви ли предложиха друга терапия? Предвид, че карцинома е в стомаха и е отстранен т.е. има наранена лигавица - изчакайте да мине поне месец. През това време може да давате някоя рецепта на Петър Димков или друга. Ето:


Това е мое мнение, решението си остава ваше.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: Buba67]  
Автор daniela ivanova (непознат )
Публикувано22.12.10 00:04



Здравейте За първи път пиша в този клуб.Моят съпруг е на 40 години и е с рак на белия дроб. От година и половина живеем с ужаса на болестта.Направил е един курс ХТ и от м. март 2010 е на ТАРЦЕВА. Има разсеъки в лимфни възли и не може да се оперира. Моля ви кажете ми може ли да пием газ едновременно с тарцевата.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: daniela ivanova]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано22.12.10 00:55



Даниела, аз опит с лечение с газ нямам, но знам, че Тарцева е инхибитор на тирозин киназа, всъщност подтиска активиращи мутации в епидермалния растежен фактор и се метаболизира в черен дроб и жлъчка. Основно в ч. дроб се усвоява от определен ензим - CYP3A4. Прицелните терапии действат на много финно ниво и приемът на билки и други алтернативи трябва да е добре преценен. Искам да кажа, че съставки, па макар и от естествени продукти могат да подтиснат, или повишат метаболизма на лекарството и то да няма очаквания терапевтичен ефект. За да се лекувате с газ, трябва да знаете, дали газта не се усвоява от същия ензим както и Тарцева. Напр. така полезният жълт кантарион, не се приемат с Тарцева. Пушенето на цигари по вереме на прием на Тарцева също влияе на усвояването му. Лекарства за киселини също влияят, но предполагам, че това го пише в листовката.
За лечение с газ, най-наясно е Буба. Прочети цялата тема, доста хора са опитали, има и добри резултати, но за тези неща човек сам си решава.
Тарцева е добро лекарство, според статистиките увеличава почти 3 пъти средната обща преживяемост. От съце желая успех!



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: MamaD]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.12.10 08:59



Даниела, не приемайте газ докато сте на тарцева. Не знаем какви ще са реакциите между лекарството и газта, отделно от това се се товари черния дроб. Пиенето на газ си е вид химиотерапия.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: Buba67]  
Авторmarsiqqq (Нерегистриран)
Публикувано02.01.11 19:20



Здравейте, от месец безразборно препрочитам теми във вашият форум по повод диагнозата на моят баща - Аденокарцином на бял дроб с разсейки в черен дроб, надбъбречни жлези и кости. Към момента единствената алтернатива като"лечение" е химиотерапия, т.к. има разсейки. Независимо, че направихме първи курс химиотерапия на 27,12,2010г. нашето желание е да не губим време , и приложим всичко необходимо и изпробвано, успоредно с химиотерапията. От самото начало се запознахме с лечението с газ. Приложимо ли е то, успоредно с химиотерапията ?
От момента в който подставиха диагнозата, на база прочетеното тук във форума спряхме всякакво месо, мляко, сирене ... правехме му зеленчукови сокове, само пълнозърнест хляб ... и така в рамките на месец. Но в болницата ни препоръчаха захранване ! Задължително храни богати на протеини - червено месо, по едно яйце на ден, мляко , сирене ... Забраниха само грейпфрукт, зелена салата, спанак и коприва.
До момента всичко е толкова противоречиво. Зная , че и вие сте се сблъскали с всичко това. В старанието си да се направи и подбере най-доброто, всичко е ужасно объкващо.
Моля ви, да ме насочите, към всичко приложимо успоредно с химиотерапията .



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: marsiqqq]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.01.11 22:47



Не може да прилагате това лечение по две причини. Първо, правите химиотерапия и второ има разсейки в черния дроб. Пиенето на газ си е вид химиотерапия и натоварва черния дроб. По въпроса за храната по време на химиотерапия - може да давате белтъчини, но гледайте да е по малко и лесно усвоима. Пилешка супа, заешко, мляко. Стомаха трябва бързо и лесно да се справя с храната. Спазвайте каквито ограничения са ви наложили, а след приключване на химиотерапията можете да правите различни хранителни режими.
Така е, противоречиви са мненията на самите лекари и за това се объркваме. Все още няма в онкологичните клиники диетолози, а толкова много са ни нужни.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 02.01.11 22:47.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.01.11 00:07



Да добавя и аз - нека по възможност сиренето да е козе, както и млякото.

И понеже се интересувате от нетрадиционно лечение, искам да ви разкажа за една успешна алтернатива. Преди дни говорих с едно момиче, чийто свекър е в много тежка форма на рак (неизяснено първично огнище) и разсейки в мозъка - на легло, унасял се, говорел несвързано... Решили да му приложат лечение със Запер (по метода на Х. Кларк) и само след няколко дни човекът станал и проходил, умът му се прояснил, започнал да разговаря нормално.
Баща й също е болен (в момента му правят трета мозъчна операция), имал е силни болки. И при него, само след няколко сеанса, болките са изчезнали.
Аз също имам лични наблюдения при мой близки, но там не става въпрос за рак, затова не съм го споделяла досега. Но пък лекуват дългогодишно хронично заболяване в тежка форма...
Казвам го, за да опитате, ако искате и този вариант. Човек никога не знае кое ще помогне. Дано и при вас даде добър резултат!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: *jull**]  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано03.01.11 16:50



Джул, много ме развълнува с тази история. Аз също поръчах Запер и го чакам утре. При нас също газта не е алтернатива, понеже майчето има разсейки в черен дроб - не знам малко или много, защото в 5-та градска са много некомпетентни, но все пак да не я натоварваме.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: Cleo78]  
Автор sara123 (непознат)
Публикувано03.01.11 17:44



Клео, можеш ли да кажеш, откъде поръча Запера? Има много информация, не зная на кого да се доверя?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.