Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ТЕЛК преосвидетелстваненови  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано04.01.06 16:57



Някой минавал ли е ТЕЛК за преосвидетелстване!?
Предстои ми на 25-ти и много се учудих, че ми изпращат "покана" (с обратна разписка дори) от ТЕЛК!!!
Доколкото разбирам, изискванията са както при първото явяване - протокол от онколог, изследвания и евентуално (за работещите) някакви документи от работодателя...
Всъщност в началото на февруари изтичат трите години, за които ми беше първия ТЕЛК. Слава Богу, в момента съм добре и не ми е ясно какво мога да очаквам! Вярно, не работя, просто защото никой не ще да ме вземе на работа на една такава никаква възраст... та в този смисъл, ако наистина ми продължат протокола не знам ще мога ли да си запазя правото на инвалидна пенсия. Колкото и малка да е, все пак е нещо...
Ако някой от вас е в час, нека ми пише! Наистина ми е много важно...



Тема Re: ТЕЛК преосвидетелстваненови [re: ДжoДo]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 17:53



Ще те пенсионират за болестта до петата година, така е по закон. При всяко следващо преосвидетелстване намалят процента на нетрудоспособност , респективно групата. Но за всяко друго заболяване също се полага процент. Така, че ако имаш някакво друго заболяване задължително си носи изследвания и за него, за да получиш по-голям процент.



Тема Re: ТЕЛК преосвидетелстване [re: ДжoДo]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 18:10



Доколкото знам ние завинаги си оставаме онкологично болни дори да нямаме рецидиви метастази, дори ние да си се наричаме оздравяли....така че предполагам просто ще те освидетелстват за следващите 3 години...



Тема Re: ТЕЛК преосвидетелстваненови [re: zdr1]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 18:18



А защо инвалидната пенсия е малка..аз чакам сега да получа пенсия по инвалидност за први път и прочетох че се изчислява като пенсията за прослужено време...с индивидуалните коефициенти и т.н.Разбира се има значение трудовия стаж..не зная на колко години си...а и "малка" за всеки е относително понятие....



Тема Re: ТЕЛК преосвидетелстваненови [re: здp1]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 20:15



Със сигурност зная ,че пенсионират до 5 години, поради онкологичното заболяване. Аз съм оперирана преди 7 години. Това звучи ужастно, защото не е редно, и разбира се , че и след петте години нищо не се променя и не бива да се залъгваме, че всичко е история , но факта си е факта. Проблема на нас българите ни е , че не сме единни да предизвикаме промяна в законодателството. Що пък да не тръгне от нас...



Тема Re: ТЕЛК преосвидетелстваненови [re: ДжoДo]  
Автор verona (непознат)
Публикувано04.01.06 21:40



ето ви инфо за всичко-

Редактирано от Buba67 на 08.04.09 21:15.



Тема благодаря ви за отговорите, а за пенсията...нови [re: здp1]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано04.01.06 22:02



Малка е, защото всъщност моята се изчисляваше на базата на внасяни осигуровки върху минимална работна заплата (както правят повечето работодатели!)през последните няколко години.
Въпреки 25 годишния ми трудов стаж, получих около 75 лева пенсия, от която мисля, че около 60 лева беше пенсията по инвалидност, а останалите за възраст и прослужено време... С индексациите през изминалите години постепенно стигна до около 90 лева.
Да сме живи и здрави! И това е нещо! Но най-важното е, че поне като пенсионерка съм здравно осигурена и не се налага да се осигурявам сама...



Тема Re: благодаря ви за отговорите, а за пенсията...нови [re: ДжoДo]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 11:13



Разбира се...живот и здраве да е...но твоите пари наистина не са много....дано имаш рамо до себе си..аз изчислих по методика тука в нета че трябва да получа около 200лв, ама като ми доиде съобщението ще видим...аз работих до последно, на 55г съм когато се разболях бях на 47....плащани са ми осигуровки върху пълната заплата...инженер съм по професия ..имам 31 г трудов стаж...така че се надявам на повечко пари ама ще видим .каквото дойде...



Тема Re: ТЕЛК преосвидетелстваненови [re: блara]  
Автор white_cat (never say never)
Публикувано06.01.06 13:23



След 1 година ми предстои преосвидетелстване.
Пенсионираха ме за 3 год. с 80%. Не разбрах след първите 3 год. ли намаляват процента или след 5г. и над колко % се взема пенсия?

На моя позната след първите 3 год. от 100% беше намален на 80%......не знам защо е така.....



Тема именнонови [re: white_cat]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано07.01.06 20:06



Аз се притеснявам точно от това - знам, че от определен процент надолу не се отпуска пенсия и това именно ме интересуваше.
В момента съм втора група с 80% нетрудоспособност, но съм абсолютно сигурна, че ще ми я намалят и ще мина в трета група. А дали ще имам право на инвалидна пенсия в трета група?!?!?

Всъщност.... какво ли значение има... важното е да не се повтаря това, което беше...
Здраве да има!!!! Майната й на пенсията!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.