Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Рецептата на Надежда!  
Авторнaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 17:22



Здравейте! Зная до колко много средства и експерименти опира човек с подобно заболяване, колко много хора спекулират и издевателстват с разни псевдо панацеи и колко е трудно да се повярва на нещо ново от един момент нататък.
Рецептата, която публикувам е изпитана върху моята майка, която се оперира в доста късен стадий от рак на гърдата. Тя е лекар и изобщо не вярваше в такива неща, докато не реши, че поне няма да й навреди, ако не й помогне.
След един курс от билките, изследванията така се подобриха, че лекуващият я професор не можеше да повярва на очите си. Както ще видите, датата на рецептата е от 84 - година, на името на билкарят, който я е съставил. Тогава беше и операцията й, с разсейки и в матката и пр. Майка ми е жива и здрава до ден днешен и всичко вече е минало за нея, освен това, че продължава да пие от тези билки два пъти в годината, профилактично. В последствие много наши познати също ги пиеха тези билки и се пребориха с болестта. В аптеките тази рецепта вече е популярна.


Ето и начинът на прием:
10 дни: 1 ч.л. от сместта се запарва с 300 мл. вряща вода и престоява няколко часа, до изстиване. Прецежда се и се пие 3 х 100 мл. преди хранене.
10 дни - същото се повтаря, но с 2 ч.л.
10 дни - 3 ч.л.
10 дни - 4 ч.л.
10 дни - 3 ч.л.
10 дни - 2 ч.л
10 дни - 1 ч.л.
Почива се 1 месец и се повтаря.
А, когато всичко отшуми се провежда по един курс пролет и есен, до живот.
Желая ви много сили, вяра и дано всичко остане зад гърба ви много бързо!

Редактирано от vesela.bg на 16.05.07 16:02.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 19:08



Моля за по четлив текст на рецептата, защтото от това,което извадих трудно се четат билките



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 10:33



a moze li da mi kazesh tezi bilki ima li gi vsichkite v bikovite apteki i ot kude e nai dobre da se vzemat!?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
АвторMargo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 11:18



Моля те напиши какви са тези билки, защото нищо немога да прочета. А ако можеш да кажеш откъде си ги купува майка ти ще е още по-добре.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 12:39



Можете да принтирате рецептата и във всяка билкова аптека ще я разчетат и изпълнят. За жалост е доста стара и не мога да я препиша. Мога да потърся фармацефт, който да я напише четливо и да я пусна отново, ако тази не излиза добре на принтер....



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Авторvili (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 14:29



По повод рецептата на Надежда искам да попитам тя конкретно и само за рак на гърдата ли се отнася?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: vili]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 17:44



Моля те,Надежда,ако можеш,намери фармацефт да напише отново рецептата
Благодаря предварително



Тема Ето,нови [re: нaдeждa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 15:48



разчетена, благодарение на Ket1234:


Hb. Lunlae – 60.0

Hb. Equiseti-50.0

Fd. Betulae-50.0

Fd. Menthae-40.0

Hb. Morubii-40.0

Hb. Agrimoniae-40.0

Fd. Chelidonidis-40.0

Fd. Hyperici-40.0

Hb. Adonis Verna-30.0lis

Rad. Liquiriciae-30.0

Rad. Rrei-20.0

Rad. Althaeae-20.0

Rizoma Iridis-20.0

Hb. Solidisinis-20.0

Hb. Cheilidonii-20.0

Rad. Berberidis-15.0

Rad. Genianae-15.0

Viscialbi-30.0



Успех!



Тема Re: Ето,нови [re: Haдeждa]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 23:06



Благодаря ти много, Надежда, на теб и на KET1234! Аз също съм оперирана, през 2002 г. претърпях първо 5 курса химиотерапия,след това двустранна тотална мастектомия, лъчетерапия и още 4 курса химиотерапия. През цялото време взимах хранителни добавки и спазвам и сега диета. В момента съм на лечение с тамоксифен. Благодаря ти много за рецептата, мисля че от нея ще имам голяма полза.
Желая на всички успех в борбата с болестта!!!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Авторeтa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 08:37



Някой изпълнил ли е вече рецептата?В коя аптека,на каква цена и какви са отзивите на аптекарите за тази рецепта?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: eтa]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано31.01.06 20:58



Ето тук става ясно за каква рецепта се гоори, но и аз бих искал да знам дали наистина някой вече я е пробвал. Звучи много убедително, но...



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Viriat]  
Авторnena (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 12:33



Бог да те благослови , Надежда! Ще пробвам. Успех на всички!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Автор hlh (непознат )
Публикувано06.02.06 12:47



Здраейте радвам се че има хора като вас зада си помагаме .Свалих рецептата и я принтирах в билковата аптека ми я разчетоха няма проблеми само дето две от билките сав червената книга - не се събират .Не знам дали може да се вземат по време на химиотерапия .Някой ако знае нещо да пише,Благодаря ви предварително .Здраве на всички



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: hlh]  
Автормимa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 02:14



кои билки точно ги няма?и дали не могат да се намерят от билкари?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: hlh]  
Авторhlh (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 06:23



Горицвет ,Перуника това са но не знам за билкари



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: мимa]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 16:55



С голям интерес следя клуба и то поради много лични причини. Съпругът ми е от т.нар. отписани болни. Преди малко писах за ОВОСАН, а сега с удоволствие ще ви съобщя, че в аптеката на ул. Поп Богомил / не знам номера/ но много близо до Мария Луиза ,могат да направят чая зя 30 мин. Има само една от билките която според тях се дублира или е сбъркано нещо.Става въпрос за цвят и или корен, незнам точно. Чаят струва 8.25 стотинки. Те предлагат и друг чай, но понеже аз четох за този не посмях да рисувам. Успех!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
Автормимa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 00:14



биба,съпруга ти пие ли от този чай?а овосан?как се лекува и има ли подобрение?моля те ако можеш пиши подробности.късмет



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: hlh]  
Авторhlh (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 08:22



Здравейте отново. Искам пак да повдигна темата за рецептата защото мисля че ще е от полза за много хора. На майка ми днес е последното вливане от първият курс и не знам дали може да започне да взема билките.При нас в Русе химиотерапевтите вдигат рамене и казват ,че не разбират от такива неща. Някой взема ли вече от тях и знае ли нещо по въпроса ,а тези които ги няма на аптеката на пазаря могат да се намерят. Благодаря ви предварително и моля ви не оставяйте темата да замре .



Тема МЕНТЕ?нови [re: Haдeждa]  
Авторcъмнявaщa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 13:53



Нещо доста объркани неща си написала Надежда. Уж рецептата била за рак на гърдата,а отдолу е изписано "за Ангел Юруков гр.Ямбол". Освен това уж майка ти и разни други твои познати продължавали да я пият профилактично, а ти в един момент незнаеш кои били билките и търсиш аптекар да ти разчете рецептата. Не мога да разбера как моята майка ще се е излекувала или коренно подобрила от рак на гърдата с някакви билки и аз няма да знам кои са те?! Пишеш,че рецептата била на името на някакъв билкар. Ти как разбра това,след като рецептата е изписана от някакъв лекар в София и освен това не на майка ти,а на Ангел Юруков?! Прости ми за съмненията,но ако това е някакъв експеримент с онкоболните,просто е нечовешко!



Тема Re: МЕНТЕ?нови [re: cъмнявaщa]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано11.02.06 14:52



Твоите логични разсъждения и на мен ми хрумнаха, четейки темата. Дано да е само нет-параноя.

А иначе - щом я има в аптеката на ул. Поп Богомил 38, значи рецептата е известна и е дала някакви резултати. Специално тази аптека аз, скептика, я уважавам. Но засега ще се въздържа да давам на мъжа ми билки.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: мимa]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 14:30



Радвам сае участвувам в този диалог, защото много от темите обсъждани в този сайт пряко ни касаят.За мен почти няма значение дали аз съм болната или човека до мен.Въпрос на характер на жизнена философия ако щете. По нататъка в сайта имаше диалог по темата за истината, трябва ли да са казва, защо да, или защо не! Лично аз съм в този ад от 4 месеца. Медицински познания имам на високо ниво, защото съм работила в болница 20 години. Няма значение дали съм лекар или не, тъйкато със случаите с които съм работила са от всякакъв тип заболявание. Работила съ м в голама коремна реанимация в която повечето от пациентите са били с карциноми. Баща ми почина също от карцином на панкреаса. За съжаление съм наясно с болестта, доколкото мога, защото при всеки болен с еднаква на пръв поглед диагноза, симптомите и протичането и са различни. За себе си мога да кажа няколко извода, които съм направила. 1. Много е важно пациентът да има вяра, че макар и страшна диагнозата не винаги завършва фатално. 2. Ние близките НЯМАМЕ право да се отпускаме! Длъжни сме неотлъчно да сме до близкия си и да го подкрепяме.3. Да търсим и обменяме всякаква информация, касаеща заболаването, начините на справяне и въобще всичко полезно. Що се касае до каква степен трябва да е на ясно самия болен за диагнозата си, то това зависи от нас близките. Мене лично никой не ме пощади. В онкологията всички лекари бяха крайно точни за съпруга ми няма никакъв шанс! Не казах истината, или поне цялата. След 25 год. съвместен живот прецених, че за неговия характер това ще е убийство.Оперираха го на 1.12.05, отвориха и затвориха. Можете да си представите, какво съм изживяла, когато разбрах ,че този тумор, който се виждаше на скенера е огромен и че целият му оментум е с метастази. Не съм му казала и до сега, че има метастази, той знае само че тумора му не е махнат, защото бъбрека под него е здрав. За 7 дни успя да се възстанови след операцията и аз предпочетох да се прибере в къщи. Всекидневно той пие алое гел, който според мене му подържа жизнения тону, апетита и според мен хемогловина. От 10 дни пие и чая на Надежда. За химиотерапия не иска и да чуе. Свързах с с д-р Дудов, който е от онкодиспансер София. Той иска скенер с двойно контрастно. Няма да ви лъжа, че за пореден път ще съм в ада, защото няма начин да не се види големината на тумора, а сигурно и част от метастазите.При неизваден основен тумор химиотерапията почти няма ефект. Ето ,мила, Мими моето "розово" положение.Още от сега съм на ясно , че няма да е лесно, но няма да се откажа от борбата, защото винаги има смисъл.За сега сме добре.Напълня с 1.5 килограм, което е много важно. Има апетит, което също е важно. Всеки ден е подарък!Съжалявам, че използвам клуба за тези словоизлияния, но адски е тежко, когато няма с кого да споделиш, а тук надявам се че ще срещна сходни души. Овосан е хранителна добавка и до колкото знам в една клиника в Добрич "Хигия", ако не ми лъже паметта, майче лекуват с него.Свързах се по елефона с тях и говорих с хирург. Той отказа да ми даде сведения по телефона и каза ,че трябва да отидем до там, за да направят качествени изследвания на съпруга ми, изрази съмнения относно достоверносста на епикризата от онкологията. Дневни престой там с включени всички тестове и изследвания е 55 лв.За една седмица пациентът излизал с точна диагноза и адекватно лечение, като самата клиника е с онконасоченост. Сториха ми се почтинни. Ако някой е бил там или иска телефона ще ви го дам.
БЛАГОДАРЯ ЗА ТЪРПЕНИЕТО. Аз все така ще продължавам да търся информация и доколкото мога ще гледам да със вполза. ЗДРАВЕ ИКЪСМЕТ НА ВСИЧКИ.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: мимa]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 14:36



Радвам са Че участвувам в този диалог, защото много от темите обсъждани в този сайт пряко ни касаят.За мен почти няма значение дали аз съм болната или човека до мен.Въпрос на характер на жизнена философия ако щете. По нататъка в сайта имаше диалог по темата за истината, трябва ли да са казва, защо да, или защо не! Лично аз съм в този ад от 4 месеца. Медицински познания имам на високо ниво, защото съм работила в болница 20 години. Няма значение дали съм лекар или не, тъйкато със случаите с които съм работила са от всякакъв тип заболявание. Работила съ м в голама коремна реанимация в която повечето от пациентите са били с карциноми. Баща ми почина също от карцином на панкреаса. За съжаление съм наясно с болестта, доколкото мога, защото при всеки болен с еднаква на пръв поглед диагноза, симптомите и протичането и са различни. За себе си мога да кажа няколко извода, които съм направила. 1. Много е важно пациентът да има вяра, че макар и страшна диагнозата не винаги завършва фатално. 2. Ние близките НЯМАМЕ право да се отпускаме! Длъжни сме неотлъчно да сме до близкия си и да го подкрепяме.3. Да търсим и обменяме всякаква информация, касаеща заболаването, начините на справяне и въобще всичко полезно. Що се касае до каква степен трябва да е на ясно самия болен за диагнозата си, то това зависи от нас близките. Мене лично никой не ме пощади. В онкологията всички лекари бяха крайно точни за съпруга ми няма никакъв шанс! Не казах истината, или поне цялата. След 25 год. съвместен живот прецених, че за неговия характер това ще е убийство.Оперираха го на .12.05, отвориха и затвориха. Можете да си представите, какво съм изживяла, когато разбрах ,че този тумор, който се виждаше на скенера е огромен и че целият му оментум е с метастази. Не съм му казала и до сега, че има метастази, той знае само че тумора му не е махнат, защото бъбрека под него е здрав. За 7 дни успя да се възстанови след операцията и аз предпочетох да се прибере в къщи. Всекидневно той пие алое гел, който според мене му подържа жизнения тону, апетита и според мен хемогловина. От 10 дни пие и чая на Надежда. За химиотерапия не иска и да чуе. Свързах с с д-р Дудов, който е от онкодиспансер София. Той иска скенер с двойно контрастно. Няма да ви лъжа, че за пореден път ще съм в ада, защото няма начин да не се види големината на тумора, а сигурно и част от метастазите.При неизваден основен тумор химиотерапията почти няма ефект. Ето ,мила, Мими моето "розово" положение.Още от сега съм на ясно , че няма да е лесно, но няма да се откажа от борбата, защото винаги има смисъл.За сега сме добре.Напълня с 1.5 килограм, което е много важно. Има апетит, което също е важно. Всеки ден е подарък!Съжалявам, че използвам клуба за тези словоизлияния, но адски е тежко, когато няма с кого да споделиш, а тук надявам се че ще срещна сходни души. Овосан е хранителна добавка и до колкото знам в една клиника в Добрич "Хигия", ако не ми лъже паметта, майче лекуват с него.Свързах се по Телефона с тях и говорих с хирург. Той отказа да ми даде сведения по телефона и каза ,че трябва да отидем до там, за да направят качествени изследвания на съпруга ми, изрази съмнения относно достоверносста на епикризата от онкологията. Дневни престой там с включени всички тестове и изследвания е 55 лв.За една седмица пациентът излизал с точна диагноза и адекватно лечение, като самата клиника е с онконасоченост. Сториха ми се почтинни. Ако някой е бил там или иска телефона ще ви го дам.
БЛАГОДАРЯ ЗА ТЪРПЕНИЕТО. Аз все така ще продължавам да търся информация и доколкото мога ще гледам да със вполза. ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано14.02.06 14:49



Здравей, Биба

Би ли ми казала откъде купувате алоето и какво количество пие съпругът ти? А също дали според теб се забелязва някакъв ефект от чая. Благодаря ти предварително. Желая ти успех!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
Авторdddd (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 15:41



Би ли дала телефоните на клиника Хигия в Добрич?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 17:13



Biba , bi li mi kazala neshto poveche za bashta ti , poneze maika mi ima carzenom na glavata na pankreasa, v bolnizata kategorichno otkazaha ht , a v momenta tj jade s golemi muki vsushtnost pochti ne jade, neprekusnato i se vie sviat.... neznam kakvo da ochakvam i v ramkite na kakvo vreme...



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 17:20



Мили хора,
Съвсем възможно е да има неточности, защото по времето, което майка ми преживяваше това, аз бях на 10.
Сега това е тема табу за нея. Знам само, че продължава да си пие билките 2 пъти в годината. Така, че сигурно нещо ми се губи...
Единственото, което успях да открия е, че въпросният билкар отдавна е починал, но е "наследен" от внука си Радостин, къщата им е до пазара в Ямбол и е известна на местните хора.
Съжалявам, ако внасям смут. Исках само да помогна... Разбира се, че всичко е индивидуално и нищо не може да се гарантира.

Успех и много здраве желая на вас и на близките ви!!!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Viriat]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 14:33



Съжалявам за закъснението, но вчера имах работа, а и не можах да открия къде бах писала.Алоето го взимаме от дистрибутор за 34 лв. чист гел 1 л. тубичката. Пие по 50-60 мл. 2 пъти на ден на гладно.Мисля, че фирмата е VISION.ма го и в диетичния магазин на ул. до Съдебната палата, до ресторанта на Винпром, 38 лв.В понеделник на всяка цена ще напиша и координатите на Хигия.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: vozi]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 15:18



VOZI, когато баща ми беше болен, а това беше преди 25 год. медицината не беше на ниво, като днешната. Никой не ни каза къде точно е рака на панкреаса, а пък и той имаше метастази по целия черен дроб. Мисля си, че трябва да намериш и друго мнение за химиотерапия, защото все някой ще ти каже защо няма нужда, да ти даде съвет за имунотерапия , с две думи ТЪРСИ!
Много положителни мнения чета за натанала, за алоето и за други общоукрепващи добавки. За съжаление нищо конкретно не мога да кажа за майка ти ,като прогноза или какво да очакваш.Стегни се,организирай се , не се подавай на мъката и не се паникьосвай! За всичко има време. Сега твоята работа е да си около майка си, да и приготвяш вкусотийки, да я ангажираш с хубави вести и всичко положително, каквото ти дойде наум. Не говорете постоянно за болестта и, отделете я от роднини, и приятели ,които постоянно я разпитват за болестта и, защото повечето от тях са любопитни , не съпричастни.
Ще се поинтересувам повече за диагнозата и ще пиша.
КУРАЖ! ВСЕКИ СИ ИМА ДНИ И ОТ НАС ЗАВИСИ КАК ЩЕ ГИ ИЗЖИВЕЕ!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: dddd]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 10:08



До dddd : телефоните на Хигия Добрич са :
058624280, 058625658, 0887207707.
УСПЕХ!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 10:47



Мили хора, извинявам се. Объркала съм името на клиниката. Казва се авицена, а не Хигиу. Телефоните са същите.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано21.02.06 15:47



Биба,

Благодаря за информацията.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано21.02.06 15:54



Ето как би трябвало да са имената на билките според аптекарката в местната билкова аптека:

Hb. Inulae
Hb. Equiseti
Fol. Betulae
Fol. Mentae
Hb. Morrubii
Hb. Agrimoniae
Fol. Helichricisi
Fol. Hyperici
Hb. Adonis Verna
Rad. Liquiriciae
Rad. Rhei.

Останалите наименования са същите като тези, посочени от Кет.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Viriat]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 17:17



има ли някой който да има отзиви от тази рецепта?Надежда майка ти кой стадии е била?Имала ли е метастази?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: kaт]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 17:39



от днес майка ми започна да пие тези билки,но аз се чудя тази една чаена лъжичка не е много малко.Не трябва ли да се сложи 1 супена.Цялата смес е 580гр. т.е с чаена лъжичка няма да го изпие скоро.Дали ще навреди ако пие по силна доза?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: kaт]  
Авторhlh (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 09:29



Кат,прочети добре дозировката която Надежда е написала най горе ,дозата се увеличава до 4 чаени лъжички. Пиши как се чуства майкати .Благодаря,здраве и късмет.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: hlh]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 13:35



да прочетох дозировката и си мисля че е малко защото като ми я приготвиха рециптата излезе повече от половин килограм.Аптекарката ми обясни че не е опасно да се предозира и има само 2-3билки с чието количество трябва да се внимава.За сега мама е добре,но не зная до кога ще е така!Раката и се подува и много ме е страх,че това е разсеики в лимфните възли,а и с лекарите много се ядосвам.В момента майка ми пие много различни продукти все на билкова основа-постояно я тъпча с нещо,но не зная дали действат.От както и откриха разсейките не са я гледали повече на скенер нито на ренген.Кръвните изследвания уж са долу горе добре 4,9 са и левкоцитите/но сме направили само едно вливане на химиотерапия,какво ли ще стане след като направят повече вливания/.Твоята майка как е?Каде точно и беше рака?Дали забелязвате някакъв ефект от билките?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 16:04



Поръчах си рецептата в билковата аптека на ул Поп Богомил 38, където се оказа много известна.
Искам да питам дали може да се взема по времв на химеотерапия , понеже има няколко отровни билки?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: инep]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 16:11



kak taka otrovni.koi bilki sa otrovni.Kakvo zna4i tova 4e ne mogat da se predozirat



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: kat]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 13:40



Съпругът ми мина максималната дозировка от 4 л. и сега е вече на 2. Каза , че много горчи.Той пие и НАТАНАЛ 3по3л.и му идва малко повече. В билковият чай има токсични билки, НО дозата определя лекарството. По принцип горчивите в-ва повишават апетита, така че няма нищо лошо в това да се храни човек повече, особено с такива диагнози, като нашия случай.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБA]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 01:56



биба ,от кога ги пие мъжа ти ,как се чуства?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нoвa]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 18:43



Аз също ги пия от 10 дни, не е гадно, само леко нагарчат.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Nena]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 11:46



Някой усетил ли е някакъв ефект от тази рецепта?По конкретно с рак на белия дроб с метастази в дроба и мозъка



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Nena]  
АвторБИБИ (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 13:20



ЛЕКО НАГАРЧА НА 1 Л., НО НА 4 ВЕЧЕ МНОГО СИ ГОРЧИ.В случая според мен няма никакво значение, защото все пак си е лекарство и поради тази причина и дозировката се увеличава и намалява постепенно.Съпругът ми за сега е добре, но ние пием и сок от червено цвикло и моркови и НАТАНАЛ. Не сме правили конкретни изследвания, но от вчерашната ПКК/пълна кр. картина/, хемоглобинът му не е намалял 113, което на фона на този огромен тумор си е направо добре.В крайна сметка след като официалната медицина ни отписа, всеки се бори както и с каквото може.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ВЯРВЯЙТЕ В ОЗДРАВЯВАНЕТО!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: eтa]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 15:29



Ако някой знае, може ли да ми напише как са точно тези две билки
Fd. Chelidonidis-40.0 и Hb. Cheilidonii-20.0
те са еднакви , което според аптекарката не можело да се повтаря - змийско мляко 2 пъти и сложиха вместо Fd. Chelidonidis жълт смел- Helichicisi
Koe e вярното?
Hb. Lunlae – 60.0

Hb. Equiseti-50.0

Fd. Betulae-50.0

Fd. Menthae-40.0

Hb. Morubii-40.0

Hb. Agrimoniae-40.0

Fd. Chelidonidis-40.0

Fd. Hyperici-40.0

Hb. Adonis Verna-30.0lis

Rad. Liquiriciae-30.0

Rad. Rrei-20.0

Rad. Althaeae-20.0

Rizoma Iridis-20.0

Hb. Solidisinis-20.0

Hb. Cheilidonii-20.0

Rad. Berberidis-15.0

Rad. Genianae-15.0

Viscialbi-30.0



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: БИБИ]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 12:13



dali na nadejda maika i se e podlagala na himioterapiq ili e pila samo bilkite.V koi stadii e bila i izrqzani li sa i bili metastazite.Molq vi ako nqkaoi znae da pi6e,4e ve4e mai samo na tqh i na dr dobavki se nadqvam



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: kat]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:53



dali e vazmozno maika mi da ima kravote4enie ot tezi bilki



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: kat]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 19:29



Аз ги пия вече почти 20 дни-нямам такъв проблем, слава на Бог. Кога последно сте правили ехо на коремни органи? Там гледат и яйчници, матка...



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 12:17



моля за помощ. В аптеката на Поп Богомил 38, са казали, че не познават първата съставка. Ако някой е изпълнявал рецептата - моля ви кажете в коя аптека. Може да са аптеки в София, Бургас или Варна. Изчетох всички коментари във форума и съм извадила въриантите на разчитане, но пак без успех. Благодаря ви предварително.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Haдя]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 12:37



Iunlae = бял оман е първата съставка - - taka mi go naprawiha w edna bilkowa apteka w Stara Zagora



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: инep]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 12:53



В една книга "Природна аптека"пише:
Бял оман - Inula helenium - Rad.Inulae



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: здp1]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 14:02



извинете,Inulae Може би аптекарката е права, разместени са 2 и 3 буква, решила е че е гешка...



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: нaдeждa]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 10:11



дали могат да се прилагат тези билки по време на химиотерапия



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: kaт]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 16:41



д-р Мурджев от СтЗагорската онкология каза , че по време на химеотерапия могат да се пият всякакви билки. Затова ги започнах преди химеотерапията, която трябва да ми почне след 20 дни.
В сайта на Vision гледам , че по време на химеотерапия се препоръчват
билково хапчета за прочистване, което е доста сходно



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: инep]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.07 11:31



Уффф, най-сетне я открих тая рецепта. Четох я още в началото, когато не бях съвсем ориентирана, отидох на ул.Поп Богомил и я купих. Пих я 10-на дни, но майка ми под влияние на мнение на една женица, с която бяхме на ХТ реши, че не трябва да ги пия. Някакъв професор й казал, че могат да попречат на ХТ. И така спрях да ги пия. Ето, че свърших химиото и сега се ослушвам за поддържащи терапии /дай боже да сме все така/. Струваше ми се, че някой ги беше превел билките, но явно съм сгрешила.

Молбата ми е:

1. Вече мина половин година от както съм я чела тази рецепта. Много хора са я изпълнили. Многократно тук се пита за отзиви, но май изпитаната рецепта още не беше достатъчно изпитана. Моля за тези от вас, които я ползват достатъчно време да споделят мнението си.

2. Нещо като са така на латински билките ги пием малко на тъмно

. Има ли някой превод на билките та да прочетем за тях нещо. Друго е да чуеш бял оман-все ще прочетеш за какво помага, нали?!?

Благодаря предварително!



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.07 11:33



Весе, дали ще е възможно и ако прецениш, че има смисъл да промениш името на темата на "Рецептата на Надежда". Някак си стана известна като такава.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Ekna]  
Авторfortuna (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 19:24



Ekna, ето го моя превод на билките. Не твърдя, че е 100% верен, но се постарах:)

Hb. Inulae - стръкове от бял оман;
Hb. Equiseti - стръкове от полски хвощ;
Fol. Betulae - листа от бяла бреза;
Fol. Menthae piperitae - листа от култивирана мента;
Hb. Marrubii - стръкове от обикновен пчелник;
Hb. Agrimoniae - стръкове от камшик;
Fl. Helichrysii - цветове от жълт смил; според мен това е вярното наименование, но не смея да твърдя 100%, че е това;
Fol. Hyperici - листа от жълт кантарион;
Hb. Adonis Verna - стръкове (с цветовете) от горицвет;
Rad. Liquiriciae - корени от гол сладник;
Rad. Rhei - корени от тангутски ревен;
Rad. Althaeae - корени от медицинска ружа;
Rhizoma Iridis - коренището от бяла или синя перуника;
Hb. Solidiginis - връхни цъфтящи стръкове от горски (жълт) енчец; мисля, че правилно се пише така Hb. Solidaginis virga-aureae;
Hb. Cheilidonii - стръкове от змийско мляко;
Rad. Berberidis - корени от кисел трън;
Rad. Gentianae - корени от жълта тинтява (защитен вид);
Stip. Visci Albi - дръжки от бял имел;

За някои от тези билки съм писала в темата "Билките в България". Ако ви интересуват и другите мога да напиша и за тях (или в тази тема или в другата).



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: fortuna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.07 20:42



Благодаря ти! А можеш ли да направиш някакъв коментар за съчетаването им ?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Ekna]  
Авторfortuna (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:18



Здравей Ekna! Не мога да коментирам съчетаването на билките, защото не съм фитотерапевт, а само се интересувам от билколечение. Общо взето една част от тях имат противораково действие, друга част попомагат прочистването на черния дроб, има и билки поддържащи лимфната система. Някои от билките, като например жълтия кантарион, не знам защо са включени в рецептата.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: fortuna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.05.07 11:29



И това е нещо

. Някак ми попросветна и ще взема да си ги гаврътна билките идните месеци. Тенкю



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Ekna]  
Авторviat (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 12:06



Има ли някой,който е изпълнявал тази рецепта в Бургас?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.05.07 22:01



Да ви кажа честно, след като Фортуна беше така любезна да предостави превода на билките аз порових в гуглето и записах действието им. Няколко от билките са отровни и има предупреждение, че се взимат под наблюдение на лекар!!! Честно да си кажа малко се поуплаших и май ще ги изхвърля

. Ето какво открих за действието на билките от рецептата на Надежда:


Hb. Inulae - стръкове от бял оман; отхрачващо, секретолитично и противовъзпалително действие.

Hb. Equiseti - стръкове от полски хвощ; В българската народна медицина хвощът се употребява при пясък и камъни в бъбреците и жлъчката, кръвохрачене, белодробна туберколоза, водянка, подагра, ревматизъм, атеросклероза, напикаване, стомашни болки, уриниране на кръв, кръвоизливи в белите дробове.
Външно приложение: Налагат се лапи при разширени вени, костна туберколоза, екземи, незарастващи рани, ракови тумори. Използва се за промивки при бяло течение, гнойни рани, рани от изгаряния, за гаргара при гърлобол и др.
Вътрешно приложение: 2 с.л. от билката се слагат в 500 мл вода. Ври 5 минути. Пие се по 100 мл преди ядене, 4 пъти дневно. Внимание! Да не се употребява при нефрит и нефрозонефрит!

Fol. Betulae - листа от бяла бреза; Пикочогонно, диуретично, общоукрепващо.

Fol. Menthae piperitae - листа от култивирана мента; противовъзпалително, болкоуспокояващо и противоспастично действие

Hb. Marrubii - стръкове от обикновен пчелник; езинфекционно, отхрачващо, запичащо и силно спазмолитично действие. Прилага се при спазми на гладкомускулните органи, сърдечна аритмия, хронична диария.

Hb. Agrimoniae - стръкове от камшик; Адстрингентно, запичащо, жлъчегонно, апетитовъзбуждащо, диуретично.
Билката се използува широко като жлъчегонно средство при чер¬нодробни заболявания, камъни в жлъчния мехур и др., като запичащо средство (при диарии), като пикочогонно и потогонно средство (при простуда, отоци, бъб¬речни заболявания и др.). По-рядко се прилага при възпаление на кожата (дерматит, циреи и др.), атония на пикочния мехур със затруднено уриниране, нощно напи¬каване, ревматизъм. Билката се използува и при хемороиди, кървящи венци, за промивка на варикозни язви и др. Особено се препоръчва за гаргара при възпаление на гърлото и при ларингит. Понася се добре. Билката не е отровна.

Fl. Helichrysii - цветове от жълт смил; според мен това е вярното наименование, но не смея да твърдя 100%, че е това; Жлъчегонно, апетитовъзбуждащо, пикочогонно.
Цветовете на жълтия смил намират приложение при заболявания на черния дроб, жлъчните пътища и отделителната система. Предписват се пре¬димно при възпаление на жлъчните пътища с жълтеница, камъни и пясък в жлъчния мехур, възпаление на бъбреците и пикочния мехур, смущения в уринирането, отоци, ревматизъм, невралгия, импотентност, ишиас, ниско артериално налягане, някои кожни болести и др.
Доказана е способността на извлеците от цветовете на жълтия смил да сти¬мулират секрецията на жлъчка, стомашен и панкреатичен сок, да засилват тонуса на жлъчния мехур и да увеличават отделянето на урината. Едновременно с това при болните от жълтеница се наблюдава спиране на повръщането и гаденето, облекчаване на болките, изхвърляне на задържаните газове, намаляване на жълтото оцветяване на кожата и лигавиците.

Fol. Hyperici - листа от жълт кантарион; Изброените съставки на билката определят нейните разнообразни и много полезни свойства — противовъзпалително, противомикробно, адстрингентно, ранозаздравяващо и противоязвено действие, тонизиране на нервната система, подчертан кръвоспиращ ефект чрез уплътняване на капилярната стена, подобряване на оросяването на сърдечния мускул, засилване на сърдечната дейност, леко повишаване на артериалното налягане, диуретичен ефект.
Билката е полезна и при болни с депресия и неврологични страдания, както и при изтощение след тежко боледуване. Тя подобрява общото състояние на болния, теглото се увеличава, напрежението, безсилието и страхът изчезват. Успокоя¬ващото действие се засилва при комбинирането й с хмел.

Hb. Adonis Verna - стръкове (с цветовете) от горицвет; орицветът притежава сърдечноусилващо, успокояващо нервната система и диуретично действие. Подобно на листата от червения и вълнестия на¬пръстник, горицветът засилва сърдечните съкращения. За разлика от гликозидите на червения напръстник тези на горицвета имат по-слаба способност да се натрупват в организма. Горицветът повлиява благоприятно проявите на сърдечната недостатъчност (отоци, задух, цианоза), увеличава количеството на урината, успокоява нервната система.Недопустимо е да се смесва с летния горицвет — Adonis aestivalis L., който е с по-големи размери на стъблото, с по-малки цветове, с червени венчелистчета. Съдържа значително по-малко количество сърдечно действуващи гликозиди.
Приложение. При хронична сърдечна слабост, при нарушения на сърдечния ритъм, сърдечна невроза, при епилепсия и др. Отвара от горицвет влиза в състава на т. нар. микстура на Бехтерев, предписвана за успокояване на нервната система.
В народната медицина се препоръчва още при атеросклероза, при болки и подуване на стомаха и червата и др.
Начин на употреба - Приготвя се запарка, като 1 супена лъжица ситно нарязана дрога се залива с 300 см3 вряща вода и се оставя да кисне 2 часа. Прецежда се и се пие по 1 супена лъжица 3—4 пъти дневно.
Да се има предвид, че горицветът е отровно растение! Лечението, него трябва да става под контрола на лекар!

Rad. Liquiriciae - корени от гол сладник; Омекчаващо, противовъзпалително, отхрачващо, спазмолитично, капиляроукрепващо и противоязвено.

Rad. Rhei - корени от тангутски ревен; В малки дози ревенът подобрява храносмилането, като увеличава стомашната секреция и тонизира мускулатурата на храносмилателните органи. В пo-големи дози действува слабително или очистително.
Корените, коренището и листата се използват при хроничен запек предимно като слабително средство поради съдържанието на антрахинони. Дей¬ствието настъпва 8—10 часа след приемане, без да се повлиява функцията на сто¬маха и тънките черва. Този факт е много благоприятен при лечение на запека у децата, тъй като не се потиска апетитът и не се разстройва храносмилането. Дро¬гата може да бъде приложена едновременно с горчиви средства. Единственото неудобство е, че след прекъсване на лечението може да се получи запек, тъй като билката е богата на дъбилни вещества.
Начин на употреба - Корените на ревена, стрити на прах, се прилагат като тонизиращо храносмилателната мускулатура средство в доза 0,05—0,10 г, като слабително средство по 0,25—0,50 г и като очистително средство по 1 — 3 г. Те са включени в състава на препарати със слабително действие.

Rad. Althaeae - корени от медицинска ружа; Притежава омекчаващо, противовъзпалително и отхрачващо действие.

Rhizoma Iridis - коренището от бяла или синя перуника; Отхрачващо и болкоуспокояващо средство.рилага се при кашлица, бронхит, стомашни болки, жлъчни и чернодробни заболявания.

Hb. Solidiginis - връхни цъфтящи стръкове от горски (жълт) енчец; мисля, че правилно се пише така Hb. Solidaginis virga-aureae; Надземната част от растението се използва при за¬болявания на отделителната система — възпаления, пясък и камъни в бъбреците и мехура с албумин в урината. Прилага се при отоци от различен произход, по¬дагра, ревматизъм, ентероколити и др. Разчита се на болкоуспокояващото, противовъзпалителното и пикочогонното действие на билката. Растението намира при¬ложение и външно при гнойни рани, циреи и други кожни възпаления.
Начин на употреба - Прилага се извлек от надземната част, който се приготвя от 6 чаени лъжички билка, извлечена на студено с 1/2 л вода за 8 часа. Извлекът се изпива на глътки за 1 ден. Външно се прилага под формата на лапи от стрити пресни или сухи листа като кашичка с вода или мляко.

Hb. Cheilidonii - стръкове от змийско мляко; пазмолитично, успокояващо, жлъчегонно, противовъзпалително.Сангвинаринът в малки дози потиска, а в големи възбужда централната нервна система, засилва чревната перисталтика и секрецията на храносмилателни сокове, особено на жлъчката. Протопинът тонизира маточната мускулатура. Берберинът има холеретична активност.
Използува се както надземната, така и подземната част на рас¬тението и пресният сок от него при много и разнообразни заболявания.
У нас растението се прилага за лечение на чернодробни болести (жълтеница, жлъчнокаменна болест), гастрит, колит и др., при които оказва болкоуспокояващо, противовъзпалително и спазмолитично действие. Използува се и при бъбречни заболявания и отоци (действува диуретично), при лошо храносмилане, високо артериално налягане, хемороиди, за регулиране на менструационния цикъл, при скро-фули, глисти и при някои кожни болести (напр. брадавици, при което се разчита на дразнещото действие на сока на растението).
Лечението трябва да се провежда само при предписание и наблюдение от лекар (растението е силно отровно; предизвиква възпаление на лигавицата на стомаха и червата с диария, обща слабост, гърчове и др.).

Rad. Berberidis - корени от кисел трън; Жлъчегонно, жлъчетворно, апетитовъзбуждащо, съдоразширяващо, спазмолитично.
Плодчетата могат да се консумират като храна под формата на сладка, компоти, ликьори и други с леко жлъчегонно и подобряващо храносми¬лането действие. Корените съдържат силно активни алкалоиди, които в големи дози са отровни, затова трябва да се прилагат внимателно. Всички използувани части на растението премахват спазмите на жлъчния мехур и действуват болкоуспокояващо при жлъчнокаменна болест и дискинезии на жлъчните пътища. Съ¬щевременно се стимулира отделянето на жлъчка. Корените и изолираните от тях алкалоиди се използуват като тонизиращо и кръвоспиращо средство при маточни кръвотечения, за засилване на сърдечната дейност или за пош жаване на арте¬риалното налягане. В народната медицина се прилагат и при възпаление на бъб¬реците и пикочния мехур, при спазми на стомаха, диария, дизентерия, при ревма¬тизъм, шипове, отоци, скрофули и др. Външно се употребяват при перде на очите и при възпаление на венците.

Rad. Gentianae - корени от жълта тинтява (защитен вид); Жълтата тинтява е най-горчивото растение от употребяваните в научната медицина апетитовъзбуждащи билки. Спиртните разтвори са по-силно горчиви, тъй като не всички съставки се извличат с вода. Билката тонизира цялата храносмилателна система — засилва отделянето на слюнка, стомашен сок, жлъчка и други храносмилателни сокове и подобрява храносмилането. Има слабо температуропонижаващо и глистогонно действие. Експериментално е установено, че активира производството на бели кръвни клетки, което може да се отрази благоприятно на имунната защита на организма.
Прилага се при безапетитие, лошо храносмилане, колики, запек, отпадналост след тежко боледуване, анемия, жълтеница, пясък в бъбреците, глистни заболявания. От някои народи се използува при ревматизъм, подагра и малария.

Stip. Visci Albi - дръжки от бял имел; Понижава високото артериално налягане, нормализира ниското и подкрепя натрупването на калций в костите. Това е една билка с отличен ефект върху вегетативната нервна система и е от съществена полза при хормонален дисбаланс при жените в периода на перименопаузата, климакса и дните около цикъла (елиминира неприятните симптоми свързани с пременструалния синдром).
Начин на употреба: Приготя се отвара от 1 супена лъжица дрога в 500 см3 вода, като се вари 10—15 мин. Прецежда се. Употребява се по 1 винена чаша 3 пъти дневно. Може да се приготви воден извлек — 1 чаена лъжичка дрога се залива с 250 см3 вода и се оставя да кисне 8 часа. Приема се по 1 винена чаша 2—3 пъти на ден.
Да се има предвид, че в големи дози дрогата е отровна и не трябва да се употребява дълго време.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: Ekna]  
Автори-д (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 22:53



Навремето Петър Димков, уникален народен лечител, който има издадени 3 тома за билколечението /изключително ценни неща има там/, винаги е отчитал факта, че е трудно да се намерят всички билки от рецептите му (включващи понякога по 20 и повече билки), като изрично посочва, че дори половината от билките да бъдат смесени в нужните пропорции, рецептата действа успешно. Така че спокойно можеш да изключиш онези билки, които според теб не са удачни – и пак ще имаш добър резултат, щом рецептата е ефикасна.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: и-д]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.05.07 23:52



Не знам дали именно "опасните" билки нямат най-важно значение в комбинацията. В алтернативната медицина има много рецепти за лечение на тумори именно с "природни отрови"!... Може би трябва да се разговаря с лекар-фитотерапевт?





Тема Re: Изпитана рецептанови [re: *jull**]  
Автори-д (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 11:10



Много уместно допълнение. Може б е така. Но нека не забравяме, че отхвърлянето на нещо е вече блокиране на лековитостта му. Ако нещо ме притеснява, и аз смятам за по-разумно да не го прилагам.

Мога да допълня само едно нещо, което ми бе казано при консултация с едно медицинско светило, когато попитах мога ли по време на химиотерапията да пия билки: професорът ми каза така – „Можете, няма пречки да пиете билки по време на химиотерапията, стига билките да са предписани от утвърден, притежаващ нужните медицински познания фитотерапевт. Билките съдържат много малки концентрации от лекарствени вещество – някои от лекарствата, които се вливат при онкозаболявания, включват същите билки, но в концентрации, немислими за прием при обикновения начин, по който се вземат билките. Поради това, че концентрациите са ниски, стига да са ви предписани от можещ и знаещ фитотерапевт, спокойно можете да ги пиете, без да се притеснявате от взаимодействия с лекарствата, които ви се вливат, като разбира се, ако усетите, че това не ви действа добре, прекратете. „
Поради което по време на химиотерапията наблегнах освен на соковете и т.н. и на билките и някои лековити смеси (от сорта мед, лимон, бадеми и т.н.), предписвани от Петър Димков за пречистване на кръвта. Водеше ме логиката, че именно времето, в което ми вливат лекарства, е много важно време, в което трябва да помагам на тялото да изхвърля отпадъците и да регенерира здравото. Смятам, че това, поне за мен, беше едно печелившо решение. Затова си позволих да спомена тези книги, защото предпочитам информацията, поднесена в книга, за да мога да я обмисля и осмисля. Накрая: според мен е много важен периодът на лечение, именно тогава не бива да се разчита само на лекарствата, а да се посвети човек изцяло на всякакви допълнителни „мероприятия”. Защото лекарствата и останалото са силни въздействия – и тялото има нужда от най-силна подкрепа (дали ще е мед, лимони, ядки, сокове и т.н. – списъкът е дълъг), за да изхвърли токсините (нали лекарствата атакуват болните клетки, които колкото по-бързо бъдат изхвърлени толкова по-добре, като другата страна на нещата е, че трябва да има добър градивен материал за образуване на заместващи, здрави и силни клетки). А когато лечението свърши да намери своите механизми за поддържане в добро състояние. Поне това е моето мнение. Лично за мен тази стратегия се оказа печеливша.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: и-д]  
Авторлo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 23:30



Къде мога да изпълня тази рецепта?И дали има положителен ефект?



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: лo]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 18:23



На нас ни изпълниха рецептата в билковата аптека на ул. "Поп Богомил" 38 в София.Мисля че струваше някъде около 8 лв. и не им беше непозната.За съжаление не мога да ти кажа дали действа,защото баща ми така и не успя да я започне.



Тема Re: Изпитана рецептанови [re: виoлeтa]  
Автортъpceщa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 03:43



Здравейте!Има ли някой ,който да е използвал тази рецепта и да сподели впечатления от нея.Благодаря!



Тема Re: Рецептата на Надежда!нови [re: нaдeждa]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 23:50



А къде е печата на тази рецепта?????????






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.