Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Рецептинови  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано08.07.05 15:31



Ако искате тук можем да споделяме различни рецепти- бабешки и не толкова бабешки във връзка с лечението и третирането на раковите заболявания.



Тема Re: Рецепта за повишаване на имунната системанови [re: White Raven]  
Автор anet58bg (питащата)
Публикувано08.07.05 15:53



Продукти:
1 буркан мед Омния, това е 1200 гр. мед, най-добре от черния - Манов или полифлорен (не знам дали не е едно и също)

4-5 пръчки пчелен клей около 10 см дълги

1 пакетче пчелен прашец. Пакетчетата на пазара са горе-долу с размери 11х11 см, като грамаж не знам, но е доста леко. Смила се в мелачка за кафе.

Около 1/2 кафена лъжичка пчелно млечице. То е много концентриран белтък и трябва да е по-малко. Едно шишенце от 20 гр. се разделя на 2 и се ползва само половината за една доза.

1/2 пак. масло от 125 гр, значи около 60 грама, слага се, за да може да се разтопи пч. клей иначе седи на парчета

Приготвяне:
Най-добре в тефлонова тенджера да не залепва. Нарязват се пръчките прополис (пч. клей). В тенджерата се разтапя маслото, добавят се парченцата прополис и се бърка непрекъснато докато стане на кашичка. Дърпа се от огъня и веднага се добавя всичкия мед като се бърка непрекъснато докато се смеси добре с прополиса. После се добавя пчелния прашец и пак се бърка. Накарая пч. млечице. Всичко хубаво се бърка с лъжица. После се разделя в 7 бурканчета от детска храна (за размера го казвам). Идва някъде до 2/3 от бурканчето. Всеки ден се консумира едно бурканче по следния начин. 1/3 от сместа се разтваря с вода и се изпива около 1/2 час преди ядене. Така три пъти на ден. Меда най-добре се усвоява на гладно.

Това обаче не се прилага при хора и с най-малко съмнение за алергия, защото е доста силничко. Предполагам, че и при хора с диабет също не се прилага.



Тема Рецепта за ракнови [re: anet58bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано08.07.05 17:28



Нека повторим и чесновата рецепта, щом ще събираме тук всичко!

Рецепта за ракови заболявания
Вземат се 2 големи глави чесън, изчистват се и се накълцват на ситно.
Поставят се в малък съд и се заливат с 300 кипнала вода.
След което този малък съд се поставя в по-голям също пълен с вода( т.е водна баня).
Слагаме ги на котлона и много внимателно следим водата във външния съд.
Трябва да свалим от огъня двата съда, когато във външния съд започвнат да излзат едни малки мехурчета, предхождащи самото завиране( преди да клокне както казват готвачите).
След това сваляме от котлона съдовете и ги покриваме с марличка така както са един в друг - до сутринта.
За да проверим дали правилно сме го приготвили:
1. Водата в съдчето с чесъна трябва да е бистра.
2. Чесънът трябва да е твърд.
Ако едно от тези 2 условия не е изпълнено го изхвърляме и го приготвяме отново.
На сутринта се прецежда, разделя се на 3 равни части и се пие преди 20-30 мин преди хранене.



Тема Сигурна рецептанови [re: White Raven]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 12:03



Искам да включа в рецептите и NATANAL, защото аз се излекувах с него от карценом на белият дроб. Това е лекарство на основата на пресен чесън и билки, много ефективно. Продава се в аптека "Елей" срещу главния вход на раковата болница в София, струва 9 лв. шишето. На тел. 02/ 859-50-20 можете да получите информация и да направите поръчки за страната, тогава струва 8 лв. и пощенските разходи.
Валя,
от това което съм чела в нета, от чесъна рак лекува най вече съставката алицин и производните й а те са с мътен жълно-зелен цвят и точно те дават характерната миризма. Проблема е че не търпят никакви термични преработки и се разрушават. Затова мисля, че бистрия чеснов чай не може да бъде ефективен /аз май вече ти го казах в твоята тема/. С други думи, за да лекува нещо, което съдържа чесън, то трябва да е с жълто-зелен цвят и миришещо на чесън - колкото по-силно, толкова по-лечебно.



Тема Re: Сигурна рецептанови [re: Hинa.]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано19.07.05 11:13



Според мен този Натанал по някакъв начин е пастьоризиран за да се съхранява. Няма начин да не е подложен на термична обработка. А жълтозелени вещества от бял пулп на чесъна не знам как се получават ако не е подложен на някаква ферментация.



Тема Re: Рецепти - Алоеванови [re: White Raven]  
Автор wolle (komunikativna)
Публикувано19.07.05 15:39



Ето и рецептата, която бях пуснала в клуб Алтернативна Взаимопомощ, под темата "Рак дебело черво - диета" (там съм дала и източника и още малко цитати по повод алоето):

1. 300 г. прясно измити листа от aloe arborescens или aloe vera, предварително се махат бодлите, нарязват се на парчета и се смилат с кухненски апарат.
2. Прибавят се 500 гр. чист натурален пчелен мед.
3. Следват 3-4 супени лъжици ракия, ром, уиски или други високопроцентов алкохол (до 40%) без ликьори.
5 минути се разбива с миксера до хомогенна маса.

При приготвянето да се избягва директна слънчева светлина. Съхранява се на тъмно и хладно и до 30 дни трябва да се изконсумира. Взема се 10 дни, 10 се почива и т.н. сутрин, обед и вечер 15 мин. преди ядене по 1 супена лъжица.

Не мога да кажа дали е добре да се взема по време на химиотерапията. В книгата пише, че алоето намалявало страничните й ефекти, но съм чувала и твърдения, че то пречело на химикалите от химиотерапията и не е удачно да се взима през това време. Наскоро имаше и отделна тема в клуба по този въпрос.

Сега обаче чета тук за действието и страничните ефекти на алоето и се чудя дали е удачно при този вид тумор, за който ти питаш (рак дебело черво), да се прилага. Трябва да се попита някой специалист от лекуващите.

"Действие:
Алеото има антиадсорбтивна функция с което възбужда перисталтиката и има разхлабващо действие. Действа антивъзпалително и заздравяващо на рани.

Странични ефекти:
В единични случаи болки в стомашно-чревния тракт. Тогава се намалява дозата. Ако се прилага дълго се получава загуба на електролити (особено калий) и хематурия (Hаеmaturie- отделяне на неразпаднали се кръвни клетки с урината) както и наслагване на пигмент на лигавицата на червата (Pseudomelanosis coli), които са безопасни и след спиране на лечението изчезват. Загубата на калий може да доведе до смущения във функцията на сърцето и до слабост на мускулите, особено ако едновременно се приемат диуретични медикаменти.

Противопоказания: Darmverschluss (някой лекар да го преведе моля, май точно това запушване на дебелото черво, за което ти писаха в другите клубове, но не му запомних името - илсус ли беше?), акутно-възпалителни заболявания на червата, напр. Морбус-Крон, Colitis Ulcerosa, Appendizitis. Деца под 12 год. Също не се прилага при бременни и кърмящи жени.

По-малко от 1 % от хората са алергични към алое. Затова се препоръчва преди употреба да се направи проба с налагане около 2 мин. на парче алое (откъм отчупената част, където е сока) зад ухото. Ако има зачервяване, то човека е алергичен и прилагането на алое е противопоказно.
Диабетиците също тряба да внимават, защото алоето смъква кръвната захар и дневните дози необходим инсулин се променят."



Тема Re: Сигурна рецептанови [re: White Raven]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 13:15



Явно там е патента. Няма термична и химична обработка. А за жълтозеления цвят на алицина и другите съставки пише доста в нета. Даже това е основния белег, че ги има - цвета и силната чеснова миризма.



Тема Re: Рецепта за повишаване на имунната системанови [re: anet58bg]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 22:41



ne sum ubeden , che meda e dobre za rakovo zabolqvqne... rakovite kletki tova i chakat -zahar....te se hranqt sus tova!!!



Тема Чага - гъба, растяща върху бреза [re: wolle]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано01.08.05 15:56



Днес научих интересни неща за гъбата Чага - гъба , растяща върху бреза. Разказаха ми за едно дете на 3 години, което е излекувано от рак на гърлото след приемане на извлек от тази гъба. След няколко часово ровенев интернет, главно в сайтове на руски език прочетох и за действието на чагата върху други ракови образования и върху много заболявания. За съжаление, доколкото успях да разбера, Чага в българските аптеки не се предлага. Единствения начин е да се поръча от Русия, Украйна и др. бивши съветски републики чрез познати или от фирмите производители.
Ето какво още прочетох като приложение :
- при злокачествени заболяваня с различна локализация
- при неоперабилни случаи и невъзможност за провеждане на лъчева терапия
- рак на стомаха, на задстомашната жлеза, на черния дроб, на хранопровода, на белите дробове
- след лъчева терапия за възстановяване
- при рак на гърлото /освен вътрешно и чрез инхалации/



Тема Re: Чага - гъба, растяща върху брезанови [re: Baлeнтинa]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 16:16



preparatut БЕФУНГИН е ot tazi guba....i poneze prochetoh za neq vuv vestni doktor mislq che trqbvq dq go ima po aptekite, tam [ishe che e mnogo moshno za borba s raka....broqt e ot 21-28 mart 2005




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.