Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ГАЗ и рак на стомаханови [re: solovei]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.06.09 10:02



Какъв е въпроса?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ГАЗ и рак на стомаханови [re: Лoли]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 13:48



От газта болките се усилват , защото започва разпад на туморните клетки и така човек се лекува, писано е в много книги, и всеки,който е вземал газ| го е изпитвал в една или друга степен. За да се пребори с болката, трябва да си казва, че колкото повече го боли, толкова повече туморни клетки е унищожила газта и това няма да е празно самовнушение, а допълваща терапия. Желая ви воля и успех в борбата.



Тема РАК НА СТОМАХА С РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: iner]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.09 13:35



Постингът е на kristan26:

Здравейте, става въпрос за много близък и важен човек за мен!
Накратко ще опиша темата. На 15.06. 2009 го оперираха в Токуда и му премахнаха 2/3 от стомаха и част от черния дроб. Доктора не дава много надежди, но ние няма да останем и да чакаме най-лошото. Почнахме да му даваме алое гел и лициум и още билки. От операцията насам поотслабна, повече лежи и като стане, му се мае главата. Единстевната болка, която има, е главоболие /прилошаване/, иначе ссе храни по малко, но често. Назначиха му дата 15.07. 2009 /да е минал един месец/ и на тази дата да решат след изследвания дали ще се прави химио!!! Прочетох за газта и нея ще пробваме, но въпроса е да изчакам ли химиото да мине или да почваме да му я даваме /доколкото разбрах трябвало да мине един месец от химиото и тогава да се започне с газта -, 2 седмици и после почивка? Другото е защо го има това главоболие в главата? Ако някой може да ми каже поне нещичко от личен опит /неприятен опит/ нека сподели!!! Не имслех че ще съм в тази тема и не ми е минавало през ума, че ще съм тук и аз за помощ, но такъв е живота. Дори и малка светлина в тунела пак ще ми е от значение! Предварително ви благодаря!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА СТОМАХА С РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.07.09 13:56



Здравей и от мен! Извинявай, че преместих постинга ти, но имаме много теми за рак на стомаха и ако не ги събираме на едно място, ще се разпилеят. А ние тук се опитваме да събираме важните неща в архив. В СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ (на главната страница) можеш да намериш споделения опит на хора, които са писали за това заболяване. Ето линк:



Пишеш, че твоят близък има главоболие. Това лекуващият лекар знае ли го? Важно е, защото може да е симптом за метастази в мозъка. Не се плаши предварително, но непременно се консултирайте, ако не сте го направили. В темата "Алтернативи" на главната страница, ще намериш народни рецепти за тумор и метастази в мозъка.

По въпроса за газта - разбирам, че на 15 юли (след 2 дни) ще бъдете на онкокомисия. Ако ще правите ХТ, не бива да го лекувате и с газ, защото ще натоварите и без това слабия му организъм.

Може да прилагате диетата на Й. Будвиг (има я в Алтернативите), която е подходяща, лесна и много добра за черния дроб.

УСПЕХ и пиши!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 13.07.09 13:57.



Тема Re: РАК НА СТОМАХА С РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: *jull**]  
Автор kristan26 (непознат )
Публикувано13.07.09 14:11



благодаря ти за включването да на 15,07 ще кажем на лекарите за това главоболие! и да ти кажа старх ме тази химиотерапия да не предзвика нещата в лоша насока по бързо незнам !!!!!



Тема Re: РАК НА СТОМАХА С РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: *jull**]  
Автор mechkovi333 (непознат )
Публикувано10.09.09 10:39



пиша до теб защото все сще трудно работя с компютър темата за газта живо ме вълнува.Преди 17 години я използвахме при тъща ми двоино рафинирана има я в НХК Б-с Лукоил сега.Тъща ми беше оперирана от рак на гърдата след два месеца установиха метастази в белия дроб.След лечение с газ и хрущял от акула газта по схема:1капка сутрин 2 на обед 3 вечер на другия ден 4.5.6 итака до 25капки 3 пъти дневно 1месец след което обратно постепенно намаляне.Отидохме на контролен лкарите ни решиха че са поставили грешна диагноза за белия дроб.Тъща ми почина след 12 год от нови образувания в костите там нещата бяха многд скоростни и нищо не помогна .Рецептата по спомени е на Мария Требен.Сега я подновявам за баща ми черен дроб и дебело черво 3ти стадии няма да оперираме.Ако съм бил полезен редактираи както трябва и го пусни благодаря ви че ви има



Тема Re: РАК НА СТОМАХА С РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: mechkovi333]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.09.09 22:17



Много благодаря за споделения опит! За коя рецепта пишеш, че е на Мария Требен?
Ако говориш за газта, не мисля, че е нейна, но може би имаш нещо друго предвид?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА СТОМАХА С РАЗСЕЙКИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: *jull**]  
Автор guslik (непознат )
Публикувано17.10.09 12:50



Привет от мен.Аз съм Мила и за първи път пиша тук.
Преди около месец -на 09.09.09г оперираха съпруга ми(57г) от тумор на стомаха .Махнат е част от стомаха, част от черния дроб и е отстранен целия далак. За съжаление са станали дребни туморни образования по перитонеума,които са били неоперабилни.Скоро ще ходим на комисия ,за да се реши дали ще му назначат химиотерапия.Правихме изследване на тумормаркери на кръвта в София(ако е такова ,всъщност му взеха само кръв за изследване) -пише,че се изпраща с молба за хромогранин А. Резултатът е три пъти над нормата.Това не мога да преценя зле ли е или напротив.Някой ако е запознат,моля да ми пише.
Още нещо-не знам дали е редно да му давам някакви билкови продукти-натанал,или нещо подобно имуностимулиращо за раковоболни..Да чакаме ли химиотерапията да започне или може още сега?От болницата в Шумен,където го оперираха нищо не ми казаха по въпроса,а тук срещам хиляди варианти и възможности-за лечение с газ,за прием на натанал,за отровата от син скорпион и др.като че ли се бавя и сякаш не предприемам нищо...??А времето върви.Давам единствено всекидневно да пие прясноизцедени сокове от зеле,моркови и ч.цвекло-до 500мл.на ден.Дали е достатъчно?
Ще се радвам ако някой има поглед върху подобен проблем и сподели личен опит.Благодаря ви предварително.



Тема Re: ГАЗ и рак на стомаханови [re: Baлeнтинa]  
Авторgreenmargi (Нерегистриран)
Публикувано16.01.11 16:21



Здравеите всички! Първо благодаря ви за споделената информация. Намерих отговори на много въпроси, но все пак има нужда от съвет.
Баща ми е с рак на белия дроб. досега е направил един курс химиотерапия, предстои му втори. Пие алое и лициум. Искаме да опитаме с газ. Предполагам, че трябва да почне, когато не е на химиотерапия? Колко дни след химиотерапията може да почне с газта и може ли през това време да си пие алоето? Химиотерапията му е през 20 дни и фактически ако пие газ през 20-те свободни дни, няма ли да стане прекалено натоварване на организма?



Тема Re: ГАЗ и рак на стомаханови [re: Buba67]  
Авторpaheli (Нерегистриран)
Публикувано21.03.12 17:02



Здравейте, майка ми е с рак на панкреаса, метастази в черен дроб и лимфни възли, тумор на бъбрека, плеврален излив. Не се знае дали ще я одобрят за химиотерапия. Според вас възможно ли е да пие газ? Някои казват, че е противопоказна при увреден черен дроб. Отчаяни сме и искаме да й помогнем, но не знаем към кого да се обърнем за съвет. Докторите не признават алтернативите, особено газта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.