Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 19.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема т.н. "таблици на Ексел"  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано06.08.17 10:23



Цитирам един титан на мисълта:

В отговор на:

Според самия LZ1FW почти само той е истински радиолюбител, защото има клас 1, Yaesu FT-450, шест-седем метра простор за антена и знае да работи с телеграфен ключ - имало и още десетина като него, ама не толкоз заслужили, понеже той е правил и таблици на Ексел безплатно - не се бъзикам, чувал съм го лично дълго да се хвали в ефир, при това на национален репитър, как с Ексела е допринесъл за хобито, пък младите не работели с Ексел и не били читави. За него всеки млад човек е неистински радиолюбител, изнасилващ хобито с престъпен комерсиализъм. В неговите очи да се ползва репитер от някой, ненавършил поне 60 години е направо нередно. Има един мазен глас и без изключение ръси някакви глупости, които бързо писват, колкото и да са разнообразни.




Питането ми е дали има тук потребители на "таблиците на Ексел"?

Ако има - нека за яснота пуснат линк към съответната "таблица" и споделят мнения за нея - какво им харесва, какво не им харесва, какво може да се подобри и т.н. Питам точно тук, защото ме интересува именно мнението на посещаващите този клуб.

Днес съм решил да отделя малко време на една такава таблица. Ако има конкретни мнения и препоръки - ще са взаимно полезни.

Нарочно не давам линкове.
Ако никой не се сети за какво питам - значи съм задал въпроса на грешно място. Предварително се извинявам ако е така.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.08.17 10:40



Ако имаш предвид

таблици, то мнозина, в това число и аз, въпреки че не ги ползвам, оценяват много положително твоя труд. То е ясно, че винаги ще има някакви дребни проблеми при всякакъв опит за каталогизиране на каквото и да е, но начинанието ти е вероятно полезно за някои радиолюбители.

Това, което прави грозно впечатление е, маниакалната ти амбиция да поучаваш другите, което силно дразни. Например цитат от посочената страница - "При работа от полеви условия на първо място поставяйте вашата безопасност и внимателно подбирайте пътеки и маршрути... дрехи, храна, обувки, екипировка... всичко е важно.". Много благодарим за "мъдрия" съвет, от който не се разбира нищо, освен че ти си загрижен за сигурността на хора, които не познаваш, но същевременно си компетентен да "съветваш", без никаква конкретика както винаги.

Моята препоръка е, като правиш нещо в обществена полза да го правиш добронамерено, без да се самоизтъкваш и без да поучаваш другите с повод и без повод. Всеки човек има различни интереси и възможности, дори в раммките на едно хоби - някои хора са технически компетентни и амбицирани, като развиват репитерната мрежа, например, други пък способностите им стигат да покажат на някаква карта къде първите са монтирали репитрите, макар такива карти отдавна да има. Евала за усилията - и двете страни са положили доброволни усилия според възможностите и компетентността си, като от тези усилия вероятно полза е имало, макар и не задължително съизмерима.

П.П. Не тези таблици имах предвид - пуйчеше се как преди двайсетина години си направил някакви перфектни за български контести, ама понеже не ги ползвай никой, а сега младите не правели нищо, затова сме ползвали по нашите контестите софтуер, който го ползва целия свят. Ако младите били като теб навремето, тогава сме щели да си имаме наш софтуер и да си променяме правилата както си искаме, така че всяка стара ламБа да може да стане поне веднъж шампион. Майтапя се, разбира се, дори не помня точно разговора в подробности, но квинтесенцията беше, че който млад човек не прави каквото ти си правил преди двайсетина години - не струва. Ами не е така, колкото и да не можеш да го асимилираш от самовлюбеност - може пък сега да са по-умни и да не намират смисъл? Какъв точно си мислиш, че си ти, за да съдиш?



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано07.08.17 13:12



Уточнихме се за екселските таблици " мнозина, в това число и аз, въпреки че не ги ползвам, оценяват много положително твоя труд".

Изречението, почти скрито в дъното на страничката е взаимствано от подобни чуждестранни странички. Може да не ти харесва или да не си съгласен, но в такива странички е задължително да се изпише нещо подобно на "При работа от полеви условия на първо място поставяйте вашата безопасност и внимателно подбирайте пътеки и маршрути... дрехи, храна, обувки, екипировка... всичко е важно". Погледни в сайтовете на SOTA и ще се увериш.

Програмата съм я написъл преди 25 (двадесет и пет) години. Дори сега мога да се гордея с нея - наистина има уникални възможности. Но работи само под чист DOS. Нека я оставим да почива в мир.

Благодаря за отговорите. Колкото и да е невероятно интересно ми е точно твоето мнение.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: Alenadrow]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано07.08.17 13:14



Това, което прави грозно впечатление е, маниакалната ти амбиция да поучаваш другите, което силно дразни.
Това за себе си ли си го писал? Защото идеално ти пасва.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.08.17 14:47



Щом ти е интересно точно моето мнение - за самите "таблици" мнението ми е твърдо положително, както и за труда, който си вложил и продължаваш да полагаш. В някакъв момент бих се възползвал и би представлявало голямо удобство в определени случаи, каквито просто от публикуването им досега не съм имал. Мисля, че работата ти в случая е полезна за мнозина и за в бъдеще ще е полезна за още повече. Не очаквай от мен да оплюя нечии градивен труд, пък бил той и твоя. Нито очаквай да отрека нечии качества или усилия, пък били те и твои.

П.П. DOS-овската програма публикувал ли си я някога някъде и достъпна ли е сега?



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано07.08.17 15:11



виж този линк
http://www.qsl.net/lz1fw/fwsoft.html
би трябвало да е читав. Не съм го проверявал прекалено дълго време, така че може да има изненади.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.08.17 15:19



Самият този линк е читав, но след това от следващата страница

вече води към , а последния иска вече потребителско име и парола за ftp-то.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано07.08.17 20:29



за съжаление файловете са били в FTP директория, която в момента не съществува. Някъде сигурно имам копия на програмата... ама не ми се търси. Така или иначе програмата е писана и на асемблер, има доста директни обръщения към хардуера и затова работи добре само под чист ДОС. Под Windows и виртуални машини ако изобщо тръгне работи само частично. Така че не е голяма загуба.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: LZ1FW]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано07.08.17 21:55



Въпреки, че май излизаме от темата, но ...
Вероятно подценяваш виртуалните машини. За мен също беше изненада, че преди време успях да подкарам доста досовски програми за програмиране на различни радиостанции. И VMWare и под DosBox, като второто даже е още по-удобно.



Тема Re: т.н. "таблици на Ексел"нови [re: scanner_]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано07.08.17 23:01



Работи, ама не е същото... Ей така изглеждаше:








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.