Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 25.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема 22 000 лева обезщетение  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.07.17 11:13



Добре, че LZ1FW, бат Сашо, с неговите впечатляващи автоголове, че да научим, че българсият съд осъди държавата, в лицето на прокуратурата, да заплати обезщетение от 22 000 лева, задето е тормозила с физическо лице с безпоччвени обвинения, свързани с държане, експлоатация и т.н. на радиостанции / репитри.

Ето и

.

Но това не е най-важното - който е тормозил е ясно, че ще си плаща - и така и трябва да е в една демократична държава, колкото и на бат Сашо, LZ1FW, да не му се иска.

Далеч по-важни са !

Всеки може да си прочете случая, аз тук ще дам един кратък цитат и ще резюмирам накратко:

Дари и да се приеме,че чрез ... подсъдимият е използвал незаконно радиочестота то липсват доказателства за субективния елемент от състава на престъплението.Състава на престъплението изисква пряк умисъл. В хода на съдебното дирене не се установи М. да е съзнавал, че незаконно използва радиочестотата. Напротив при проверката на служителите на КРС подсъдимият е дал достъп до обектите и съоръженията и е указал съдействие на органите като е заявил, че не знае, че извършва нарушение. Още повече, че такова не е налице тъй като не се установи той да е ползвател на радиочестотата .

Искам бат Сашо някъде да си го издълбае три пъти това, преди следващия път да се пуйчи и да дрънка глупости:

"Състава на престъплението изисква пряк умисъл"
"Състава на престъплението изисква пряк умисъл"
"Състава на престъплението изисква пряк умисъл"

Моят коментар е прост - по всичко изглежда, че ако сте нормални хора и използвате добронамерено радиостанции, репитри или друго радиосвързочно оборудване за своето хоби или за своя бизнес, то нямате никакви основания да се притеснявате за каквато и да безмислена репресия на държавата спрямо вас.

Колкото и параноята на LZ1FW да се струва основателна на някой, то по всичко изглежда, че годините, когато милиционерите можеха да арестуват някой щото има радио, което лови BBC, са безвъзвратно отминали и българския съд е гарант за един нормален наказателен процес, който е насочен срещу престъпници, а не срещу редови граждани.

Към момента всички предоставени от бат Сашо, LZ1FW "факти" са абсолютно манипулативни, тъй като се отнасят до осъдителни присъди произнесени срещу очевидни престъпници, заловени с взломаджийско оборудване, понякога дори на местопрестъплението. Защо в такива случаи на прокуратурата и е по-лесно или по-изгодно да повдига обвинения по членове, свързани с радиочестотния спектър, ние можем само да гадаем, но си остава един прост факт, който е добре LZ1FW да запомни:

Няма осъден добронамерен радиолюбител или дори нормален потребител на радиостанция. Факт! Нито един! Всеки е свободен да практикува хобито си без страх и без да е нужно разни комунистически изкопаеми да се опитват да пренасят страховете и параноите, с които те самите са израсли, в нашето съвремие и да ги разпространяват в Интернет с извратената мечта да уплашат някой за да заприлича на самите тях!

Наслаждавайте се на хобито, опитвайте се да спазвате добронамерено правилата и законите и оставете ВОР-овете да си отидат, отнесени от собствените си кошмари!





Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано28.07.17 11:55



Че си тъп вече ти казах. Но си и луд. Яко те тормозят шизофрения и мания за преследване. Разбери - на никой не му пука за тебе. Най-малкото пък на мен. Хайде сега пусни още три теми за мене, тъкмо ще докажеш твърденията ми.



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.07.17 12:12



Темата не е за теб, а провокирана, както нерядко става в този и други клубове, от твоите абсурдни параноии, които очевидно са напълно безпочвени. Нещо повече - вижда се от приложените препратки, че българският съд е безкомпромисен, що се отнася до това хора с милиционерско мислене, какво ти несъмнено арогантно демонстрираш, да злоупотребяват с членове и параграфи в закона за да извършват тормоз, всяват страх или просто да се правят на важни. И за разлика от разните гепачи с гуменки, милиционерското мислене се наказва с обезщетения от десетки хиляди левове.

Ти пусна една тема за гепач, осъден на 100 лева, аз ти пуснах тема за хора с милиционерско мислене, осъдени на 22000 лева. Пък ти си говори, че аз съм тъп - това не променя резултата от 220:1 за моята теза, дори да не отчитаме, че за "доказателства" за правилността на милиционерките ти хипотези използваш примери с апаши, заловени на местопрестъплението, където пред свидетели са проникали незаконно.



Но ти си се ядосвай де - това се очаква, тъй като всеки пък като се опиташ да си избършеш задника и се омазваш още повече. Това е много специфично за теб, нали знаеш? Колкото и бавнозагряващ да си, все за тия години трябва да си разбрал, че колкото по-важен и интересен се опитваш да се изкараш, толкоз по-жалък и смешен се оказваш накрая.



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: Alenadrow]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано30.07.17 00:37



Моят коментар е прост...
_______________________________
Напълно съгласен - прост е. Да не кажеш после че аз съм казал че си ... като коментара?


Знаеш ли кои са „Професионална защита електроник“ ООД ??? Явно не.
И да, първоначалната присъда е тъпа както и примера ти.
Все едно да си клиент на Грабул, те да си изгубят лиценза а теб като клиент да те осъдят за 22 бона че си им използвал клетъчната мрежа. Смех в залата...
Смешно, безкрайно смешен пример. Я дай по-сериозно а не като някой тинейджър...
Та това твое изказване е пълна простотия:
използвате добронамерено радиостанции, репитри или друго радиосвързочно оборудване...
Ще го използвате след като си получите всички разрешителни, докИменти и без прочее.
В противен случай трябва да се налагат санкции, здрави санкции но съобразени с деянието.
Пак ли трябва да ти повтарям? - не мое да опердашиш ученик дето си е направил станцийка за проба с 50 бона и три години пандиз.
Ама някой дето има станцийка по която слуша каквото не му е работа и я използва съзнателно незаконно - волуме на макс.
Я у гъз...о, я орално...



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: hidrazin4o]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.07.17 19:54



Нещо не те разбирам много - започваш с кой е прост и кой е тъп, като в същото време подкрепяш тезата му с малко по-други думи. Не знам дали първоначалната присъда е тъпа, но нали ти твърдеше, че който държи радиостанции, в случая репитри, без лиценз, той попада по ударите на закона? Даже не твърдеше - ти и в този пост накрая твърдиш нещо подобно. Сега пък стана, че то можело да държиш, ама ако друг не платял лиценза, то ставало иначе. Последно трябва ли да вкараваме в затвора всеки, който държи радиостанции и репитри, без да има разрешителни, какъвто е случая с първоначалната присъда, или пък трябва да прилагаме този член, само когато има пряк умисъл? Или просто да те питат теб всеки път и ти да отсъждаш според настроението си, понеже си много умен?



Малко не става ясно и защо си вмъкнал мъдрият съвет: "Ще го използвате след като си получите всички разрешителни, докИменти и без прочее."

Точно това и правят радиолюбителите и точно това е смисълът на думата "добронамерено" - т.е. искаш да ползваш радиостанция, решаваш каква - дали за свободни граждански честоти, дали радиолюбителска, дали ще си плащаш за честота и действаш според закона. Ако има проблем - съдействаш на компетентните органи за решаването му. Има ли въобще смисъл да продължавам да изреждам какво значи "добронамерено"?!

Не на последно място искам да ти обърна внимание, че "слушането каквото не му е работа" не е незаконно. Нямам представа от комунистическото законодателство и не знам дали дори там е имало някакво законно основание да преследват слушащите BBC, но в наши дни всеки може да си слуша колкото му душа иска всяка част от ефира. Който има за предаване нещо, което не е за всички, е длъжен да го криптира. Вече декриптирането на такива комуникации представлява престъпление от общ характер в някои случаи, но това излиза вече доста извън темата.

Мисля, че си търсиш с някой да се заядеш тук - сам казваш, че не си радиолюбител и ми се струва леко странен избора ти на място да съветваш радиолюбителите какво трябва да правят, за да ти се харесат на теб, но щом си решил - лошо няма. Имай предвид, обаче, че към момента на мен не ми е известно да има радиолюбител осъден за каквото и да е свързано с хобито му, така че изглежда, че някак радиолюбителската общност се е справяла и без твоите мъдри и изчерпателни съвети да си "получите всички разрешителни, докИменти и без прочее". Мисля, че тия дни може да има един скромно глобен, ама то ще е за псуване по репитрите, а даже може и да му се размине - иначе съжителстваме сравнително добре с КРС, като се изключи LZ1FW, който е вечно недоволен от недостатъчната им строгост.

Ако не си за заяждане, а знаеш за случай, при който някой нормален честен гражданин, не извършващ и непланиращ други престъпляния, е влезнал в магазин, продали са му две китайски токита да си говори с гаджето си - до тук това се нарича "добронамерено", после в дома му е нахлула полиция и са го осъдили задето е "държал" радиата - моля сподели го и да се види. Всички примери до тук бяха за някакви жалки гепачи и продължава да няма пример за нищо, от което да се види, че непредумишлена злоупотреба с ефира е довела до осъдителна присъда, която после не е отменена.

То се не иска и много акъл да се разбере, че малко трудно държавата може да те осъди за "държането" на нещо, за което не е предвиден никакъв рестриктивен режим за продажба. Това е все едно в аптеките да продават свободно вещества, за притежанието на които да можеш да бъдеш осъден - еми няма как да стане, просто не работи така правото. Иначе лошо няма ти и бат Сашо да си мислите, че токитата са някакви страховити и опасни уреди, за притежанитето на които трябва да се лежи по затворите, но това към момнета изгледа да са само фантазии и така и не чух от теб с какво е опасно едно токи, че да е забранено "държането" му без специално разрешително?!

Ако развиваш някаква теза, развий тезата - кой е прост, кой е тъп и т.н. най-често се вижда в този процес, но най-най-често се оказва някой, който се опитва да пробутва обиди към опонентите си с идеята, че по този начин изведнъж ще блесне с оригиналността си, но и че това някак ще прикрие липсата на логична аргументация. Колко и да ти е странно - това нещо рядко работи и повечето хора са наясно, че с обиди и подхвърляния си служат само хора, импотентни откъм интелект и нямащи нищо ценно за споделяне с другите.



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано01.08.17 23:38



Не съм запознат със съотвения казус и не искам да навлизам в спорове но ще ти обърна внимание на нещо в което си в заблуждение.

Когато ти като гражданин закупиш оборудване и слушаш радиокомуникации предназначение за друг различен от теб ти извършваш престъпление. Това, че за 20 лева можеш да си купиш китайско радио което слуша всичко не ти дава правото да го слушаш. Точно по същия начин по който можеш да си купиш за 2000 лева декриптиращо радио и да слушаш какво си говори президента по телефона или охраната му по радиостанциите. И в двата случая ти използваш техническо средство за да слушаш комуникация която не е предназначена за теб. Дали е криптирана или не - няма никакво значение. Тя не е предназначена за теб и в никой закон не е записано, че ти имаш право да я слушаш. Това за криптирането са лично твои интерпретации.

Що се отнася до осъждане на радиолюбител - няма как да има защото с нарушаването на този закон от радиолюбители се занимава КРС а не съда. Аз знам за доста случаи на глобени радиолюбители излъчващи с превишена мощност, извън честотните диапазони и дори нелегално излъчване на комерсиални радиостанции.

Колкото и да се смяташ за последна инстанция - не си. Ти си форумен трол без реално покритие в реалния свят. Мнението ти се гради на твои интерпретации а не на реални неща случващи се около теб. Докоснал си се до оскъдна информация и вече го раздаваш много информиран. Остави последната дума на хората които се занимават с това. Гледай си форумите и се забавлявай. Все пак целия ти живот се случва вътре във форума.



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано02.08.17 08:38



Разбирам, че ти не си трол и си супер компетентен, но понеже към момента винаги си бил компетентен единствено в презентирането на собствените си фантазии, та затова ще те помоля за разяснения и факти по следните ти твърдения:

1. "Когато ти като гражданин закупиш оборудване и слушаш радиокомуникации предназначение за друг различен от теб ти извършваш престъпление". Според кой закон слушането е забранено и според кой член на НК се наказва като престъпление?

2. "Аз знам за доста случаи на глобени радиолюбители излъчващи с превишена мощност, извън честотните диапазони и дори нелегално излъчване на комерсиални радиостанции". Моля да споделиш поне най-показателните от тези случаи, със съответните препратки, където са публикувани и/или обсъждани конкретните случаи.

"Що се отнася до осъждане на радиолюбител - няма как да има защото с нарушаването на този закон от радиолюбители се занимава КРС а не съда" - обяснявай се по тия неща с някой друг Аз просто казвам, че няма осъден, не съм уточнявал защо и не е по темата въобще, ако имаш мерак отвори тема по въпроса и изложи там каквото имаш за излагане, пък който има различно виждане да вземе отношение.

И последно брилянтното "Мнението ти се гради на твои интерпретации а не на реални неща случващи се около теб". Тука отново блестиш с логика. Фактът, че мнението ми се гради на интерпретации означава, че нещо се е случило около мен, за да мога да го интерпретирам. Нещо повече - почти всяко нормално мнение в този свят се гради на лични интерпретации на изказващия го. Мисля, че се опитваш да ползваш думи, които не знаеш какво точно означават, но при теб това не е за пръв път.

Това, което можеш да се опиташ да запомниш е, че не е ненормално да се изкаже някакво размишление по някакъв факт - напротив, това е нормално общуване между хората. Ненормалното, което ти демонстрираш непрекъснато, е да си изфантазираш някакъв факт и да го представиш за истина без никакъв елемент на разсъждение. Това се нарича фантазия, а настойчивото усещане, че твоите фантазии са единствено верни е тревожен симптом.

Но да не избързвам с квалификациите - може пък да си се променил и да посочиш някакви факти в подкрепа на това, което на мен ми изглежда на поредната патологична фантазия у теб.



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: Alenadrow]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано03.08.17 00:59



Според кой закон слушането е забранено...
________________________________________________
Ми ще те барна по закона за СРС-тат бе смешник.
Простотиите с "добронамерено" въобще не искам да ги коментирам... Що???
Ми това е микрофон дето се продава под път и над път:


ама ако ти го навра в задника за да ти подслушвам стомашните сокове ще рвенеш...
Ще ревнеш че ти нарушавам личното анално пространство...
Искаш ли и пример с евтин китайски нож дето си го купувам безпроблемно и после ти го забивам между ..... и ...... ребро?
Аман от комуняги дето си мислят че всичко знаят, всичко им е позволено всичко ... докато не им го турнат ... изотзад, яко и дълбоко.
P.S. Ония простотии в последните два поста - колко време ти трябваше да ги измъдриш или ти идват из отвътре, като на заклет комунистически пропагандатор...



Тема Re: 22 000 лева обезщетениенови [re: hidrazin4o]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано03.08.17 09:54



Не веднъж съм споменавал, че този форум изисква определена хигиена на езика, каквато ти не притежаваш. Да не говорим, че завършен простак като теб няма място в радиолюбителски форум, без оглед на знанията или тяхната липса, която компенсира с вулгаризми, присъщи за инфатилизирани коплексари.

И друг път съм те молил - използвай си малоумния речник някъде другаде, общувайки с хора, които са достатъчно ниско за да желаят да те слушат. По принцип Интернет е подходящо място за хора с отклонения, които обичайно в живота са по-страхливи от мишки, но когато са в безопасност демонстрират цялата свинщина, на която са способни, но точно в радиолюбителските форуми хора, които не могат да пишат, както и такива, които се изразяват чрез вулгаризми, поради липса на каквато и да е способност да изразят сравнително нормално сравнително нормална теза или мнение, не са добре дошли.

Съжалявам, но тук не е за теб - прекалено са интелигентни хората, далеч, далеч над нивото, демонстрирано от теб. За съжаление модератора рядко взима отношение, може би защото допреди няколко месеца чак такива отрепки не се бяха лепвали.

Както разбираш ми е под достойнството да коментирам с теб каквото и да е, така че ще трябва да потърсиш различна гледна точка по друг начин - не, че за арогантен лумпен като теб различна гледна точка е нещо понятно, просто уточнявам защо повече не бих писал под твой коментар.

Не знам дали просто си необразован, невъзпитан и тъп малоумник или имаш някакви психически отклонения, но ако е второто вземи мерки. Вече съм ти споменавал, че в Интеренет вулгарни слабоумни идиоти има много и повечето нормални са свикнали с тях, но около близките ти, дай Боже да не е нещо генетично, си само ти и имбецилната ти просташка и агресивна безпомощност вреди изключително много на тези хора, за които поне се надявам, че те е грижа.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.