Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 27.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: HeroesPlayer]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 07:05



Kakwa e motiwaciata zad takuw izchakwash period? Ima li niakoi ideia zashto sa go naprawili taka?? Ako chowek ima znaniata i podgotowkata kakwo znachenie ima dali sa minali 6 meseca ili ne?
(w US naprimer moje da se iawish na izpit i w edna izpitna sesia da wzemesh i 3-te testa - Technician, General i Extra)

Moje li niakoi da mi kaje w BG kakwi sa priwilegiite i iziskwaniata na razlichnite klasowe - t.e. na kakwo suotwetstwat w US klasowete?



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: Hamcho]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 07:42



Освен теоретичните знания, които показваш на изпита, би трябвало да придобиеш и практически опит от работа в ефира на честотите и с мощността, които се полагат на по-ниския клас. Затова предполагам, че е този период, поне преди беше така. Трябваше 1 година с клас "С" за да вземеш "В" и още 2 години за "А". Като се искаха и определен брой QSO и потвърдени страни.
Като говорим за лицензи Hamcho, се сещам, че имаш повод да черпиш :)



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: Hamcho]  
Автор Ramirez ()
Публикувано26.04.07 09:34



Клас 2 дава възможност да се работи в обхватите:
144-146 MHz и 430-440 MHz, максимална мощност 5 вата, AM, FM, SSB и CW

Клас 1 дава възможност да се работи на всички любителски обхвати КВ и УКВ с максималната разрешена мощност по обхвати.

В общата лицензия е дадена една големичка таблица с подробна информация:



За клас 2 изпита се състои в решаването на тест. За клас 1 незнам дали има изискване знаенето на CW, поне навремето за старите класове за B и A се изискваше.

Какво е съответствието с американските класове - нямам никаква представа.



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: 1VB]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 13:20



Aaaa az extra-ta ia imam ot dosta wreme prosto do sega polzwah edna proluka koiato ti dawashe prawo da rabotish s CSCE-to sus sufix /AG i /AE bez bez da si oficialno wuw bazata danni. Prosto reshih che tia suffixi sa prekaleno dulgi zaedno sus staria mi call, ta towa za koeto triabwa da cherpia e vanity 2x1 callsign



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: Hamcho]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 14:44



Точно това имах в предвид. Да ти е честит и да си жив и здрав за да се чува навсякъде! Като си дойдеш в LZ надявам се няма да забравиш :).



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: 1VB]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 18:42



Ti niama li da naminawash pak nasam? Tazi godina moje izobshto da ne idwam kum LZ....oshte ne znam no ne se ochertawa za sega.



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: Ramirez]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 19:29



Iasno! 10x
Class 1 znachi suotwetstwa na Extra class - wsichki liubitelski lenti, max razreshena moshnost.
General (iawno niama ekwiwalent) e Technician + HF priwilegii na wsichki HF lenti, no bez priwilegii w otdelni segmenti zapazeni samo za Extra
Class 2 e podoben na Technician, samo che Technician moje da polzwa wsichki liubitelski lenti ot 50 Mhz i nagore, a na HF ima niakolko malki otriazuka za CW - na 80 metra 3525-3600, na 40 m 7025-7125 (200W max), 15 metra 21025-21200 (200W max) i 10 metra 2800 - 28300, a SSB samo na 10 metra 28300-28500
Oshte ima nasledeni stari licensi - Novice i Advanced kato Advanced po priwilegii e mejdu Extra i General, a Novice e pod Technician
Maksimalnata moshnost e 1.5 kW za lentite kudeto niama specifichni ogranichenia (kato naprimer 30 metra i 60 metra)



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: Ramirez]  
Авторham (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 21:47



От 2 години няма изискване за CW.



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: Hamcho]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 22:40



Жалко, мислех да ти поръчам да ми вземеш A to B upgrade kit. И на мен не ми се очертава идване :(



Тема Re: Ще има изпит за клас в КРС-то!!!нови [re: 1VB]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 23:47



Drasni mi email! Priatel shte mi idwa na gosti w nachaloto na Mai i shte patuwa obratno kum BG w kraia na Mai. Niama grija da ti pratia po nego kit-a.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.