Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Радио
*Кратък преглед

Тема Клуб без водещнови  
Автор Kpeнвиpшa (член)
Публикувано09.09.03 19:05




Да има ли модератор тук?
Да, да има
Не, да няма



Могат да гласуват само регистрирани юзъри (регистрирайте се де)



Тема Re: Клуб без водещнови [re: Kpeнвиpшa]  
Автор Radiator (Radio is Magic)
Публикувано09.09.03 20:25



Следя този клуб чрез е-мейл абонамент! Рядко влизам, защото както е споменал и друг потребител преди мен в друга тема, клубът в момента е нищо повече от място за персонални нападки срещу кого ли не. Това е далеч от същността на работата в радио, която за мен е свързана с търпимост, конкуренция с програмни методи, както и контакти с хора на интелектуално ниво над средното.
Затова гласувах ЗА модератор, защото ние българите, като всяко племе дошло от изтока, имаме нужда от водач, който да ни поощрява и да ни шамаросва, поради простата причина, че самите ние нямаме чувство за такт и добро възпитание.

Ако си отделите поне 5 минути, уважаеми "радио човеци", пишещи за щяло и нещяло тук, вижте в една проста търсачка какви форуми за радио има в мрежата и какви теми се дискутират, дайте си поне за себе си честен отговор на въпроса "Какъв е клубът Радио днес?"...

На мен лично ми писна да чета глупостите на разни хорица, които си нямат друга работа и си чаткат ей така, вместо да обсъдят нещо съществено. Не че този форум е определящ за каквото и да било, но просто понякога е тъпичко да прочетеш нещо за някого, когото познаваш, например, че еди какво си бил направил, и да разпознаеш в почерка на пищещия лице което е толкова далеч от Радиото (написано с главно Р).
Това личи по безумни глупости на тема кое радио от кое било купено, кой началник какво бил казал и т.н., както и от коментари за разни честоти, кое радио на чие на честотата излъчва и др. Това прилича на статия от вестник ДУМА през 1992 година когато имаше догадки кой какво радио ще прави и дали въобще ще се разреши частното радио у нас. Тогава четяхме глупости от сорта - Радио Витоша на Петко Георгиев, Радио 99 на Петър Пунчев, Радио Експрес на Радослав Янкулов...От повечето постинги личи почерк на радио-водещи които нямат никакви познания върху законодателството и честотното планиране, непознаващи дори собствениците на станциите, за които работят, или просто парадиране с това че имат досег до работата в електронна медиа. Нека тези хора си коментират предаванията, а не да пишат неща които или сами са си измислили или са чули през разваления телефон, неща за които нямат минималния обем информация., просто защото губят времето на много хора като мен да речем, които влизаха тук за да разберат мненията на слушатели за разни предавания, програми и т.н.

Обръщам се към администраторите на този форум:
Навсякъде където се шири простотия има по един пъдар, който да прибира овцете в правия път. И докато в България не се родят достатъчно културни и възпитани хора, е редно да има Модератор в този клуб... и не само в този!

Благодаря за вниманието.

P.S. Вратата е отворена за простотиите след този постинг, а автори на такива със сигурност ще се намерят, нали драги сънародници?

Редактирано от Radiator на 09.09.03 20:35.



Тема Re: Клуб без водещнови [re: Radiator]  
Автор7 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 22:20



"ние българите, като всяко племе дошло от изтока, имаме нужда от водач, който да ни поощрява и да ни шамаросва," - ами ако това е твоето ниво - говори за себе си! Аз нямам себе си за член на някакво племе. Хората не са еднакви, знаеш ли? Щом имаш нужда от водач, който да те шамаросва - честито! Бъди щастлив, щом обичаш да те водят за носа!
Искам да ти споделя една тайна. Ама обещай да не я казваш на никого! Подобно на правилото " Най-добрият начин да преодолееш едно изкушение е изцяло да му се отдадеш" бих казал - Остави простотиите да си изтекат, няма полза от това да се потискат. След известно време на експониране и преекспониране този начин на изразяване сам ще се демодира и ще отмре. Няма смисъл от цензура, човече! Да не стане като по времето на комунизма, когато много неща бяха потискани, но не изчезнаха, и след като се даде въздух се развиха със страшна сила. Това е ефектът от всяка цензура. Затова аз гласувах ПРОТИВ модератора /не против Чечо, а против институцията "модератор"/



Тема Съгласен съм с това,нови [re: Radiator]  
Автор Kpeнвиpшa (член)
Публикувано09.09.03 22:52



което казваш като мотив, но не и с извода ти - струва ми се необоснован. Без да се ширя, давам пример: към всяка по-сериозна тема същите тези юзъри с "почерк на радиоводещи" изказват мнения, които не са за подценяване.

Извод: самите ние сме виновни, че не задаваме сериозни теми. Т.е. като имаш потенциал - не го крий, ами действай самият ти. Като видиш нещо интересно в други форуми за радио - дай го насам! Щото си е друго да го четеш на роден език.

Аз имам теза: че радиото е "клюкарка" като медиа, по мястото си в социума. Хората казват: "чу ли". Много е дълго като обосновка и ще го спестя. Но - ако е вярна тази теза - нормално е това да се прехвърли и в този форум. След като живеем от клюки , примерно какво станало с тази група, къде кихнал онзи изпълнител и с кого... От друга страна, форум с такова наименование предполага професионално затворена група, та редови слушатели по презумпция би трябвало да са рядкост.

Втори извод: пишещите тук знаят 2 и 200, т.е. могат хем да пишат глупости, хем да бъдат сериозни и взаимно полезни. Интелектът им предполага, че зад една дори лична закачка, всички и без това знаейки за какво става дума, те подразбират и полезни работи. Това обаче е неразбираемо за модератор, който е призван да следи по-скоро за формата, не за съдържанието.

Аз съм за модератор или медиатор, който да насочва дискусията по същество (по съдържание) и да генерира темите; но това ми се струва невъзможно, ако не е на живо. Трябва и да е професионал. За съжаление или за радост сме обаче в Интернет и излизат кофти технически подробности, като напр. тази, че модераторът с 90% сигурност може да каже кой именно е автор на нещо. Което пък противоречи на принципа на относителната анонимност. Понякога служителите на коя да е фирма биха искали да кажат повече неща, отколкото биха казали, заставайки с имената си. Затова анонимността в този именно форум е доста препоръчителна - за разлика от форуми за секс или други общи теми примерно.

Трети извод: кофти е да има модератор в такъв тип електронен форум. Никой от нас, предполагам, не е толкова нежна душичка, че да се впечатли особено от някоя солена дума или нарочен слух.

С това не омаловажавам ролята на някой администратор, който по сигнал от пишещите би трябвало да реагира бързо и да премахва изнасянето на лична информация за юзъри (не дори толкова за реални трети лица - предмет на клюка). Но доколкото съм видял тук, взаимно си спестяваме тези неудобства.



Тема Re: Клуб без водещ [re: Kpeнвиpшa]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано10.09.03 00:01



Третирам така направената анкета като доста двусмислена. Моля, да се доизяснявате, какво имате предвид, гласувайки:

1. За модератор - да има модератор по принцип, или да остана аз такъв?
2. Против модератор - да няма модератор по принцип, или да има, но да не съм аз?

Моля, всеки от гласовете в това мнение да бъде достатъчно добре обоснован. Какво имам предвид - ако гласувате против модератор, какви са вашите доводи за това. Мисля, че тази анкета не може да бъде особено достоверна, защото в нашия клуб по принцип почти няма регистрирани потребители, а сега само за три-четири часа от пускането на анкета, в която могат да участват само регистрирани, са гласували цели 11 посетители. Питам ви в момента - къде са онези 11 регистрирани ника, които са участвали в гласуването. Кои са? Имам предвид, не да ми ги изброявате по имена. Имам предвид, че ако седнете да преброите броя на регистрираните, които са писали през последната една година, то той няма да надхвърли и 5-6 различни регистрации. Предвид казаното, имам ли основание да вярвам, че става въпрос за 11 различни посетителя, които са дали своя глас?

Да ви кажа честно, няма нужда от такива анкети. Първо, че доста лесно може да се "надуят" с гласове - чрез няколко регистрации на един човек. Второ, че упорито отказвате да кажете, защо гласувате така. Ами дайте да обсъдим истинската реалност на нещата. Тя е, че моето присъствие тук е по-скоро минимално напоследък. Нали вече ви казах, че повече от 3-4 намеси въобще нямам, защото не ми създавате поводи. А и съм на мнение, че в заобикалящият ни свят ни съпътстват толкова много забрани, ограничения и т.н., че просто е нагло и аз да се правя на цензор и да започна да се меся където ми падне. Все пак свободата на словото е конституционно право на всеки човек, и е направо смешно да си мислите, че ще седна да я нарушавам. Както всичко, обаче, и това си има граници. Не може да пишеш от злобни по-злобни мнения за утвърдени личности в радиобизнеса, да твърдиш неща, които не отговарят на истината, да пускаш празни теми с огромни снимки и заглавие "Познай кой съм аз", а после да очакваш да не бъдеш модериран. Просто е нагло да налагаш личното ти отношение към някого чрез обиди и нападки, и да настройваш хората срещу него. И какво ви бърка личния живот на хората в радиото - кой бил педал, кой бил би, кой на кого лапал и за колко пари. Това са глупости, които е нормално да трия, не мислите ли?

Относно аномимността на мненията в клуба. По отговорите към анкетата си личи, че някои хора изпитват страх за това. И какво ви интересува, че аз виждам IPтата. Мислите, че ги споделям ли? Това, че нарушавам анонимността на мненията в клуба е абсолютно невярно. Можеше този, който е обезпокоен, просто да се направи на засегнат и да ми напише едно сърцераздирателно писмо, в което ми иска IP - та да видим какво повече от обоснован отказ ще получи. Момчета, ако не знаете, аз тука си пазя IPтата като най-висша държавна тайна. Пред никого не коментирам самоличностите на пишещите тук, на никого не разгласявам информация, която не е видима за обикновения анонимен участник. Нека, ако не го досрамее, да се обади този някой, чиято самоличност аз съм коментирал с някого. Нека този, който е получил информация за IPта от мен, да се обади, ако лъжата не го кара да се чувства гузен.

Та тъй
Съмнявам се, че това е най-добрият начин да решим проблемът, който според вас е възникнал. Съмнявам се дори, че това изобщо може да бъде възможно решение, предвид съотношението на регистрираните към нерегистрираните участници.
Ако някой е недоволен от работата ми (която, пак казвам - освен четене на всички мнения, изключително рядко се изразява в намеса), нека си изрази недоволството. Нека да каже, какво не му харесва в сегашното положение, и да опитаме като големи хора да оправим в диалог разногласията - а после да става, каквото е било писано. Иначе така с война е много лесно...

Лека нощ!

Редактирано от checho на 10.09.03 00:07.



Тема О, нищо личнонови [re: checho]  
Автор Kpeнвиpшa (член)
Публикувано10.09.03 00:25



Само по принцип, наистина. Някои от нас не можем да преживеем факта, че въобще се появи модератор тук. Това, че гласувам с нов ник тук, не значи, че не пиша иначе нерегнат. Правя го, защото бившият изп. дир. на Дир.бг АД (Джако) ми сподели, че не е кой знае какъв проблем установяването на реалната самоличност след логване.

Ти нямаш основания за притеснения, поне според мен. Вършиш си доброволния ангажимент перфектно (според мен). Но моето разбиране за модератор в профи-форум е той да бъде и медиатор; сложността на задачката обаче е абсурдна за този етап и е по-добре хич да няма.

Затова - нищо лично, абсолютно, моля те не се връзвай и не си го слагай кусур. Просто някои като мен не могат да забравят как модератор се появи ненадейно: все едно някой ми каза в очите, че не знам какво говоря и че съм твърде тъп. (което може и да не е далеч от истината - но защо да го знам )

Пък и анкетата, както казваш, не може да претендира за социологическа представителност в никакъв случай, то е ясно за всеки, в т.ч. и за администраторите, които всъщност си решават какво да правят. Споко.



Тема Re: Клуб без водещнови [re: checho]  
Автор Shcherbak (www.radio.dir.b)
Публикувано10.09.03 00:34



Първо искам да обясня защо се регистрирах: защото днес си направих ключ в дир.бг, защото ми беше необходим за новата страница, и след като така или иначе влизам в този клуб часто, може да имам мнение по въпроса.
Тука не може без модератор, защото някой все пак трябва маха теми, съдържащи: примерно "да го духа еди-кой-си, щото е грозен" или "еди-кое си радио е много тъпо щото пуска бритни спиърс"!
Все пак тва не mIRC , а форум в областа на радиото. Дали ще е checho или някой друг -незнам, но май няма други кандидатури засега.
Смятам даже, че е необходимо всичките юзъри да се регистрират, за да си знаем с кого си имаме работа, и да си стане истински форум.
Иначе можете да видите страницата ми обновена и на нов адрес:





Тема Re: Клуб без водещнови [re: Shcherbak]  
Автор8 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 00:59



Как се чувстваш при батковците? Примерните ти теми са много любопитни. Но реалните ти са свързани само с хубавата ти страница :((



Тема Re: Клуб без водещнови [re: 8]  
Автор Radiator (Radio is Magic)
Публикувано10.09.03 01:39



Аз не схванах какво против имате Мишо да си рекламира страницата? Този сайт е единствения който дава някаква (действително понякога непълна) информация за радиостанциите, коита излъчват в България. Мисля дори, че е редно когато той има нужда от информация, тя да му се предоставя с цел обогатяване на съдържанието на страницата. А дали е при какичките, стринките, лилинчовците и титинчовците, мисля че не е толкова важно - човекът се е постарал и е направил наистина полезен сайт!

По отношение на постинга на "7" - Хубави работи пишеш, не е лошо и да се регистрираш. За цензурата, комунизма и другите неща съм съгласен с теб, но ми се струва че ако искаме този форум да е полезен на хора които се занимават с радио, трябва тя (простотията) да се редуцира. В противен случай аз дори бих отправил запитване към ДирБГ за откриване на форум ПроРадио, който да е с регистрация и там да се дискутират теми, които са 100% свързани с радиото, а не с това дали ти или аз снощи сме яли чушки на Попа, или дали случайно етърва ти не е лесбийка и да е спала с репортерка от радио Незнайко ФМ.
А за воденето за носа - говорих в общия случай, за себе си не бих казал че позволявам да ме водят за носа! Продължавам да съм на мнение, че в общия случай хората у нас са... извининете ме за израза - овчедушни, мързеливи, претенциозни, некреативни и нихилистично настроени.

Това разбира се е мое мнение!

Поздрави!



Тема Re: Клуб без водещнови [re: Kpeнвиpшa]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 21:43



Да няма! За какво ви е модератор бе говеда ?! (питам само говедата )
Та като тегля една на някой задник да ми изтрие постинга? И какво? Да не ви стане по гот от това? Или ще станете по умни? По свободни може би?
Затова ще си останете на това ниво и винаги ще сте си мизерници в България. ВИНАГИ!

Вместо това да си бяхте качили станциите в нета та да може да ги слуша някой като мен примерно (това към собствениците на радиа - бивши комуняги, децата им, разни перачи и тем подобни - все хубави хора)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.