Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 20.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема удар с обратна силанови  
Автор ..... ()
Публикувано14.07.00 10:50



удряте топката с хилката .... тя се удря в стената иииииииии............. се връща към вас. удар с обратна сила. винаги е така. да сте хилката или стената ? колко топки можете да отразите?

Тема удар с обратна сила и азнови [re: .....]  
Автор ..... ()
Публикувано14.07.00 10:55



не искам да съм хилката , нито стената. вече не искам и да гледам тази сцена. искам да гледам нищото. малко неща забелязваме. малко... много малко. малко ми е тъжно затова. но..... нищо.

Тема удар с обратна сила и азнови [re: .....]  
Автор Никой ()
Публикувано14.07.00 10:57



Човек може да се смири с нещата , само ако убие нещо в себе си.

Тема удар с обратна сила и азнови [re: Никой]  
Автор ..... ()
Публикувано14.07.00 11:00



пак ти приятелю. така е . не да убие нещо в себе си мисля аз , а всичко в душата. всичко. и това меко казано. правил съм го няколко пъти и все мисля че нищо не е останало минава време и хоп. грешка. и пак. не мислиш ли че е прекрасно. е поне няма изненади.

Тема удар с обратна сила и азнови [re: .....]  
Автор Никой ()
Публикувано14.07.00 11:36



Вярата и свободата са двете страни на монетата живот. Вярата е тази която може да те смири с нещата , макар и убивайки свободата ти. Въпросът е , готов ли си да жертваш свободата? И ако не го направиш , готов ли си да живееш с онзи свят който ще откриваш воден от нея. Свят в който вървиш , а няма нито пътека , нито посока , нито цел , нито смисъл , нито закрила , нито вечност... Свят изпълнен с нищо. Дали би могъл да живееш с толкова много свобода? Никой P.S.Потърси "Спящият човек" на Жорж Перек.

Тема удар с обратна сила и азнови [re: Никой]  
Автор ..... ()
Публикувано14.07.00 12:05



не . не искам свобода. не искам вяра. нищо не искам. не искам вечност. не ми се говори. не ми се спори. не ми се търси път (закъде ли когато не води на никъде?) не ми се чете. не е и умора даже. не искам правила... книгата ще я потърся. а и да я намеря не зная дали ще я прочета. не зная. все пак благодаря. колкото повече четеш имам чувството че се заблуждаваш повече. не зная. и по добре. защо това, защо онова. защо да се катериш по стълбата която води до безмислието на нещата . стигаш там . и какво има ? ........... безкрай. по скоро искам да се взирам и съзерцавам съвсем , съвсем прозаични неща и предмети. прекрасно е. на крачка от лудостта и от нищото което изпълва всичко. измислени правила , общества сковаващи духа и водейки го нанякъде ........ не. не искам бяло, не искам и черно. добро и лошо. ........ скритите неща, невидими за окото и сетивата..... това са те. просто скритите неща забулени с материя обезмисляща всичко. материята - тази бариера за човешкия дух.......... на крачка от лудоста и от безкрая.......

Тема мдааа...нови [re: .....]  
Автор Sin ()
Публикувано14.07.00 13:14



като арабинът в прахта край пътя...

Тема мдааа... [re: Sin]  
Автор ВИ ()
Публикувано14.07.00 13:17



Tova sym go chuvala ot ... Mu...

Тема мдааа...нови [re: ВИ]  
Автор Sin ()
Публикувано14.07.00 13:19



Не си, darling :))))) Не и в този форум:))))

Тема удар с обратна сила и азнови [re: .....]  
Автор Никой ()
Публикувано14.07.00 13:45



Материя , дух... - метафори приятелю! Ницше казва , че истината е "подвижна армия от метафори". Зад тези метафори не се крие нищо. Тезата ,че материята е забулила духа и не му дава да открие "скритите неща" , макар и възможно най-древната , е също толкова безсмислена , колкото и всяка друга.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.