Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Паническо разтройствонови  
АвторNQMA (Нерегистриран)
Публикувано05.10.08 00:25



Има ли шанс да се справя без лекарства, те и без това не ми помагат. Получавам кризи и сега вече ме е страх да излизам?

IMALI 6ANS DA SE SPRAVIA BEZ LEKARSTVA TE I BEZ TOVA NE MI POMAGAT POLY4AVAM KRIZI I SEGA VE4E ME E STRA DA IZLIZAM

Редактирано от jana на 05.10.08 10:04.



Тема Re: Паническо разтройствонови [re: NQMA]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.10.08 10:17



Прочети за промените малко повече

.

Как да се справим с паническото разстройство?

Както при повечето тревожни разстройства, понастоящем терапевтичните подходи за справянето с паническите пристъпи са два – медикаментозни и психологични.

Медикаментозното лечение на паническото разстройство включва прилагане на антидепресанти, които имат дългосрочен ефект върху интензивността на пароксизмалната тревожност и на транквилизатори (най-често на бензодиазепини), които се използват в началото на лечението, главно за овладяване на ситуативно възникналата тревожност и телесните й еквиваленти.

Психологичните подходи включват психотерапевтична работа в дългсрочен план за справяне с психологичните причини, довели до възникване на паническото разстройство. Най-ефективни от психотерпевтичните подходи се оказват когнитивно-поведенческите, които са свързани с идентифициране на негативните автоматични мисли и управление на ситуативната тревожност.

Опитът показва, че медикаментозното лечение на паническото разстройство е ефективно средно в около 30-50% от случаите, а когнитивно-поведнечската терапия е ефективна в около 90% от случаите.

Така или иначе, от съществено значение за справяне с паническото разстройство е навременното започване на терапия, преди поведението на избягване, болезненаната тревога за здравето и социалната изолация да станат стил на живот.





Тема Re: Паническо разтройствонови [re: jana]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано05.10.08 12:41



blagodaria



Тема Re: Паническо разтройствонови [re: NQMA]  
Автор милeйди (шПИОНКА)
Публикувано07.10.08 12:27



Имах приятелка с такъв проблем.Панически атаки и не мърдаше от вкъщи.

Мислела отначало,че ще се справи сама,но само затъвала повече.Накрая се навила да отиде на психиатър.Беше на лечение с лекарства и сесии с разговори.Състоянието и значително се подобри,почти възстанови нормалния си ход на живот.
При нея състоянието се получило от много тежък емоционален срив.

Съветвам те потърси психиатрична помощ!!!!!!

ПОМАГА!Видях го с очите си



Тема Re: Паническо разтройствонови [re: милeйди]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 21:20



bi li mi dala imeto i adrea na doktora



Тема Re: Паническо разтройствонови [re: nqma]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано20.10.08 16:15



Здравей !
Не бях влизал отдавна и сега видях, че търсиш лечение на паническо разстройство. Ако, още не си намерила познавам най - добрият специалист в тази област.



Тема Re: Паническо разтройствонови [re: socratt]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 23:07



shte sam mnogo blagodarna a mi adesh korinatite na doktora



Тема Re: Паническо разтройство [re: nqma]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано30.10.08 11:38



Това е имейла ми socrat @ abv.bg , пиши ми и ще ти да координатите .



Тема Re: socratt [re: socratt]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 12:20



няколко пьти се опитвам да ти пиша но ми изрисва невалиден адрес.



Тема Re: socratt [re: nqma]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано01.11.08 13:18



Оставям ти тогава бележка на лични .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.