Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Компенсотарните механизми  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано09.04.09 10:04



Интересно ми е как нещо подтиснато избива заобиколно в нещо друго, лично съм правил експеримент със себе си . Явно душата се нуждае конкретно от нещо ,за да поправи друго и в крайна сметка си го взима по един или друг начин
И друго -какво мислите за хората , на които много бързо им омръзва нещо което са искали много. Това е типично за децата ,а за голям човек?

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: TheEagle78]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.04.09 10:47



В природата е така - баланс. Наруши се едно и рефлектира на друго.
За бързото омръзване и аз съм от тези хора, много се паля в началото и доста бързо изчезва ентусиазма ми





Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: jana]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано09.04.09 10:49



Според мен е свързано и със зодията, рак съм
Явно това не идва от дълбоко ниво на намерението и затова и бързо се изпарява

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: TheEagle78]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 13:40



"Явно това не идва от дълбоко ниво на намерението и затова и бързо се изпарява"

А може и да е един вид идеализъм...в смисъл, че си имал прекалено идеалистични представи за това нещо, и реалността бързо те отказва от желанието да го имаш...



Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: K.]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано09.04.09 13:49



По скоро е непреодолимо желание ,нещо като цел и при реализиране или когато съм убеден че ще успея изстивам,има наченки на непостоянство

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: TheEagle78]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 14:08



Това е явно защото човек живее по-комфортно със съзнанието за "възможността за нещо". За нещата, които цени. Докато ги усещаш в периметъра на възможностите си, си спокоен. Нямаш нужда да се занимаваш постоянно с тях, така или иначе. Желанието се насочва в посока на това, което изглежда примамливо далечно. Като го получиш, можеш пак да се успокоиш...



Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: K.]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано09.04.09 15:30



Не мислиш ли ,че всичко това е свързано с его- завладяването, всъщност човек преди да започне нещо е добре да знае кое в него го подтиква

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: TheEagle78]  
АвторFrein (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 16:12



Може да е липса на концентрация в настоящето.



Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: TheEagle78]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 18:39



Възможно е. Да се замислиш предварително е като да поемеш отговорност за своите действия, вместо просто да кажеш, че си се подчинил на неосъзнат импулс. От друга страна, доколко осъзнаваме мотивите за нашите действия. В общия случай не е само един мотив. Доскоро бях слонна да съдя някого за скрити егоистични мотиви...в момента сякаш губя всякакъв ориентир...Прекалено много и различни са последствията от нашите действия, за да преценя дали нещо е трябвало или не е трябвало да се направи. Освен, разбира се, ако действието е "неморално".



Тема Re: Компенсотарните механизминови [re: K.]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано09.04.09 23:22



оставяме на подсъзнателната компетентност да ни води или с други думи житеиския опит

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.