Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Приятелство с бившите?  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 11:19



Поддържате ли отношения с "бившите"? Представяте ли си връзка, в която и двамата имате вече чисто платонично приятелство, като едпонополови същества или като брат и сестра, без емоционални дразнения от нечия страна?



Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: K.]  
Автор милeйди (мускетарка)
Публикувано13.03.09 14:23



Възможно е ако и двете страни са охладняли,но на практика това не става.Все едната страна има чувства или пази жив спомена ,за когато е била наранявана. Да речем,ако двамата се флУбат и са свестни хора,има неква теория да си поддържат некав вид отношения при нужда.Без нужда не мисля,че става ей така спонтанно.....



Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: K.]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.03.09 22:27



За мен няма такова понятие като приятелство с бившият. Не е възможно





Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: jana]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано15.03.09 23:27



"За мен няма такова понятие като приятелство с бившият. Не е възможно"

Прекалено насериозно се взимате.





Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: blood2]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.03.09 10:43



Обикновенно отсрещната страна е много сериозна затова





Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: jana]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано16.03.09 11:12



"Обикновенно отсрещната страна е много сериозна"

Ужас.



Редактирано от blood2 на 16.03.09 11:13.



Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: K.]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано16.03.09 11:47



Приятелство между мъж и жена въобще не е възможно, освен ако са строго професионални интереси (т.е. далеч от каквито и да било емоции) и то само ако и двамата вече си имат други интимни партньори... В противен случай, винаги настъпва един момент, когато... или всичко потъва или нова любов се ражда





Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: K.]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано17.03.09 14:35



Проблемът ми е, че моят бивш вече година след скъсването ни периодично ме търси, твърди, че след като сме изградили близост по време на връзката ни, има смисъл и сега да я запазим и дори да станем още по-близки. Той предизвика навремето раздялата по недоизказани съвсем причини - като цяло, липса на любов, макар още да държи на мен чисто като на приятел.

Проблемът ми е, че ситуацията продължава да е незадоволителна за мен...вече не изпитвам болка, но ме мъчи някакво неудовлетворение. Нямам нов приятел, имам нужда от близост, но истинска. Изпитвам нещо като гняв като го гледам токова спокоен и удовлетворен, щастлив, че играя по новите правила на взаимотношенията ни (които той е поставил), в същото време отказвайки да ми даде това, от което имам най-много нужда...и позволявайки да се чувствам нежелана и отхвърлена като жена...като същество, годно само да му бъде безполов приятел, неспособно да предизвика в него чувства...



Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: K.]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано17.03.09 16:03



Макар, че съм мъж - В положение като твоето съм.

Мисля, че той просто има някакви интереси към теб (било то, че е размислил и иска да се върне, но се колебае, или... извинявай, но най-веорятно те иска като "резерва"

).

Ако има приятелка, то тогава защо не прекарва времето си с нея?! Ако няма, какво? Не те харесва обаче от скука така, понеже те познава?!

Ами приятелството, както и любовта са взаимни неща. Ако и ти да му доставяш "нещо" (радост, разтуха, увереност, не-самотност), то какво получаваш от продължаваните по негова инициатива взаимоотношения???

Е, решението (много болезнено в твоя случай) естествено си е твое, но мисля, че по-здравословно и за двама ви е, да прекратите всякакви взаимоотношения различни от любезното - "Здравей! Как си? Лек ден!" при случайна среща.
Иначе ще ти докара тъга, ниско самочувствие, дори чувство за вина, че си "зависима" от него или от желанието си за гадже (лицемерно, щото сякаш има някой, който да не иска тъкмо това). В същото време присъствието му ти пречи да си продължиш ТВОЯ Път.

Не вярвам в любовта след раздяла!
Нещата няма как да са същите, макар, че Мъдрите книги препоръчват връщане при партньора, след някакъв "гаф". Но, според мен това се отнася по-скоро за семейството, в което Уважението е поне наравно с Любовта и частично я замества.



Тема Re: Приятелство с бившите?нови [re: blood2]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.03.09 21:27



Знаеш ли не един път ми се е случвало да се разделя с някой с добри чуства. Или поне то моя страна, дори добронамерени (все пак съм харесвала този човек, за да съм с него), но в живота ми никога не се е случвало да се разделим "по взаимно съгласие". Винаги отсрещната страна е наранена, обидена, озлобена дори ако щеш ... тъпо, но е факт. Явно не съм била с трезво мислещи хора.

Аз лично мога да съм приятел с всеки, намирам общи приказки , но другата страна неще и да ме види дори, точно защотое настъпено нечие его и от достойнство ли, мъжественост ... не се получава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.