Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Уморен съм!  
Авторll (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 22:35



Уморен съм от всичко! Не е депресия! Просто съм много уморен! Живота ми е безличен! Полагам невероятни усилия за да съм във форма! Нямам минало, не виждам и бъдеще!
Искам да се разпадна за миг и да се слея със земята! Не искам никой да си спомня за мен, както и аз не искам да помня никого!
Някой ден ще се самоубия! Ще натъжа временно няколко човека финансово зависими от мен!
Имаше ли смисъл изобщо да се раждам!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.10.08 23:48



Веднага ще ти кажа - има да! Всеки се ражда, за да създаде или направи нещо, няма нищо напразно на този свят - нещо се случва защото така трябва. Ако щеш го мисли за равновесие, мисия и т.н. И ти си имаш призванието, просто трябва да го намериш. Няма нищо фатално, ако се случи нещо лошо - така е трябвало, след него винаги идва доброто, а така по-лесно и го оценяваме. Повярвай в себе си




Тема Re: Уморен съм!нови [re: ll]  
Автор numbers (непознат )
Публикувано24.10.08 13:13



За да си в такова състояние, трябва да има причина, каква е тя...ти си знаеш. Аз предполагам, че е някакво разочарование, от нещо, което си искал и за което си се борил.
Тези, който са финансово зависими от теб, се надявам да не са децата ти, защото това е непростимо. Бях на 12 години, когато майка ми съобщи, че не и се живее и утре ще умре. Това никога няма да го простя.
Съжалявам за острия език, но ти си си виновен, че не ти се живее, смисъл винаги има, света не се върти около теб, така че, ако се махнеш, ти ще загубиш, другите ще свикнат с липсата ти.
Прави нещо, осмисли пътя си, труди се ( тежък физически труд, така ще спреш да мислиш за глупости! )



Тема Re: Уморен съм!нови [re: numbers]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 14:48



Първо казваш с гняв - "Светът няма нужда от него", питам се, що ли да остава да ви пречи?!

После всички празнословци като теб "лекуват" всичко със спорт и ТРУД (физически, то умствен в такава депресия е абсолютно невъзможен). Затова ли искаш да остане - да ти работи и да ти дава пари???!
Ами ако е напълно парализиран?! Ако няма ръце, крака и очи?! Не само не може да ти работи, ами и пречи на вас да си живеете живота???!

Много знаете винаги - "всеки сам си е виновен"... Ами ако точно ТИ си му отсякла краката?!... Всеки да си се оправя?!

Обичайното за Обществото - захвътрля тия, които не му работят и ги измъчва зверски я в лудници, я в затвори и други подобни концлагери...

Съжалявам, че също пиша с малко гняв, но поне СЪМ ОБЕКТИВЕН и МИСЛЕЩ за разлика от вас!!!

И пиша това, не за да насърча самоубииството му. Напротив, защото 'ТАМ' Е НАИСТИНА МНОГО ПО-УЖАСНО, затова по-добре агонизирай тук, колкото се можеш по-дълго, вместо да влезеш в оня безпределен и вечен УЖАС (а едно самоубииство ВИНАГИ води ТАМ)...

Иначе, пиша, защото съм в същото състояние на този, който е отворил тая тема. И да, едва ли има семейство... Тъй, че не се притеснявай за децата му... Децата си изоставят само мъже развратници или френетични жени, алкохолички (кариеристки, развратнички)...



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.10.08 15:50



Ние не мислиме ????
Никой не отрича, че света е трудно и понякога много гадно нещо, но си се родил, за да се бориш с него, да покажеш какво и колко можеш и наистина да оставиш следа след теба. Ако се самоубиеш какво? Какъв изход е това? Да няма да се мъчиш ти, но теди около теб, какво причиняваш. Най-големият келепир да накажеш тези около теб, дори и света (зависи на кой си точно ядосан) е да живееш пълноценно и щастливо, напук на всички и всичко. Поне можеш да пробваш, да не съжаляваш после. Ако не стане давай, слагай са въжето, но поне ще си опитал.






Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор numbers (непознат )
Публикувано25.10.08 19:09



Застъпваш се за него, защото и ти си бил в такова положение... ами приятелю, ти си този, който не мисли, не аз. И това ваше положение на "жертви" вие сте си го спечелили, защото сте свикнали да бъдете само консуматори, защото не сте си самодостатъчни, защото сами себе си не искате, не харесвате и искате някой друг да ви покаже, че сте значими. На всеки му е трудно, но никой (нормален) няма за цел да вгорчава живота ви ей така за собствен кеф. Изход винаги има, а що се отнася до евтаназията съм твърдо да, ако и духът ви си е отишъл и с евентуалните крайници. Продължавайте да се оплаквате и нещата ще се оправят сами!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: numbers]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 19:28



За такива, като теб, в Библията пише: "Внимавай, ти, който стоиш, защото Бог е, който те държи." Бездната е под теб! Нищо НЕ си постигнал/а сам/а! Всичко ти е подарък!

Възгордееш ли се - Умираш! Факт.

Самочувствието ти се крепи единствено на повтарящотот се предимно добро мение на ХОРАТА за теб. Това НЕ е твоя заслуга! Роден си с дадености. И както е писано "кой от вас ще прибави и сантиметър на ръстта си"? Днес въпреки прехвалените и самодоволни лекари, не са способни дори на най-малката от детските мечти да реализират!

Кой си ти??! Та от къде толкова Гордост, че знаеш всичко?! Може ние да сме работили и да работим много повече отколкото ти някога, може да сме спасили десетки човешки животи... Прочети историята на Йов, пак там в омразната ти Библия. Но там пише не за самодоволни празни съшества, които имат ли пари са "щастливи"...

ТОВА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ГРЯХ НА СЪВРЕМИЕТО - ВМЕСТО ДА ВЯРВАТ КАТО ХРИСТИЯНИ - В ЕДИН БОГ, ТЕ ПОТЪНАХА В ЕЗИЧНИЧЕСТВО ДО ТАКАВА СТЕПЕН, ЧЕ СЕ ИЗВРАТИХА В КРАЕН ПОЛИТЕИЗЪМ - СЧИТАТ ВСЕКИ СЕБЕ СИ ЗА ЕДИНСТВЕНИ БОГОВЕ!

НО ЕТО ИМА САМО ЕДИН БОГ, и Той е, който движи световете - не ти, малко човече, не твоето "положително мислене" и "мотивация", не твоята "амбиция и кариеризъм"; ти си никой, прашинка, която в гордостта си е жалка. Силата ти сега иде от Тълпата, която споделя извратеното ти мислене, а не от изворът на Истината!
Помисли за животът си - какво ще оставиш - Откритие?, Произведение на Изкуството?, ЩАСТЛИВИ Деца със сигурно ДУХОВНО бъдеще?, къщи, коли, пари?
Да продължа ли??? По-добре не, понеже ако има останал Ум в теб, ще се депресираш повече от нас... а ако стоиш в безумие, нищо няма смисъл за теб, не познаваш Животът ("яж и пий душо, понеже утре ще умреш...").



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 19:50



И още - само БЕЗУМЕЦЪТ СИ Е "САМОДОСТАТЪЧЕН" сред Хората. Животът е живот, когато има поток на енергия - поток на ЛЮБОВ от Бог през Човек към Хората!

Сам си НИКОЙ!

Защото и Мъдреците, не са самодостатъчни в общението си с Бог, но се събират в Свети събрания!

И така, каква е "философията" на тълпата -> обвинение ("сам си си виновен; не знам, оправяй се; стегни се; бори се; за всеки влак си има пътници")... Безброй клишета имащи една единствена цел:
- да успокои съвестта на съвременния средностатистически човек - краен егоист без личност и цел;
- да даде пълна власт (материална) на Властниците, който оставят кучетата (тълпата) да се изпояждат едни други, вместо да се обединят като братя и да възстанат срещу Робството.

А парведния, когато е в страдание нека вика, понеже "гласът на праведния е чут" и "ако не с друго, то поради упоритостта си ще бъдеш чут", и пак "който търси, намира; който хлопа - ще му се отвори". Сам не можеш да сториш нищо - затова е Бог и Хората, които Го обичат (макар, че днес е чудо да срещнеш такива)!

И накрая - НЕ е срамно да викаш за помощ, да се гърчиш в страдание, но да пазиш ДУХОВНИТЕ принципи в сърцето си.
СРАМ Е ДА СЕ БОРИШ, ДА ВЪРВИШ НАПРЕД С ЛАКТИ, ТЪПЧЕЙКИ БЛИЖНИТЕ, САМОДОВОЛЕН В ЕГОЦЕНТРИЗМЪТ СИ, ВОДЕН ЕДИНСТВЕНО ОТ ГНЕВЪТ И СТРАСТТА ЗА ОТМЪЩЕНИЕ, БИЛО ТО ПОРАДИ ЗВЕРСКОТО ОТНОШЕНИЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ТИ ИЛИ БЕДНОСТ, ИЛИ БОЛЕСТ...

Приятна вечер!



Тема Re: Уморен съм!нови [re: :)]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.10.08 22:07



Като изключим религиозните ти слова (а те ми идват в повече), кажи как предлагаш ти например да помогнеш на този човек




Тема Re: Уморен съм!нови [re: jana]  
Автор blood2 (член)
Публикувано26.10.08 11:42



1.Регистрираи се в форума и пиши със собствен user name

2.Ако може не само да пускаш темата, но и да отговаряш на останалите

Редактирано от blood2 на 26.10.08 11:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.