Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за Ципралекснови  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 20:13



Искам да попитам дали някой е пил Ципралекс и колко време го е пил и дали го е спрял.Защото аз пих Ципралекс в продължение на 1 година и наскоро го спрях и се чувствам малко странно или може би си внушавам.Все едно ми е паднало кръвното,иначе нищо друго не усещам,при положение,че го пих за депресия,нямам старите симптоми,само дето ми е малко заспало и изморено.
Та се чудя дали това е,защото пак се почва с депресията или организма ми все още не е свикнал,че не пие хапчета или просто ми влияе времето-сега е мрачно,гадно има мъгла.
Моля ви се,дайте ми някакъв отговор,защото се притеснявам доста.
Не искам да преживявам старите неща.
Предварително благодаря.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
Автор Meceчka (истинска)
Публикувано07.01.05 23:07



Аз го пих някъде в продължение на 2-3 месеца, но спрях защото ме беше обзела някаква апатия и се чудех дали не е от него. Бях доста нервна и превъзбудена след това - дотам, че ми трепереха ръцете, заради това почнах пак да го пия. Обаче след време пак почувствах някакво безразличие и изобщо равнодушие към всичко и към всички и сякаш нямах никакви други чувства, затова сега пак спрях да го пия и вече направо не знам какво да правя
При мен това лекарство май има обратния ефект на твоя.
Извинявай, че не можах да помогна с нещо по-смислено. Пожелавам ти окончателно да се измъкнеш от депресията - главата горе и успех!

Редактирано от Meceчka на 07.01.05 23:09.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: Meceчka]  
Авторбyбa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 00:04



Здрасти,радвам се,че все някой ми обърна внимание,защото почнах да си мисля,че само аз съм го пила това хапче.Сега се успокоих,явно съм си мислела,че като го спра всичко изведнъж пак ще е същото.Но не е,всичко е наред.Може би организма привиква и си иска дозата...
А относно теб,в противопоказанията пише,че може да има такива ефекти,каквито описваш,дори и още по-сложни,слава богу при мен всичко мина по ноти.Много е важно обаче как го спираш,защото се почва да се пие постепенно и се сваля и спира дозата постепенно.А и за да има някакъв ефект трябва да се пие от 6 до 8 месеца след като се си почувствала добре.А и зависи дали си имала преди това някакъв депресивен период.
И аз стискам палци.Няма да се даваме в лапите на някаква си депресия,я!
Всичко е продолимо.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: бyбa]  
Автор Meceчka (истинска)
Публикувано09.01.05 17:43



Радвам се, че при теб всичко е наред, хубаво е , коато чуеш, че някой отново е щастлив и се чувства пълноценно :)))
Благодаря ти много за информацията, доста неща не знаех.
На мен ми го предписа една психиатърка, обаче така се получи, че бях много натоварена, спрях да ходя при нея и не знаех да продължа ли да го вземам или е вредно толкова много време. Ще взема да намеря време и да ида пак при нея, че е лошо така
Ти след колко време от започването на лечението започна да се чувстваш добре? Можеш ли да споделиш каква ти беше дозата? Имаше ли странични ефекти при теб? Дано да не съм ти досадила с многото въпроси

Редактирано от Meceчka на 09.01.05 17:44.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: Meceчka]  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 21:06



Здрасти.
Ами аз пих Ципралекс 1 година,имах подобрение още на 1 или 2 месец,обаче ми казаха,че трябва не по-малко от 6 до 8 месеца да се пие,за да има ефект.При мен нямаше никакви странични ефекти,обаче в листовката са изброени всички.Всичко зависи от това как организма ти го приема явно,защото съм чувала,че има случаи,в които е спряно лекарството,защото организма не го приема.
Лекарят,при който ходех,ми обясни,че при първа депресия се пие 12 месеца,при втори пристъп 8 месеца,а при трети-депресиятя си остава за цял живот и се пият периодично хапчета,защото пък не може постоянно човек да е на хапчета,черният дроб се съсипва,а и се привиква към тях(Господи,не го пожелавам на никой)
Аз пих по 10мг на ден,има мисля 3 разновидности на хапчето-по 5,10 и 15 мг.Една седмица,в началото още,взимах по половинка,за да не му дойде много на организма ми и после по 1 хапче от 10мг.И вече,когато трябваше да го спирам пак същата процедура-1 седмица по половинка преди окончателно да го спра,защото внезапното спиране може да възвърне обратно същите симптоми,за които е давано хапчето.
Не знам за какво ти е предписано и кой те лекува,аз съм много доволна от моя лекар,просто за съвсем кратко време ме изправи на крака и всичко се оправи.Преди това бях при един,който щеше да ме умори с неговите хапчета-някакви конски дози и лекарства,които вместо да ме карат да се чувствам добре ме караха да се чувствам още по-зле.Говоря за гадене,повръщане,3 дни спах непробудно,майка ми се бе видяла в чудо.....
Ами това е,ако имаш други въпроси,питай,с удоволствие ще отговоря.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 12:27



Пия Ципралекс от 1 година( 10 мг на ден) и вече ше ми го намаляват. От начало мислех, че лекарите правят само търговия, но сега се чувствам много по-добре много трудно може да ме притесни нещо а от паническите пристъпи и тъжното настроение няма и помен. Лекувашият ме лекар, обаче ми спомена за строга схема по която се намалява и спира съвсем плавно, за да няма странични реакции.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 09:56



Да аз съм пила Ципралекса,и мога съвсем честно да ви отговоря,че няма никакви странични ефекти,само ,че трябва да се пие дълго време. На края на втората седмица аз почувсвах невероятен ефект. По същия начин ме беше страх да го пия ,но повярвах на специалиста (хванах се за него като удавник за сламка) и успях. Пиех по половинка всяка сутрин-само. Хубаво е да си здрав,щастлив и полезен на себе си и близките. желая успех!!!





Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
Автор otkachena (непознат )
Публикувано07.12.06 19:57



здравейте!от доста време насам получавам пристъпи на паника,страх,тревожно състояние,мисля си за лоши неща.изписаха ми ципралекс,пих го няколко месеца.почувствах се невероятно,просто летях!всички около мен бяха много доволни,че съм се променила,имах настроение,не бях подтисната,раздразнителна и все намръщена.но това беше лятото. и направих голямата глупост да спра лекарствата началото на септември.ей така без да ги намалявам по схема.от известно време всички стари симптоми се върнаха и изпаднах в ужас,че всичко ще се върне и пак ще го приживея!ходих отново при моята психиатърка и ги започнах наново.въпросът ми е дали ще ми помогнат отново!не искам да преживявам всичко пак,ще полудея!ще се махнат ли ужасните пристъпи на паника?дано не съм ви оттегчила!благодаря ви много!



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: otkachena]  
Авторlaura (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 00:03



Pix parvo Efeksor75 mislj 4e taka se kazva6e,njma6e efekt i posle Cipraleks.
Vsi4ko mina dobre samo s tova bezrazli4ie ne yspjx da svikna i go sprjx ili po to4no namaljx dokato stignax na 4etvartinka.
Taka ostanax dosta vreme i se 4ystvax po dobre.Posle zaradi tova bezrazli4ie ili kak da go objsj/vse mi e edno/a pak az sam dosta emocionalen 4ovek go sprjx vse edno ne bjx sa6tata.I se po4na xodene po makite,sa6tevremeno i sam v kriti4eska i elate me vizte.
Takova ne6to,prosto si lezi6 i njma6 sili da stane6 vse ti se pla4i,vie si go znaete ama tozi pat be6e ot lo6o po-lo6o.
I si vikam taka njma da j bade.Rovix iz neta i tarsix ne6to koeto pone malko da mi pomogne.
I re6ix da probvam s Omega 3.Slagax v salatite,jdeneto lenenoolio i pix xap4eta s ribeno i leneno olio.Tka yspjx da se dokaram do gore doly dobro polozenie.
Pone ne reva za 6tjlo i ne6tjlo,po optimisti4na sam,pak si njmam mnogo sili ama mislj 4e se poly4ava.Pij Omega 3 ve4e 3 sedmica.Smjtam da prodalza dano ima efekt.Podobrenie imam zna4itelno no stava bavno.Opitaite,samo ne znam dali moze da se smesvat s antidepresantite.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
АвторCтeфaнoвa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 20:05



Здравей буба,
Аз пия Серопрам.Ципралекса е на същата основа,но е по нов и по-причистенот странични ефекти.Пия го вече 2 години и половина.Лекуват ми паничесто разстройство.Чувсвтам се много добре,но понякога имам сапдове,особено като се намаля дозата.Тогава ми включват по-малко транквиланти докато се оберат страничните ефекти.Наистина обаче за дбър ефект трябва да се пие дълго време.Понякога след спирането му е възможно отново да се появи неприятната симптоматика,но тя е по лека и се изживява по-лесно.Отново се включва медикамента и се коригира бързо състоянието.
Не само ти пиеш антидеперснати...а много хора,дори не предполагаш колко,но рядко споделят и говорят за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.