Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема моля за съветнови  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 16:40



Здравейте,много моля ако някой може да ми помогне защото вече незнам как да постъпя- имам син който тази година ще навърши 30 г,през есента на 2005 един ден ми звъни и казва "майко аз ще се самоубия "и от там тръгна всичко,Ходи на психолог после на психиатър който каза че е бил в депресия и две години и половина си беше пак като преди-по принцип е много добър винаги усмихнат,до тук добре просто решихме че всичко е минало до март 2007.Почина сестра ми към която той беше много превързан и той реши че му има нещо и трябва да отиде на лечение в Военна болница и там първо му поставиха диагноза шизоафективна психоза но го изписаха по късно с диагноза биполярно разстройство заради ликарствата или така поне му казали.Започна работа и казваше че всичко е наред до момента в който му съобщиха че баща му е прегазен от кола .От един месец живее на квартира ,не говори нито с мен нито с двете си сестри с никой от семейството.Заприличал е на клошар,напусна работа живее в мизерия Много искам да му помогна а незнам как Предварително благодаря



Тема Re: моля за съветнови [re: мaйka]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано01.03.08 21:48



Здравейте,

намерете начин да го ангажирате с нещо, да му намерите нещо, с което да се занимава и да му е интересно (хоби, спорт, игра); и го хвалете и му давайте малки подаръци винаги, когато се занимава с това нещо и изглежда ангажиран.

Най-важното е постепенно да го накарате да му пука от мнението и преценката на другите. Той сега се е занемарил, защото по някаква причина не му пука от оценяващите погледите на околните.

Най-общо казано, тази причина е, че досега много от нещата на които е разчитал и спрямо които е съизмервал успехите си, са рухнали или не са дали очавания резултат. Шизоидният тип поведение (наблюдаващо се при хора проявяващи някои симптоми, близки шизофрения, но не всички и не напълно) е резултат на пълна неудовлетвореност от външния свят, от външните стимули, външните награди; и най-вече - неудовлетвореност от външното общуване с други хора. Шизоидните личности си градят свой вътрешен свят, който ги удовлетворява донякъде повече от външния; и затова зарязват интересите си към последния. Биполярните пък, макар да проявяват някои сходни симптоми, не си градят заместващ въображаем свят, а просто отказват да взаимодействат с реалния и се страхуват, че пак ще бъдат отхвърлени от него. Във всичко подозират провал. Затова се препоръчва отначало близките им да симилират, да наподобяват награждаващи интерактивни ситуации - да се накара той да участва в някакво групово занимание (напр. игра) и дори да няма успех, околните да засвидетелстват, че той е постигнал успех и да го наградят по няккаъв начин.

Трябва настоятелно и търпеливо да опитвате да събудите интереса му към нещо външно и в крайна сметка нещо, свързано с позитивни отношения с други хора.

Успех!



Тема Re: моля за съветнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
АвторДиoreн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 15:35



Много съжалявам, че не мога да Ви помогна с нищо конкретно, а и съветът ми едва ли е това, от което имате нужда. Но, единственото, което смяам, че трябва да направи синът Ви, е да се лекува при добър психиатър, като по-късно може да продължи с психотерапия. Биполярното разстройство, както и шизофренията се овладяват медикаментозно, но изискват последователно лечение и сериозно отношение към него.
От друга страна - как се чувствате Вие? Може би имате нужда да помогнете на себе си, като намерите някой - приятел и/или терапевт, който да ви подкрепя емоционално в тази тежка за Вас ситуация. Разбирам изцяло болката Ви - аз имам деца, но, когато те пораснат, колкото и да ни боли, просто не можем да правим избори вместо тях. Говорете със сина си, бъдете до него, колкото е възможно, но бъдете готова да приемете, че това е неговият живот и дори да сте готова да понесете всяко страдание вместо него - това не е възможно. Можете да сте там, когато има нужда от Вас. Но не можете да вземете решение вместо него - това е неговият живот.



Тема Re: моля за съветнови [re: мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 13:25



Много благодаря за съветите обаче аз незнам този път как да го накарам да се доближи до нас,ако се обади само се кара ,не идва изобщо до нашия апартамент,не контактува даже и със с голямата ми дъщеря а преди бяха все заедно.Много ми е трудно,опитвам се да не товаря хората край мен обаче май не успявам,не искам кой знае колко само да си стане същия-страшно добър човек,весел ,добронамерен към всеки,в квартала всички го обичаха. В момента не пие никакви лакарства защото ги хвърли миналото лято след като ги пи 3 месеца



Тема Re: моля за съветнови [re: мaйka]  
АвторДиoreн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 13:50



За какво се кара? Може би, само може би, ако го оставяте да говори, без да му противоречите, без да го убеждавате, без да се опитвате да му покажете други гледни точки, когато си излее това, което му тежи, да се поуспокои и тогава да стане възможно да говорите спокойничко на съвсем обикновени теми - новини за съсед, за приятели, какво сте сготвили...дребни неща, които да не засягат болезнени теми и да внасят спокойствие и уют. И така полека лека да се приближи към вас...Знам, че ще Ви е трудно, за Вас най-важно е да се лекува, но ми се струва, че това е възможният начин - дайте му време да се успокои, да се почувства сигурен при Вас и тогава опитайте съвсем лекичко и меко да говорите с него за лечение. Стискам палци!!



Тема Re: моля за съветнови [re: Диoreн]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 14:37



Ами напремер скоро имаше рожден ден и той на всички който са му се обадили се е скарал защо му честитят и все неща от този род,не иска никой да му звъни а когато той реши тогава се обажда аз лично гледам да не го безпокоя защото и аз като вас мисля че има нужда от време ,а иначе все повтаря че искал да живее сам а като не му се обадя един два дни и той започва да звъни и се сърди че сме го изоставили-такива неща общо взето .Много благодяря за това че обсъждате моя проблем и се намират все още ЧОВЕЦИ



Тема Re: моля за съвет [re: мaйka]  
Автор _maycal ()
Публикувано10.03.08 16:11



Въпреки ,че в книгата "Депресията" на Майо клиник, акцента си е върху депресия, но се обсъжда въпроса и за биполярно разстройство-съответно, подходяща е и в случая, вклюичтелно и за роднините на болни.Издание е на "Инфонет 2000" от 2003 година, 214 стр., 10 лева.Много добра!
А има и една книга" Православна психиятрия".





Тема Re: моля за съветнови [re: мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 07:40



Здравейте,много ми се искаше да успея да го накарам сам да започне лечение но не успявам ,изобщо не иска да чуе какво му говоря в кратките ни разговори.Вече даже като му говоря за това се настройва агресивно.Притеснява ме това че времето минава и колкото повече е в това състояние да не стане по зле а освен да го накарам с добро ,което мисля че е по добрия начин и не съм убедена че принудителното лечение ще е от полза-мнение което дъщеря ми се опитва да наложи при положение че той отказва да се лекува.Сърдечно благодаря за мненията



Тема Re: моля за съветнови [re: _maycal]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано01.04.08 15:19



Проблемът може да е социален



- escape velocity of growth -

Тема Re: моля за съветнови [re: мaйka]  
АвторДиoreн (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 16:03



Здравейте, не съм психиатър и за съжаление не мога да Ви дам конкретен съвет. Просто ми се искаше да Ви кажа, че все пак някой Ви чува и ако не друго, можете да споделяте във форума. За принудително лечение..просто не знам, толкова ли е зле?
Може би има смисъл да намерите добър психиатър и да обсъдите с него състоянието на сина Ви и какви са прогнозите. Той трудно би казал нещо без да го види, но все пак..би бил по-компетентен. Ако сметне, че е нужно принудително лечение, може би не трябва да се колебаете. Разбирам и дъщеря Ви, никой не би искал да насилва роднина, но..всичко зависи от състоянието му в крайна сметка.
Съжалявам, че не мога да помогна. Кураж!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.