Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема мъжете-приятелинови  
Авторзopницa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 00:02



Това феномен ли е?
Случвало ми се е няколко пъти. Имало е няколко мъже, с които сме били в приятелски, хубави, дори прекрасни, много интересни и пълноценни взаимоотношения. Имали сме общи теми, намирали сме начини да си прекарваме времето добре и да разговаряме, дори нещо много по-важно, споделяли сме лични и съкровенни неща. С една дума, били сме открити и близки един с друг, без да има намеци или намерения за нещо интимно. До един момент, когато нещата винаги са завивали точно в тази посока... започвали са обяснения и желания за другия тип връзка, от тяхна страна.
Никога не можах да прескоча от онзи в този, другия тип връзка, по различни съображения, но главно защото не съм чувствала тръпката, физическото привличане, а и обаянието и непосредствеността на предишните срещи се губеше. Така или иначе, от момента на явния ми отказ, всичко е отивало по дяволите. Така загубих няколко много скъпи за мен хора, просто защото бях откровена и не можех да се преструвам, че изпитвам чувства, които всъщност нямах и нямаше как да изпитам.
Всичко между нас пресъхна, като че ли не е съществувало нищо преди това, по-силно и по-съществено, което да ни свързва. Тези раздели много тежко съм ги преживявала, дори мисля, че още ги преживявам.
Все едно са ме лъгали, все едно са се престрували ... защото на мен ми липсват, а те не могат да преглътнат мъжката си гордост, да направят една крачка назад и да запазят приятелството ни. Не казвам, че си падам по мъже, които ме карат просто да тръпна, напротив, винаги съм смятала, че в основата е доверието и общуването, не само интимната близост, но тук случаите, които описвам са различни. Във всеки един от тях нещата се развиха по еднотипен начин, беше си като зададена формула...



Тема Re: мъжете-приятелинови [re: зopницa]  
Автор Vocoder (минаващ)
Публикувано16.06.06 21:53



Така е. Ние мъжете съзираме във всяко на пръв поглед обикновено приятелство с жените, евентуална възможност нещата да получат развитие в бъдеще. Но всъщност я си помисли с жените не е ли същото? Ти макар да не си изпитвала интимни чувства към някой от тези приятели, нищо не ти гарантира, че след време е било невъзможно да се получи. Лично аз мога да дам пример с момче и момиче, които дълго време бяха само приятели и няколко години след това станаха гаджета, а сега са женени като именно жената направи първата крачка по свалката, защото беше дошла да ми се изповяда как нещата тръгнали именно от нея и как я е страх да му признае чувствата си след толкова време приятелство.



Тема Re: мъжете-приятелинови [re: зopницa]  
Авторpiro (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 13:38







Тема Re: мъжете-приятелинови [re: piro]  
Авторзopницa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 00:54



май ми просветна...
благодаря за линка.



Тема Re: мъжете-приятелинови [re: зopницa]  
Авторpiro (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 10:51



това за двете стълби на жените несъмнено е вярно, но аз не го разбирам. може би защото не съм жена. та ако може някой да ми обясни защо има две стълби и как по дяволите да разберм на коя се намираме.





Тема Re: мъжете-приятелинови [re: piro]  
Автор12% (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 19:08



Нещо тая статия не ми изглежда много професионално написана. Какви проучвания са правени, знаете ли?



Тема Re: мъжете-приятелинови [re: piro]  
Автор mzk (!)
Публикувано27.06.06 23:02



Хе, тази стълбица определено е интересно, статията е написана малко по студентски, но е проста и ясна (тамън като за мен).

Естествено, това надали би помогнало да се оформи някаква точна представа за всичките разногласия в отношението приятелство мъже-жени, но определено е интересно.

При мъжете в стълбицата на приятелите по- скоро попадат всички останали мъже. Освен това последните няколко изречения са крайно точни за представите на мъжете, поне доколкото аз ги разбирам по същия начин.

Не съм съвсем сигурен, но съм останал с впечатлението, че при мъжете интригите са в пъти по- малко, отколкото при жените.

Струва ми се, че появата на стълбица мъже-приятели се е сформирала с еволюцията, защото ако бяхме животни, надали щяхме да се интересуваме от приятелство. За животното е най- важно продължението на рода и то с помощта на най- силните индивиди. Ето защо повечето жени харесват повече мъже с по- висок социален статус (мускулести или с много пари и хубава кола, примерно, или и двете най- добре). Защото тези мъже са способни да издържат рода, дет' се вика.

И така, ако за жената има две стълбици, едната за сексуални партньори, другата за приятели, а при мъжа приемем, че е само една, за сексуални партньорки, то тогава следва, че подсъзнателно жената отделя еволюционните нужди от текущите задължения. При мъжът явно еволюционните нужди (за продължаване на рода) са по- важни и затова той е склонен да прави секс с всичките мацки от стълбицата, в зависимост от състоянието си де ;)

Но все пак това търпи критики, защото не може да кажем, че мъжът няма приятели, а и в последните редове се съдържа особена мисъл.

И все пак: "1. Ще ви каже, че не иска да рискува красивото приятелство, което сте изградили, с такъв мръсен плътски акт." - това, което за мъжете се изгражда като първа мисъл и

"2. Ще приеме." -> това, което обикновено правим, особено подпийнали.

Може би от тук някои жени виждат само второто, а първото остава скрито за тях. Може би както ние не можем да разберем женската психика, така и те не могат да разберат мъжката цялостно. Знам ли...?

И все пак, авторът на тази теория, след като е успял да я направи толкова интересна, дали е взел предвид, че има много люде мъжки, дето още не са преживели няколко хиляди години еволюция и се държат като типични животни? (Най- светлия пример- пичовете с лъскавите мерцедеси без грам мозък, дето се заяждат за щяло й нещяло с простите хорица)... Ясно е, че всеки мъж с някакви опити за собствено разсъждение има вкоренена в душата си съвест и дори да бъде лош, то надали не серазкайва за някои свои постъпки.


Ама както и да е де, надали аз съм човекът, който би измислил нещо особено, просто малко мисли на глас, да става купонът ;)



Тема Re: мъжете-приятелинови [re: mzk]  
Автор12% (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 16:50



Приятелството между мъже е имало важна еволюционна роля: мъжете са ловували на групи. Не мога да разбера според тази теория какво пречи да се сложи стълбата с приятелите точно под стълбата с потенциалните партниори и така пак да стане една стълба.



Тема ТАКА СИ ДИГАШ САМООТЦЕНКАТА А [re: зopницa]  
АвторПPЪДЛA (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 10:17



такива пръдли кат тебе, си вдигат самочувств. от такива кат "приятелки"-мъже...и що се праеш на чалната от крайния резултат, аууууууууууу, нима, кво се превземаш, ако не последва това , ща полудееш нали, хай моляти се...тия на баба ти ...пикла





Тема Re: ТАКА СИ ДИГАШ САМООТЦЕНКАТА Анови [re: ПPЪДЛA]  
Автор mzk (!)
Публикувано29.06.06 22:22



Ние в тяхните очи винаги ще изглеждаме по- низши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.