Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 29.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Авторsven4o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 00:35



ОК - обещавам.
Аз все пак мисля че почнах и сам да се сещам къде е причината. Ако тръгнеш да правиш секс по задължение, защото така са се стекли нещата или защото трябва да си задоволиш жената примерно, а през това време си мислиш за проблемите в работата, то няма да ти стане, защото реално не ти се прави секс, а само симулираш и се самозалъгваш че ще правиш секс. Но ако имаш реално женалие и възбуда и осещаш удоволствие от близоста тогава въпреки това че доскоро си се карал с някой ти си правиш нормално секс, защото мислиш за секса, а не за караницата.

Демек случайните засечки които толкова много ме притесняват именно за това че са случайни и че въпреки че си възбуден могат да се случат май не са точно такива. Просто кагато не ти се прави секс и не усещаш възбуда не трябва да се насилваш да симулираш удоволствие. Ако се случи такъв момент май е по-добре просто да си легнеш или да се тръгне по-бавно за да има време да се настрои човек на еротична вълна. Един вид щом веднъж ми е станала пишката и съм се възбудил значи ще мога да правя секс, ако нямам мерак от самото начало поради някаква причина - по-добре изобщо да не почвам.



Тема Re: нагласа за сексанови [re: sven4o]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано16.01.05 12:29



и нещо като съветче

Не се прави на мъж, да си криеш проблемите, в сублимния момент, и кажи тихичко, искрено и внимателно от какво се притесняваш и се наслади на женствеността и

съблазанта е доста силно перо в женския характер



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: sven4o]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано16.01.05 18:13



Точно така.
А сега искам нещо като обобщение. В тая тема се научи да възприемаш секса по различен начин, научи се да процедираш различно, но все в добрия смисъл.
А за да не си мислиш, че нещо те шмента искам да си прочетеш темата от самото начало до самия край. Ако не си останал доволен - не знам какво мога да предположа.
Секса не е натоварване, точно обратното. За това трябва да се прави със сърце и само когато ти се прави...В противен случай сякаш изнасилваш себе си, защото нагласата е много важна.
Чао за сега и успех, макар, че няма да ти е нужен точно в секса


ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!


Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: svencho]  
АвторRiko (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 10:50



Kazi neshto za zadurzhaneto.
Kak se nau4i? Dai niakav link ili kniga?



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Авторsven4o (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 01:09



hater, благодаря ти за помоща. Още се върти едно съмнение в мен, но е някак си по-слабо и знам че скоро ще изчезне.

И все пак колко често е нормално да се случва засечка без това да се смята за проблем. И възможно ли е човек така да съумее да контролира мислите и емоциите си за да може да прави секс всеки път, дори понякога да е нямал голямо желание в началото защото нещо го е притеснявало?

Надявам се не си забравила да потърсиш информацията за която те питах. Тази тема почва да ми става интересна. Защо човек да не може да се научи да изпитва по-голямо удоволствие от секса и всеки път да го прави с кеф, независимо какво му е на главата.

Аз лично винаги, ама абсолютно винаги, дори когато най-много се притеснявах за ерекцията си съм можел и съм имал желание да маструбирам. Значи има начин това постоянно желание да се придаде и на нормалният секс. Как обаче човек да се научи да се отсвобождава от всички мисли и просто да се кефи на секса? Тези тантри и т.н. на се ли точно това.

И още нещо искам да отбележа. Това че всички сексолози са обедени че на всеки трябва да се случва да губи ерекция е наистина малко песимистично според мен. Всичко което съм чел е накратко "абе всеки има проблеми, ама ей сега с няколко хапченца и малко психотерапия всичко ще оправим". Това е като лекарите които за всяка настинка предписват антибиотици, виждайки в нея една бъдеща ангина. Аз пък тази зима се излекувах сам, само са разни билки и витамини от доста тежка настинка/грип (не знам какво беше, защото така и не отидах на лекар). Защо един сексолог не напише статия как човек никога да не губи ерекция и винаги да изпитва удоволствие от секса?



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: sven4o]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано18.01.05 01:47



Хаха, търся информацията, обаче знаеш - не се среща под път и над път. Но не съм забравила, дай ми още малко време.
Знаеш, че сексолозите нямат изгода да ти дават лъжлива прогноза.
Ами...да ти кажа - както никой няма да се очуди, ако паднеш и си счупиш ръката, така и никой не се очудва, че ерекцията не можеш да си я предизвикваш когато искаш и до когато искаш. Някои неща просто така са устроени...И това, че го казват специалисти в тази област може само да те кара да се успокоиш - нали самите те имат такъв проблем и не се шашкат?! Как ли успяват? Ами може би просто не е толкова страшно колкото ти го възприемаше.

В отговор на:

Аз лично винаги, ама абсолютно винаги, дори когато най-много се притеснявах за ерекцията си съм можел и съм имал желание да маструбирам. Значи има начин това постоянно желание да се придаде и на нормалният секс. Как обаче човек да се научи да се отсвобождава от всички мисли и просто да се кефи на секса?




->Обръщам внимание точно на този пасаж. Мастурбацията представлява доставяне на сексуално удоволствие без да бъде осъществен реален полов акт, което само по себе си изключва възможността за пренасянето му в друга категория.
Колкото до освобождаването от мислите...Един приятел ми беше казвал веднъж нещо, над което се замислих.
-Ако спрем да мислим ще разширим кръгозора си.
-За какво говориш /попитах аз/
-Когато мислим ние виждаме нещата само на лента точно пред очите ни. Ако спрем да мислим ще се разкрие спектъра от всички неща, които някога сме щели да видим или сме видяли. Защото човек вижда това, което знае. Би било страхотно.
-Но как можем да спрем да мислим, това вероятно е много трудно...?
-Напротив, това е толкова лесно...и именно това го прави невъзможно


ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!

Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: Riko]  
Авторsvencho (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 22:31



Не е трудно. Трябва само да се научиш да изживяваш орагазма по-бавно и да откриеш момента в който може да се спре еякулацията. Има и едни упражнения - упражненията на Кегел. Потърси в Google. Трябвада ги има някъде.

Тук искам само да дам един пример за дискусията ни с hater. Аз примерно първите няколко пъти когато правих секс, съвсек естествено свършвах много бързо. Нали съм си любознателен и порових из интернет. Положението е като с ерекцията - всички те убеждават колко е норнално и колко много мъже го имат този проблем и как на всички се случва. Пак същите неща - ако си напрегнат и т.н. После намерих това с задържането и от тогава си свършвам когато си искам. Интересно колко малко мъже знаят че изобщо е възможно, а то е. Другото интересно е че нито един сексолог не съм прочел да дава съвети това да се прави. А то е най-доброто решение.



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Авторsvencho (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 23:37



hater, аз съм ти много благорен за съветите ти и за това че си губиш времето с мен, така да се каже, но позволи ми да не съм много съгласен с теб. Значи ти си жена, нали? И си прихолог, не сексолог? Как тогава смяташ че разбираш с детайли мъжката сексуалност. Специално за маструацията смятам че мъжете, и в частност аз, изживяват достатъчно пълно сексуалната емоция дори при самозадоволяване. А и ако си говорим за ерекцията, като израз на сексуално желание и не мисля че има разлика между това да си представяш някое момиче и да си реално с нея. Отделно е случея когато реалното ти момиче не е много красиво или не те възбужда достатъчно. Поне при мен този фактор го няма - всичките ми момичета са предостатъчно възбуждащи и красиви.

Та това което ми излиза на мен като обикновен човек, неспециалист, е че разликата между маструбацията и реалният секс е че в реалният секс човек има сумати комплекси, притеснения и предубеждения че сам си създава прегради и пречки. Както правех аз. Притесненията ми вече отшумяват и почвам да се чувствам както преди, но мисля че може все пак човек да се научи да се абстрахира от всички негативни неща и да изпитва чисто удоволствие от секса, винаги.

А това дето го каза че човек вижда това, което знае мисля че е съвсем вярно. Аз лично за много неща съм завиждал на по-простовати хора които могат да се наслаждават на живота си без да им пука много. Това мисля и аз. От известно време се чудя как да се отсвободя от всички излищни товари и притеснения с които ме натоварва информираността и просто да си живея живота. Не само за секса - за всичко. Общо взето да не знаеш е точно толкова трудно колкото да знаеш.



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: svencho]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано19.01.05 18:17



Ами ако нямаше толкова драстична разлика м/у мастурбацията и секса всички щяхме да правим секс само 3-4 пъти в живота. Веднъж - за да разберем какво е, 2-ри път - за да направим дете, 3-ти /евентуален/ път - за да направим братче/сестричка на роденото дете и 4-ти път - за последно
Значи точно за това си говорих със друг специалист онзи ден, че самия живот вече е станал прекалено сложен - скоро хората ще започнат да се предават без бой. Има начин да избягаш от това, дори с риск да изглеждаш "старомоден". Просто отсяваш полезните и вредните неща, които ти представя живота и се стремиш да направиш най-добра селекция. Макар, да говоря само празни шаблони, наистина е така в повечето случаи. Наистина понякога удобствата са доста вредни, но тук е твоя ход - подбирай, според собствените си цели и стремежи.
Затова не завиждай на "по-простоватите" хора - ти също можеш да живееш техния живот, стига наистина да искаш това.
Колкото до твоя 'отшумяващ' вече проблем - все още не съм намерила подходящата информация. Просто не знам къде да се ориентирам....Чета най-различни списания и книги, включително и 'Психология на сексуалността', но ми трябва още малко време. Когато намеря това, което ти трябва ще го пусна /може би/ като отделна тема, защото едва ли някой, с идентичен на твоя, проблем ще се сети, че обяснението може да е в същност - едно мнение от няколко страници разговор м/у нас.


ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!


Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Авторsven4o (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 19:36



Пак не ме разбираш. Искам да кажа че по отношение на възбудата е все едно и също. Иначе като изживяване разбира се че има огромна разлика в полза на секса.

Но щом можеш да маструбираш значи можеш и секс да правиш. Тоя лаф "не мога да го дигна" е породен изцяло от психически предпоставки че може и да не го вдигнеш. Демек щом виаги можеш а маструбираш значи винаги можеш да правиш секс и освен предрасъдъците, няма друго което да спира един мъж да прави секс ако иска. Лафа "сексуална засечка", който често се използва не ми се струва верен в контекста че е нормално на всеки да се случва и то не веднъж. Според мен ако човек няма комплекси за секса никога не би трябвало да има проблеми с ерекцията. Тази въпросната зесечка може да се появи само от такива комплекси, а не случайно и без предупреждение.

И като намериш нещо отвори една нова тема, па барем и някой друг се сети да пише че тук само ние двамата си лафим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.