Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема Ерих Фром  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано28.12.03 14:55



Надявам се, че тук има някой, който би могъл да ми помогне; благодаря предварително:)
Наскоро една моя позната - учителка по философия - ми каза, че Фром е дал някаква "статистика".. към какви "душевни болести" е предразположен човек след определена възраст, ако - например- е бил без един или двама родители в някакъв период от своето детство. Обеща да ми даде да го прочета (материала), но така си и остана.. а мен това определно ми трябва като информация. Някой да знае нещо по въпроса?

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Ерих Фромнови [re: Hamaelleon]  
Автор publika ()
Публикувано28.12.03 16:01



...отговорих ти в психоанализа преди да видя, че си преместил темата..., има доста издадени книги на Ерих Фром...., най-добре ще е да попиташ преподавателката си в коя негова книга се съдържа информацията, която те интересува...



Тема Re: Ерих Фромнови [re: publika]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано30.12.03 13:02



Тя е от хората, които първо пускат мухата и после.. нищо. Така че на нея няма да разчитам. От Е. Фром имам само една книга и тя не е тази, която ми трябва.. Благодаря все пак, твоят отговор е единствения, който е отговор като отговор:)
Весела Нова Година!

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Ерих Фромнови [re: Hamaelleon]  
Автор publika ()
Публикувано30.12.03 18:13



...ами, много хора са такива..., не и се дразни..., явно този въпрос те вълнува и е важен за теб, но не знам защо търсиш отговора само при Ерих Фром...
...почти всички занимавали се и писали за психоанализа се занимават с детството..., аз лично предпочитам психоанализата след Фройд..., тази , която залага на положителните ни качества, които всички притежаваме, а не на деструктивността...
...знеш ли, мисля си..., може на пръв поглед да изглежда елементарно и повърхностно, но все пак нашия живот си е наш...и родителите ни, дори и да са влияли много, ние стига да искаме, можем да го променим в посоката, която искаме, стига да сме наясно със себе си...

Бъди здрав и ти желая през Новата година да ти се случват само хубави неща :-)

Редактирано от publika на 30.12.03 18:14.



Тема Re: Ерих Фромнови [re: Hamaelleon]  
Автор sema (african)
Публикувано31.12.03 10:05



От това, което сме изучавали за Ерих Фром си спомням, че цялото му учение се основава на екзистенциализма, т.е. по скоро философия от колкото анализ. Няма смисъл да търсиш при него класификация или някаква типологизация на заболявания/психопатология. По скоро се насочи към представители на психоаналитичния подход в психологията като Фройд, Адлер, Юнг и или някой от тяхното време. Дори ми се струва, че по-скоро Фройд или Адлер най-вече ( Адлер има някои преположения за произход и формиране на комплекс за малоценност и там имаше нещо от този сорт, но аз естествено не си спомням точно)!
Весела Нова Година!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: Ерих Фромнови [re: publika]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано01.01.04 16:56



Да, .."стига да сме наясно със себе си" - това май е най-големият проблем..
В момента не ме интересува нито психологията, нито психоанализата конкретно, нито Фройд, нито Фром. Подсказаха ми, че някой (Фром) е дал някаква връзка между детството и по-късната връзка.. изхождайки от свои наблюдения! (не разсъждения и теории).. връзка от рода на - първите две години детето е било далеч от майака си.. като става на 28 - тъй като по някаква причина е предразположен към това - се "разболява" от някаква "душевна болест".. конкретна връзка, конкретен въпрос, търсещ конкретен отговор.. ама както и в други клубове, питаш конкретно и вместо да ти отговорят по същество ти донасят от 1300000000 кладенеца вода само и само да ти покажат колко са умни и начетени.. пък мен ми трябва просто един отговор.. в еди коя си негова книга го пише това, намери си я, прочети си го.. и тъй като всички сме достатъчно интелегенти всеки може да си направи сам! изводите и интерпретацията. Това е:)

Честита Новата 2004 Година!

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Сигурен ли си,нови [re: Hamaelleon]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.01.04 12:20



че като намериш отговор в някоя книга, ще го приемеш, дори и да не ти хареса ?
И аз да не остана по-назад от тези с многото кладенци.



Тема Re: Ерих Фромнови [re: sema]  
Авторq (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 21:25



vij v Enciklopediq po Psihologiq ili v knigaata na Alfred Adler "Smisalat na jivota".Tam sa opisani pove4eto problemi za koito pita6.Ina4e ossnowno e deprivaciq i otdrapvane ot okolnite.



Тема Re: Ерих Фромнови [re: q]  
Авторпoпoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 13:25



няма такава книга от Фром!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.