Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ненавиждам себе си, ненавиждам всички!нови [re: Exиднa]  
Авторlottti (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 16:31



iskreno ti su4uvstvam...niama kakvo da napravish!moje da ti e jal , 4e ti e baba, no sled kato e stanala tolkova agresivna i e zaplaha za teb , sebe si i okolnite,oshte pove4e , 4e niamash vuzmojnost da sedish non stop i da ia debnesh, nai-pravilnoto reshenie e da bude nastanena v specializirano zavedenie.tam shte se polagat griji za neia i specialno bu4en personal shte sledi da ne se naraniava etc i tova shte mu e rabotata.ne biva da se 4uvstvash vinovna da go storish...tova ne zna4i 4e shte ia izostavish zashtoto si egoistka ili ne sa ti izdurjali nervite!znaesh , 4e kogato niakoi e mn bolen otiva v bolnica i tova e normalnoto nali!ako niakoi den tia se narani losho ,zashtoto si si imala rabota i ne mojesh da si krai neia neprekusnato kogo mislish shte obviniavash!
obadi se kudeto triabva i pozvoli drug da se pogriji za neia!moje da zvu4i gadno,no ti si na 18 i jivota e pred teb , a tia e na 81 i dobre si e pojiviala...ako beshe s razsuduka si nadali shteshe da iska da prevurtish zaradi sklerozata i!misli realno!



Тема :)))нови [re: lottti]  
АвторExиднa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 20:26



Хм... думите са толкова коварни и така се изплъзват, когато искаш да благодариш на някого... :) Просто така, защото е намерил време да те изслуша/ прочете, защото е проявил търпимост спрямо теб и загриженост, макар и виртуална... Усмихвам се. :)))
В "специализираните заведения" се обръщат към мен със следните "трогателни" реплики: "Душко, к'во си я помъкнала тази стафида по болници. Вече е взела- дала. Я си я прибирай- заключваш я в килера или пък в асансьора... К'во му мислиш толкова?!". Чувството на безисходност и отвращение към всичко се засилва още повече! :( Косата ми започна да пада. На нервна почва е. И така... общо взето е весело. Общуването тук ми служи за разтуха. :))
Заек (колко грубовато!), вие правихте ли опити да я освидетелствате и да бъде приета в болница за по- продължително лечение и медицински контрол? Дали е хуманно? :-/ Баба ти на колко години почина?



Тема Re: :)))нови [re: Exиднa]  
Автор 3aeK (дългоух)
Публикувано02.09.03 13:43



Ами не... Не сме я водили в болница, щото беше много капризна- не може да яде всичко, иска плодове примерно, вафлички, такива екстри, постоянно трябваше някой да е с нея... По-късно вече нагъваше каквото и падне, но пък много остаря и ни беше жал да я заведем другаде... А и нямахме $$ да наемем жена да я гледа. И така.
Обаче аз не знам как издържахме, честно... Леля ми изпадаше в нарвни кризи, по нощите се чуваха викове, сутрин не знаех как и къде ще го намеря това бабе... Постоянно ме питаше: "Аз къде съм, в кой град сме сега?", "Къде е мъжа ми?", а мъжа и е починал преди аз да се родя... Та, съгласна съм, много е весело понякога ;)
Иначе умря на 89. Твойта на колко е? Здрава ли е? Някакви други роднини не ти ли помагат?
Не знам какво да ти кажа щото знам, че е много скапано да си попаднал в капана на една луда старица. И жилава при това. Просто се надявам да ти олекне в скоро време по някакъв начин...
ае, поздрави я от мен и успех



Тема СТИГА СИ СЕ ЕБАВАЛА С ХОРАТА!!!!!нови [re: Exиднa]  
Авторxa-xa (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 17:18



ей, ПсИхОлОжКе ПсИхОпАтКе СТИГА СИ СЕ ЕБАВАЛА С ХОРАТА!!!!!

дрън-дръън-дръъън

а пък има глупаци, дето ти се връзват , я.............

Иначе историиииките ти са доста тъъъпппииии




Тема Re: :)))нови [re: Exиднa]  
Авторпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 14:33



опитай чрез социални грижи да я настаниш в старчески дом,изтъкни невъзможноста да я гледаш ако не работиш, това че си сама и че е болна.в старческите домове ги гледат само от пенсиите им,лекуват ги,и са под медицински контрол.мойта баба е в такъв вече почти 20 години и е на 92 години,и тя е кошмарна но от там не я гонят,по лесно е даходиш през ден да я къпеш и преобличаш ,да и носиш памперси и после да си тръгнеш,от колкото така-денонощно с нея,пази си нервите,ще ти трябват,ако не стане нищо опитай да потърсиш помощ чрез някоя медия.желая ти здрави нерви и успех.целувам те.



Тема Re: СТИГА СИ СЕ ЕБАВАЛА С ХОРАТА!!!!!нови [re: xa-xa]  
Автор 3aeK (дългоух)
Публикувано05.09.03 14:33



А не мене не ми прилича на ебавка. Всъщност има къде-къде по-готини работи да се ебаваш с които. Надали някой ще седне да си измисля подобни неща, но който не го е преживял, не може да си представи...



Тема Re: Ненавиждам себе си, ненавиждам всички!нови [re: Exиднa]  
Автор PPP (една)
Публикувано05.09.03 17:32



Обърни се към сдружението на Донка Паприкова /българската Майка Тереза!/. Под нейно ръководство има такъв дом за стари хора. Намира се някъде около Лъвов мост.
Не си съсипвай нервите, непременно опитай да я дадеш в старчески дом!

Най-хубавото се вижда само със сърцето!


Тема Благодаря ви!!!нови [re: PPP]  
АвторExиднa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 13:39



Намерих жена. Изглежда чевръста, съвестна и симпатична. Пенсионирана медицинска сестра, работила е няколко години като болногледачка. След 10 дена ще се пренесе да живее у нас- ще й готви, ще я извежда на разходка, ще й прави компания, ще я утешава... Разбрахме се да й плащам по 8 лв. на ден. Струва ми се, че това е добър вариант и все пак е някакво решение. :-/ Не мога сама да преценя кой е по- правилния и удачнен (удачен за кого?) изход. Като слепец съм и си блъскам главата в стената. Все си мисля, че в подобен старчески дом няма да се полагат нужните специализирани грижи и да й отделят необходимото специфично внимание, а ще я оставят да... да си гние там от нещастие. :( Не че храня кой знае какви топли чувства (идиотка!), но все пак става въпрос за човек, роднина, а не за куче. :-/

Още веднъж благодаря. Много.



Тема За Патила :)))нови [re: пaтилa]  
АвторExиднa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 13:50



Баба ти как се чувства там? Глупав въпрос може би... :-/
Осъзнава ли, че полагате за нея известни грижи? Какво й е? От къде си? Персоналът как се отнася към нея? Мизерията сигурно е зловеща. Или условията може би не са чак такъв проблем...



Тема Re: За Патила :)))нови [re: Exиднa]  
Авторпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 11:25



А ми ,много си е добре,тя беше доста години в двойна стая с още една жена,имаха си хладилник,телевизор,гардероб,килими и собствена баня с тоалетна,за всяка стая.ТЯ има старчески диабет,високо кръвно и слабо сърце+коксартроза и я хранят диетично ,дават и лекарства и я къпят и преобуват.Сега е в болничното отделение,защото падна и си счупи,тазобедрената става,но и тогава с линейка я закараха до Пирогов,снимки,гипс,инжекции за болките,всички мислеха че ще умре от счупването,но крака и зарасна и се оправи,само дето вече сама не може да ходи ,та я извеждат на разходки с инвалидна количка.Майка ми и баща ми ходят през ден ,носят и разни неща и я къпят и те,перат и дрехите и др.И тя май е започнала да превърта защото говори за мъжа си,а той е починал преди 70 години(татко е бил на 4 гкогато е останал без баща).На 9.9 ще направи 93 години.Този старчески дом тя сама си го избра,след като обиколи няколко,намира се в кв.Дървеница в София и е държавен,на 5-6 етажа със стаи за 2-ма души,асансьор за инвалидни колички и трапезария на всеки етаж.За сам и стар човек е много хубав.Има денонощни дежурства на лекари и сестри.Организират им празници и им дават дрехи втора употреба(внос)направо нови даже с етикетите от магазина.Той е дин от най хубавите като не броя частните.Опитай,пожелавам ти успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.