Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Не си прави майтапи! С магариците!нови [re: LeoS]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 17:59



И мулетата си имат семки.
Ама бодливи!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: lmBlack]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 18:00



Ако правописа е правилен!__;о))

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: lmBlack]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.03.02 22:21



Отговарям ти защото ми хареса темата...пасва по тематиката на клуба и е може би първата свестна неутрална тема от доста време. Надявам се, че си сериозен също.

1. Когато ти отговарях на въпроса за "колективното писане на опера" пропуснах следните важни моменти:
а/ операта е муз. форма свързана с текст и театър и балет....Т.е. една
много..../каква е думата-а--а/ форма.
б/ говорейки за работата на композитора в създаването на една опера - тя е ограничена до музиката.
в/ Много често целия ТИМ - т.е. автор на либрето /текста/, хореограф, театрален режисьор и т.н. се събират и споделят своите виждания за цялото произведение....И всеки съобразява своите лични индивидуални способности и качества с тези на другите. Това е ТИМ. Ако операта се котира и бъде успешна....същия ТИМ продължава да произвежда други опери.....и т.н.
2. Но друг е въпросът със композитора пишещ-създаващ инструментална или хорова музика. Той работи САМ. През вековете всички гениални композитори са били прикрепени към двора и църквата и е трябвало да пишат по поръчка музика само за царе и с църковна тематика....Никакъв избор! Никакви любовни песни ! Но композитора е работил индивидуално - САМ. Говоря за колоси като Бах, Хендел, Бетовен, Моцарт, и много др. до 18 век.
3. В живота на великите художници от старо време е същото....Но общото е, че всички /почти/ тези гении са имали свои ученици и свои школи. Те са
посвещавали в своите тайни и техники на композиране и рисуване...само най-любимите си ученици...Не е било рядкост един ученик на голям майстор на изобразително изкуство да поръчва на учениците си да му приготвят канавата...платното за рисуване и....дори да направят първите щрихи....а той да довърши произведението....Това е зачатъка на "работа в ТИМ" Много от тези ученици...в последствие сами са станали големи майстори и дори надминали учителя си. Така през вековете се е предавало "от ръка на ръка" "от човек на човек" и техники и умения и опит......Днес отиваш в една Академия и ти сервират на готово всички тайни на Леонардо, Рембранд, Микеланжело, ван Гог и кой ли не....Дори и по Интернет можеш да събереш цялата информация.....

Относно последния ти постинг:

"Не си прав, аз съм слушал за един екип писатели руснаци, които пишат криминални романчета, под един псевдоним, един стил, бълват по 20-тина книжлета годишно и при това качествено написано( поне така съм чувал )"

Думата "бълват" е много точна. В днешно време ...буквално се "бълва" производство, което няма нищо общо с изкуство. Във всяка една област! Днес е безкрайно лесно да се докопаш до един компютър и принтер и да почнеш да "бълваш" на невероятно високо техническо ниво - оформление, дизайн и т.н. САМ това, което едно време се вършеше от цял екип. Защото грамотните бяха малко, пишещите бяха малко и целия бизнес с писането на романи бе строго регулиран. Днес всичко е комерсиализирано и се прави за пари. Това не е изкуство. Това е производство. Масамедийно производство. И то в ТИМ. Целта е максимални печалби. Наскоро четох една сапунена опера в клуб "Споделено" /където са се събрали всички от този клуб, които бяха прогонени от чукундури като този Гетсби и Вероника, които нахълтаха и почнаха да рушат наред, налагайки една анархия и перверзна психопатия/ И всеки написва няколко изречения и "Титаник" се превърна в една съвременна сапунена опера написана спонтанно от поне 10 души. Но това не е изкуство. Това е сериал. Това е "дрън-дрън" произведение за забавление...

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: Gatsby©]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.03.02 22:24



Всяка печатница си има "коректори".
А ти също си наеми поне една коректорка преди да бълваш селениите си тука.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: Oro]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 22:40



Ти от къде си всъщност Орчо?
Аз съм шесто /или повече, взависимост от дефиницията/ поколение София.... "полувин" София /старата, центъра/ беше собственост на семселето...ЦК-босовете живееха на наши собствености...ЦУМ....половинта вилна зона на дипломатическия квартал...а за други работи да не говорим.

От един месец ми говориш, за моето село когато те питам къв си, кой си, кво си постигнал....та ми писна! Отговори няма. Само псувни и аз в моето село.

Сега знам, че нищо не си. Едно не успяло емигрантче. И не е нищо лошо. Неприятно е като почнеш тук да компенсираш и истеричен да ставаш.

Сега те питам нещо по-простичко! От къде си ти?
Кво си бил в БГ?
Или родителите?

И тук няма да има отговор, и ще се появи един анонимчо с коментари!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: Oro]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано12.03.02 22:51



Ееее , какво да се прави живота се измерва в пари, а и Моцарт, Рембранд, Бах и Леонадро Давинчи също са работели за пари, просто за по-малко пари. Или заставш зад тезата, че творчеството е изкусво само когато твореца е гладен (а при художниците мъртъв).
И мене много ме е яд, че Бил Гейтс с Microsoft превърна програмирането от изкуство в производство , ама му признавам, че успя да накара няколко хиляди програмиста да работят творчески за компанията.
Така че ако не е правено с музика, не е задължително да е невъзможно да се постигне. Просто трябва да се намери правилния подход.
Аз лично с голям интерес бих прочел нещо написано от Борис Виан и Кърт Вонегът заедно, ето това вече е невъзможно.



Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: Gatsby©]  
Автор Kpъr ()
Публикувано12.03.02 22:55



трябва отговор!?

ами да напиша!


отговор:

много хубави джапанки! 3D! това направо раздвижва пространството, прави мнението даже и нищо и никакво хвърчащо листче да прилича на триизмерно, с тези бързо-подвижни сенки...



Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: lmBlack]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 23:10



Престави си сега....Бил Гейтс умрял при катастрофа с кола.
Като Джеймс Дин. След DOS!

Какъв култ щеше да е!_;о))

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: Gatsby©]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано12.03.02 23:47



ха ха ха ха, за съжаление потребителите на софтуер са доста по-прагматични,
ама пак щеше да е култ.



Тема Re: Индивидуализма, за и против.нови [re: lmBlack]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 23:51



И щяхме сега да си имаме всички фантастичната BeOS и един милйон програмки за нея!
Ейййй...мечти---мечти!__;о))

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.