Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 29.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Хей!нови [re: Beznadejden]  
Автор..amp;.. (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 17:49



Хей, тук в тоя клуб всички са велики психолози и бъди сигурен , че ще ти помогнат.
Виж кой пише най-често и се обърни за помощ към него/нея.
Например "Nexusus"



Тема Re: Хей!нови [re: ..amp;..]  
АвторBeznadejden (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 08:51



Blagodarq za savetite,az samiq mislq 4e sam razumen 4ovek,/no v tozi slu4ai.../?!?!



Тема Re: Razbito sarceнови [re: Beznadejden]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано17.08.01 07:52



Здравей, тук изчетох мнения и съвети от разни хора, коитоя явно не са изпитвали серизоно тази болка.
Аз минах през нея два пъти - преди 5 год, когато жена ми си замина след 10 год брак и сега в момента след като си отива последната ми любов.
Ще ти дам малко практически опит
1. Разбери, че жените възприемат нещата по различен начин - толкова драматично възприемаме раздялата само мъжете. С драматизиране и съжаление няма да си я върнеш
2. Какво да НЕ правиш
- задължително да спреш да я преследваш - поне за момент
тя щом е решила да си тръгне всякакви разговори на тема, ама защо, ама защо сега, ама върни се, само я настройват да потвърди решението си
Повечето жени мразят да им се оказва натиск, а възприемат този тип разговори за такъв
- смени обстановката - ако можеш
не се заравяй в нейните вещи, не ходи на места където сте ходили заедно, не прави неща които сте правили заедно - това само усилва болката
- не сотавай сам/срещай се с хора - аз два емсеца след раздялата още не мога да стоя сам вечер в нас - на гости ми идват кошмарите. Затова по добре излизай с приятели
- Престани да говориш на всички хора с които излизаш само за нея
На 3 ден им писва окончателно, а на теб не ти помага особенно. По скоро води разговори които отвличат от това
- зарови се в работа - не помага много, но все пак е нещо

И накрая - надявай се!
Ти не каза от колко време сте се разделили, но тя задължително те наблюдава какво правиш.
Спри да и се обадаш малко, д ас еопитваш да я видиш и тнт. Направи се малко на непукист. Това действа на жените, почват да се замислят дали не те изтърват.
Неможеш да и промениш мнението! Илюзията, че мъжете свалят жени е отпаднала отдавна - мнение на жена се сменя по трудно от държавна политика. Затова не и се моли, а я остави да го прежиее и се замисли.
- Не се опитвай да тръгнеш с друга жена на принципа на "клин клин избива". След такава 10 год връзка е просто изключено. Ти ще останеш с кофти спомени от другите жени, а жалко и за момичето което ще ти се върже... имам подобен кофти опит.

И накрая на всичко - ПРИМИРИ СЕ! Има една поговорка, че земя и жена тръгне ли - спиране няма.
П.С А болката не свършва никога, само започваш да не мислиш толкова често за нея - примерно не по често от веднъж на час
Ох, да можех да ги изпълнявам и аз тия съвети, които давам
И накрая

Българската литература



Тема Re: Razbito sarceнови [re: BoGa]  
Автор Hacko (аматьор и 1/2)
Публикувано17.08.01 10:16



Бога,
всеки от нас е преживявал поне по една такава раздяла.
Всеки от нас е стигнал косвено или пряко до думите за които говориш.
Те са за това как да забравим.
Не си открил топлата вода . . .
Но, не мислиш ли че трябва и да осъзнаваме, да си задаваме въпроси и да намираме техните отговори, за да не се получи така че да повтаряме грешките си отново.
Безнадежден - ти имаш ли идея защо ти се е разпаднала връзката?
Бога, а ти? Имаш ли отговор защо ти се е скапал брака?
Един пример - един мой много добър приятел имаше 10 годишна връзка с едно момиче.
Разделиха се и до ден днешен той няма и елементарна идея защо се случи така - "забрави", ожени се, роди му се дете, но все още живее като човек все едно нещо му липсва. А какво му липсва, сами може да разберете.


Наско

Peace Love


Тема Re: Razbito sarceнови [re: Hacko]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано17.08.01 10:27



Наско, когато първите дни след раздялата все питах защо, защо, защо
другата страна ми отговори, че отговорите си са само в мен
И аз я послушах и се замислих серизоно - стигнах до отговорите на много въпроси, а останаха и отговори без въпроси към тях.
Примерно разбрах, защо се е разпаднал наистина брака ми.. е рано или късно истината си идва на мястото.
Разбрах, че и грешката не е единствено моя и престанах да се обвинявам затова
Но не е спряло да боли.. а аз това се мъчих да обясня
Това да знаеш защо е станало нещо, не значи че ще го приемеш по лесно

Българската литература



Тема Re: Razbito sarceнови [re: BoGa]  
Автор Hacko (аматьор и 1/2)
Публикувано17.08.01 10:45



Бога,
болката и страстта винаги си вървят ръка за ръка, нали?
Но те ни помагат да се развиваме, да ставаме по-мъдри.
Истината е че трудно намираме отговорите когато сме субективни, а обективността винаги идва след време, след като можем да се погледнем отстрани.
Тежко на хората които живеят по инерция.


Наско

Peace Love


Тема Балада за любиматанови [re: BoGa]  
Автор Makc (right)
Публикувано17.08.01 11:14



Балада за любимата
-------------------

Фалшива хубост, плащайки ти дан,
разбрах коварството на любовта -
агонията в нейния капан
напълно съответства на страстта;
страдалното сърце го завладя
омаята, която носи гнет -
а колко ли ще струва щедростта
да се спаси един нещастник клет?

Макар и другаде да бях желан,
аз се обрекох сам на участта,
робувайки до край на своя блян,
терзан да съм до смърт от любовта;
ала сърцето вече възропта -
безславно ли ще дойде моят ред,
или ще ме огрее милостта
да се спаси един нещастник клет?

Във времето безмилостно втъкан
и твоят цвят ще чезне с младостта -
йеремиада с мирис на тамян
очаква всекиго, а старостта -
не би простила глупостта ти тя
да го изпуснеш тоя луд късмет:
докле е младост и кипи кръвта,
да се спаси един нещастник клет.

От Ваша милост - цар на любовта! -
очаквам аз да въдворите ред
и чул ви Господ златните уста,
да се спаси един нещастник клет.



Тема Re: Razbito sarceнови [re: Beznadejden]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 17:35



Здравей, ще ти кажа че и аз имам подобно проблем и найстина те разбирам.
Много е неприятен този момент, но трябва да се пребориш със себе си.
Много е трудно, просто не мога да ти опиша какво ми е, така е и при теб.
В този момент и аз самия търся съвет и незнам къде да го намеря и въобще
какво да правя, но ще се опитам все пак да ти кажа нещо.

Опитай се да не мислиш за нея, положи ако трябва неземни усилия но го направи. Прочети изказването на "Бога", според мен неговите съвети макар и не 100% актуални ще ти помогнат доста. Не го познавам, днес за първи път съм тук но прочетох всички отговори и неговия ми хареса най-много.
Излез с приятели, слушай какво говорят, опитай се да откъснеш мислите си от нея. Много е трудно, разбирам те защото още веднъж ти казвам и аз самия сам на това положение. Все пак при мен има някаква минимална надежда,
жалкото е че аз направик куп грешки и сега единственото което мога да сторя е да стоя и да чакам. Болката е неописуема. Трябва да надвия, каквото и да ми коства това. Времето тече прекалено бавно защото чакам и знам че ще ме потърси. Незнам при теб как точно стоят нещата, но съвета на Бога - направи се на непукист ако тя те потърси. Незнам дали ще си я върнеш но поне ще я накараш да се замисли малко. Ще ти стискам палци, може и да доведе до обрат. Стискай ми и ти :)
Въобще не се интересувай от това каде ходи и с кого ходи, недей да си тъсиш друго гадже известно време защото ако тя разбере ще и стане много неприятно. Пасувай си. Ако до месец-два тя не те потърси значи работата не е добре. Съжалявам че ти го казвам, но така си е.
Погледни от друга страна на вапроса: в крайна сметка не е само тя, колко жени има на света дето биха те желали ако знаеш само.....
А може би ще бъдеш много по-щастлив с друга, така е повярвай ми.
След време(пожелавам ти друга по-хубава любов от тази) ще се сещаш и ще си кажеш: Ей, какво нещо беше а сега вече не ме интересува....
за сега толкоз защото имам работа, аре бай и успех.



Тема Re: Razbito sarceнови [re: koko]  
АвторBeznadejden (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 11:50



Blagodarq vi mom4eta/boga,nasko i koko/,az znam za6to stana taka , no za sajalenie kasno obarnah vnimanie na tova, i az se nadqvah 4e ima nqkakva nadejda no naposledak mnogo se samnqvam.Opotvam se da zabravq /no mai samo se samozalagvam/Znaeteli moqta rabota ,a i prizvanieto mi mojebi e svarzano s izkustvo/No kato nqma muza(4oveka za kogoto pravq vsi4ko)togava??/Tovae misleh da narisuvam razdqlata,no te razdelite sa razli4ni,moqta nqma da moga da narisuvam,a kato se zamislih i liubovta nemo da narisuvam zna4i nqma smisal da risuvam.........



Тема Re: Razbito sarceнови [re: Hacko]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 12:27



BoGa, Nasko dobre ti go kaza. Pri men bolkata pazi spomena zhiv. Ne iskam da zabraviyam.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.