Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Живеем в огледален свят  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано11.11.23 14:34



Нещо много интересно по повод на един сън на най добрия ми приятел от края на септември 1997ма където той сънувал квартала огледален и рунически знак за унищожение хегалас(3 години по късно той загина в катастрофа).До 1997ма тези които работиха в България имаха пари, след това стана обратното тези които работят нямат пари, а тези които не работят са милионери.До 1997ма поне в България беше твърдо мъжки свят, от тогава насам стана женски свят - достатъчно е да видим колко парцали карат скъпи джипове и коли.До 1997ма любовта беше евтина, а секса скъп, от тогава насам любовта струва милиони, а секса е по 30 лева на улицата.Явно вредата от завиването на България към западния свят е много по голяма от 45 годишния социализъм, а вече комбинацията от двете закопава напълно българите като нация и държава.По време на социализма имаше унищожен морал, по време на демокрацията направо унищожен смисъл от живота и труда.Отдавна още през 1998ма аз казах, че живота няма смисъл, но се оказах не прав, живота си има смисъл, но живота в България няма смисъл и професор Иво Христов го каза наскоро това по телевизията.Тук един един работи, друг се ползва с парите и материалните му блага.26 години покупателната способност на масовата заплата не е нарастнала и тук е уловката когато политиците говорят за средна заплата по градове, а не за масовата заплата която е около и под минималната и за която работят огромен процент от хората, а за средна заплата колко малко работят всъщност?



Тема Re: Живеем в огледален святнови [re: FlLERO99]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (пристрастен)
Публикувано15.11.23 14:08



Няма как да работиш като охранител и да получаваш повече от минималната . В София освен охранителите не виждам кой друг работи за минимална заплата . Ти си добре защото имаш наследствен апартамент. Ако трябваше да плащаш наем не те виждам изобщо как ще оцелееш !



Тема Re: Живеем в огледален святнови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано16.11.23 18:03



Съвършено вярно - имам наследствен апартамент мой с нотариален акт и само това ме спасява.Имам приятел който си изгуби апартамента и работи като охранител и вече няколко пъти за някакъв неизвестен за мен като продължителност период от време той остава на улицата и спи на открито като клошар като заплатата му от 900 лева не му стига и за наем.

Не само, че няма начин как да работиш като охранител и да получаваш повече от минималната, но даже и минималната не можеш да вземеш.Така като работя на двоен график плюс парите за невзетата отпуска за септември месец през октомври взех заплата около 1400 лева, ако не работих на двоен график и нямаше тези пари за невзетата отпуска щях да работя за 570-600 лева на месец като само цигарите са ми 390 лева на месец.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.