Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Размисли без страсти  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.09.23 10:25



Начи играя много завързана партия шах. Ситуацията е равна, но аз правя груба грешка. И сам си говоря-сега с кво го пазиш този фриц, с кура си го пазиш. И вместо да мисля в/у партията, почвам да размишлявам-каква е причината , да използвам баш пък тоз израз ? Начи, по никакъв начин не ме предпази





Тема Re: Размисли без страстинови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано03.09.23 14:01




миии вие мъжете имате навика за свързвате всичко с....
Аз пък като съм много уморена, и изпразвам мислите си с белот.. свалила съм си една проста игричка и си цъкам карти..
та..
има нещо което е интересно.. като помисля, че съм сгрешила, т.е. хвърля нещо, което е против канона на победата.. повечето пъти излиза, че съм постъпила правилно.. а, де!

Ааа и друго.. като виждам че падам.. т.е. системата ме бие.. цък Х-то и да върви на майната си..

Новак, я!..

Тема Re: Размисли без страстинови [re: ShokoLada]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.09.23 19:15



Понякога, дори и страшно уморен сядам и играя шах. А шахът, който играя е блиц, където и двамата противници имаме по 5 мин., което предполага, че ще загубя защото в този вид шах, концентрацията на човек трябва да е на 1000 %, а като си уморен няма как да стане. И въпреки това побеждавам! И то партии подред. Нямам обяснение. Като си разглеждам партиите и определени ходове чак си викам- Как пък простата ти глава го роди това... Незнам, като седна да играя и явно всякаква и физическа, и психическа умора изчезва.



Тема Re: Размисли без страстинови [re: The bad reptile]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано05.09.23 05:04



И аз играя шах често, но обичам дългите игри - тези 30 минутните. Блица не ме кефи, щото ме напряга. Когато и където кажеш, но бавно.





Тема Re: Размисли без страстинови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано05.09.23 22:15



Да. Нормално. Просто освобождаваш главата си, мислите си от друго и се отдаваш на играта. Понякога подсъзнанието е велика работа..

..а щом го правиш за удоволствие, а не за победа на всяка цена, си е жив кеф.. без напрежение..

Новак, я!..

Тема Re: Размисли без страстинови [re: osvoboden pich]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано06.09.23 16:56



Със сигурност шаха който играеш е много по задълбочен и можеш да предвидиш много повече ходове напред. Аз просто нямам това време, а и тези нерви да чакам някой да мисли с минути. Играя само блиц повече от 15 години и при твоя шах, със сигурност ще загубя. Просто мозакът ми при тази игра е изградил системата си за мислене за блиц.



Тема Re: Размисли без страстинови [re: ShokoLada]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано06.09.23 17:02



ООоо, при шаха това е от изключителна важност. Този спорт трябва да се играе за удоволствие! Иначе психическото напрежение просто е размазващо! С времето се научих хич да не ми пука, дали ще бия или падна. Важно е играта да ми доставя удоволствие и да ми е приятно, а не да ме натоварва.



Тема Re: Размисли без страстинови [re: osvoboden pich]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано06.09.23 17:05



Но да ти кажа, аз нямам и време много да разучавам защити. В смисъл, когато съм с черните няма значение, тогава реагирам според правилата за адекватна игра на противника, но когато съм с белите любимият ми дебют е Маклауд атака! Дори и хора със състезателен опит виждат много зор с него.



Тема Re: Размисли без страстинови [re: The bad reptile]  
Автор osvoboden pich (Ястребовски)
Публикувано06.09.23 19:19



Всеки със стила си. Важното е да ти доставя удоволствие. Аз атакувам още с първите ходове - много агресивно. Не знам защити - аз просто ошашквам противника с настоятелна последователна атака, като карам опонента да се защитава бързо - така или си чупя главата или чупя неговата - среден вариант няма






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.