Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 14:28



Аз и обичта към себе си трудно я разбрах.
Животът ме среща с всякакви хора. Някои от тях подпомагат развитието ми. Днес се срещнах с една жена. Споделих й мои проблеми. Накрая тя ми каза: Не се притеснявай. Отпусни си душичката.
Ако знаеш как ми олекна. Камъни ми паднаха от раменета.
"Чуват" те хората, които са добронамерени към теб.
А това да си на една вълна и на една честота как го разбираш и усещаш?



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 16:34



Тези съвременни идеи за честоти,вибрации и общи вълни,на които мислят и чувстват хората, имате ли някакви доказателства и потвърждения за тях във вашия собствен опит? Как разбирате, че сте на една вълна с някои хора?
Аз споделям съвсем друга идея-идеята на Ги Дьо Мопасан,че всички хора са самотни като отделни звезди и не можем да избягаме от тази самотност. Причината за това е, защото мисълта никога не може да се изрази със словото. Както казва той, ние сме изолирани,защото мисълта е неизповедима. Човешкото слово е твърде бедно, няма изразни средства,които достатъчно добре да изразят мисълта и човеците винаги остават недоразбрани.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 19:59



с предният си пост сама си даваш отговор на въпроса, прочети се внимателно отново

иначе ... много мислиш - чувствай! :)



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.08.23 08:45



Да, аз се питам и си отговарям


темата е защо някои хора не ме чуват? и предполагаш:защото не сме на една вълна.
А аз предполагам :защото речникът ни не е достатъчно богат,за да ни изрази добре-затова другите не ни разбират. И друга причина може да има-липса на добронамереност, което е подсъзнателно нежелание на разбереш другия.

Редактирано от vida1929 на 06.08.23 10:29.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.08.23 20:26



Човешкият кошер шуми твърде силно и понякога ни уврежда.
Много малко хора си дават сметка за чИстотата на информацията, която ни залива. А всичкия този информационен шум отива в мозъците и душите ни и там остава.

Мен обикновено ме чуват. Може би защото съм съгласна с мнението, че "винаги има смисъл да се говори" и "истината винаги си намира път" ... и не държа на реакция веднага, дори не я търся. Тя не е моя работа, а на по-висши сили. Процесите си текат.

А ако няма реакция - човек или не е дозрял или това е съзнателния му избор. Отдавна съм престанала да насилвам нещата, защото винаги, когато съм го правила, е било грешка.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.08.23 20:36



Най-вероятно текстът е бил написан неясно. Аз имам доста лоши и неразбираеми учебници от миналото. Просто започнах да търся по-добри. Някои хора не стават за преподаватели и не трябва да пишат учебници. Това е известно.





Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано06.08.23 21:48



А ти как разбираш кой е добронамерен? Тук ти го казахме същото, но по различен начин, който ти вкара в неразбиране, злонамереност, глупост, тъпотия и т.н.
На мен не ми трябват думи понякога, за да се разбирам с някого и поглед е достатъчен или само изречение.. но това към хората, които познавам и вярвам в тях.. а за другите наистина имам ниска чуваемост. Ама тя е съзнателна. Прекалено много манипулатори се навъдиха, а думите са им основното оръжие.. и повече разчитам на усещанията си.. Наскоро се замислих за лицемерието, колко лица има, но само едно действие или натиск и то лъсва.. е кофти е, че си се доверил, ама пак отговорността е лична.. да не съм!

Новак, я!..



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.08.23 12:30



А ти как разбираш кой е добронамерен? Тук ти го казахме същото, но по различен начин, който ти вкара в неразбиране, злонамереност, глупост, тъпотия и т.н.

Ти питаш ли ме или ми казваш


Не ми казвайте, моля Аз по-добре мога да си преценя .
Кой е добронамерен-не разбирам, а чувствам.
А иначе понятие за добронамереност можеш да намериш в тълковен речник, в уикипедия, в учебник по морал и етика и пр.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано07.08.23 19:01



Е, че аз не казах ли същото, че е според твоята преценка..


Чувстваш на база думички?

Новак, я!..

Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано08.08.23 12:01



и за това, не тези които говорят един и същ език, а тези, които споделят едно и също чувство се разбират помежду си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.