Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема „Защо някои хора не ме чуват?“  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 07:38





вижда се много ясно, че информация от по-висок честотен диапазон не може да достигне до хората с по-ниски вибрации.
това е като радиостанция: винаги получаваме информация само от обхвата, на който сме настроени. ние не възприемаме всички останали канали, въпреки че те са достъпни за всички.
така че не се разочаровайте, чудейки се „Защо някои хора не ме чуват?“ Те просто не могат! Те просто вибрират на различна честота.




Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано05.08.23 09:15



Това е вярно, но има и друг проблем мозъка на доста хора е просто ограничен откъм възприемане на информация.Моя мозък също е ограничен, някои лекции в писмен вариант в университета отделни неща от тях мозъка просто не ми ги хващаше, както и един постинг на една дама тук в клубовете на дира не можах да го разбера, той беше малко над интелектуалното ми ниво.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 10:38



търсиш ли хора на твоята честота и намираш ли?



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: FlLERO99]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 10:57



не знам Файле, не знам ... вероятно това е само една гледна точка към нещата, но по принцип темата ми е интересна, може би защото от как се помня съм трудно чуваема и разбираема за околните ...



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 11:02



не, не търся такива хора, но ми се случва да срещна такива от време на време:)



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано05.08.23 11:04



Това отдавна съм го забелязал при теб.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 11:09



и аз срещам от време на време



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 11:15



ЧОВЕК Е устроен да не чува другите, а да чува само себе си, защото всеки гледа първо собствените си нужди, емоционални, ментални и пр, стреми се да задоволява собтвените си желания, да развива собствената си съдба и в това препускане не му остава сили и време да чуе другите. Не си ли го забелязала? Това е здравословен егоизъм.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 11:32



а ако заменим този "здравословен егоизъм" с обич към себе си, нещата биха били съвсем различни и дали пък човек не е устроен точно така ;)



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: FlLERO99]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 11:36







Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 14:28



Аз и обичта към себе си трудно я разбрах.
Животът ме среща с всякакви хора. Някои от тях подпомагат развитието ми. Днес се срещнах с една жена. Споделих й мои проблеми. Накрая тя ми каза: Не се притеснявай. Отпусни си душичката.
Ако знаеш как ми олекна. Камъни ми паднаха от раменета.
"Чуват" те хората, които са добронамерени към теб.
А това да си на една вълна и на една честота как го разбираш и усещаш?



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.08.23 16:34



Тези съвременни идеи за честоти,вибрации и общи вълни,на които мислят и чувстват хората, имате ли някакви доказателства и потвърждения за тях във вашия собствен опит? Как разбирате, че сте на една вълна с някои хора?
Аз споделям съвсем друга идея-идеята на Ги Дьо Мопасан,че всички хора са самотни като отделни звезди и не можем да избягаме от тази самотност. Причината за това е, защото мисълта никога не може да се изрази със словото. Както казва той, ние сме изолирани,защото мисълта е неизповедима. Човешкото слово е твърде бедно, няма изразни средства,които достатъчно добре да изразят мисълта и човеците винаги остават недоразбрани.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.08.23 19:59



с предният си пост сама си даваш отговор на въпроса, прочети се внимателно отново

иначе ... много мислиш - чувствай! :)



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.08.23 08:45



Да, аз се питам и си отговарям


темата е защо някои хора не ме чуват? и предполагаш:защото не сме на една вълна.
А аз предполагам :защото речникът ни не е достатъчно богат,за да ни изрази добре-затова другите не ни разбират. И друга причина може да има-липса на добронамереност, което е подсъзнателно нежелание на разбереш другия.

Редактирано от vida1929 на 06.08.23 10:29.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.08.23 20:26



Човешкият кошер шуми твърде силно и понякога ни уврежда.
Много малко хора си дават сметка за чИстотата на информацията, която ни залива. А всичкия този информационен шум отива в мозъците и душите ни и там остава.

Мен обикновено ме чуват. Може би защото съм съгласна с мнението, че "винаги има смисъл да се говори" и "истината винаги си намира път" ... и не държа на реакция веднага, дори не я търся. Тя не е моя работа, а на по-висши сили. Процесите си текат.

А ако няма реакция - човек или не е дозрял или това е съзнателния му избор. Отдавна съм престанала да насилвам нещата, защото винаги, когато съм го правила, е било грешка.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.08.23 20:36



Най-вероятно текстът е бил написан неясно. Аз имам доста лоши и неразбираеми учебници от миналото. Просто започнах да търся по-добри. Някои хора не стават за преподаватели и не трябва да пишат учебници. Това е известно.





Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано06.08.23 21:48



А ти как разбираш кой е добронамерен? Тук ти го казахме същото, но по различен начин, който ти вкара в неразбиране, злонамереност, глупост, тъпотия и т.н.
На мен не ми трябват думи понякога, за да се разбирам с някого и поглед е достатъчен или само изречение.. но това към хората, които познавам и вярвам в тях.. а за другите наистина имам ниска чуваемост. Ама тя е съзнателна. Прекалено много манипулатори се навъдиха, а думите са им основното оръжие.. и повече разчитам на усещанията си.. Наскоро се замислих за лицемерието, колко лица има, но само едно действие или натиск и то лъсва.. е кофти е, че си се доверил, ама пак отговорността е лична.. да не съм!

Новак, я!..



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.08.23 12:30



А ти как разбираш кой е добронамерен? Тук ти го казахме същото, но по различен начин, който ти вкара в неразбиране, злонамереност, глупост, тъпотия и т.н.

Ти питаш ли ме или ми казваш


Не ми казвайте, моля Аз по-добре мога да си преценя .
Кой е добронамерен-не разбирам, а чувствам.
А иначе понятие за добронамереност можеш да намериш в тълковен речник, в уикипедия, в учебник по морал и етика и пр.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано07.08.23 19:01



Е, че аз не казах ли същото, че е според твоята преценка..


Чувстваш на база думички?

Новак, я!..

Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано08.08.23 12:01



и за това, не тези които говорят един и същ език, а тези, които споделят едно и също чувство се разбират помежду си



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.08.23 09:34



Да, започнахме да повтаряме едно и също.
Това е от мен по темата.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.08.23 09:39



Същото мисля и аз



Чувствата и мислите са вълни, те имат енергия. А словото, с което изразяваме чувствата и мислите, е твърде ограничено. Но при добри намерение, хората могат да се разбират дори на най-бедния език. А когато не могат да се разбират търсим причините в точно тези трите-енергия, език, добри намерения-човечност.
Това е моето мнение по темата.
Мисля,че темата зацикли. Добре е, ако може, някой да даде линкове с материали.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.08.23 01:55



Щото слушат и мислят с чувствата си. Един чувства радост докато друг е в скръб, няма как да се чуят.



Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: jumbles]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано04.09.23 13:35



Това мисля, че не е съвсем вярно.
Аз, например, винаги съм те чувал, винаги съм те разбирал, но не винаги съм съгласен с теб. Затова и често съм си замълчавал да не изпадна в безсмислен спор с човек, който обаче обичам. Определено честотата на съзнанието ни е различна, но честотата на чувсвата ми казва- прекрасен и искрен човек, който заобича и това е! Ето, колко време не сме си написали и една дума, аз си те обичам като Човек





Тема Re: „Защо някои хора не ме чуват?“нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Rosemary ()
Публикувано04.09.23 15:44



Да, така мисля и аз. Джъмбълс да брои твоето мнение за две.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.