Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Парейдолия  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано09.07.23 08:36



интересно! не знаех, че тази способност у хората има конкретен термин
често виждаме предмети или образи, там, където ги "няма"
а дали наистина ги няма? Или това е духът, квинтесенцията на предмета на наблюдение?
сега се сещам и за нещо друго - тотемните животни при индианците, които живеят в хората.

с кое тотемно животно се инициирате?





Тема Re: Парейдолиянови [re: jumbles]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано09.07.23 14:00



При нас парейдолия се използва в ежедневието, когато човек няма успех и е с “празни ръце” т.е. нищо и пак нищо.

Ако мислиш че виждаш неща, които са “невидими предмети” или някакво мистично животно живее в теб, по-добре отиди на лекар.

Не знам на колко години си, но речника с който боравиш е знак за (не)начетеност и оттам човек може да прецени с какво и доколко може да те обърка или използва, според целите му.

Това го пиша общовалидно и добронамерено. Може да послужи и на други.



Тема Re: Парейдолиянови [re: Deern]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано09.07.23 16:09



ще ти отговоря така и то само в случай, че съумееш да отвориш ума си, ако ли не ... забрави

Когато видиш красотата в цвета на розата, замислял ли си се над факта дали красотата е там в цвета на розата или красотата е от теб? Защото има моменти, в които ти преминаваш покрай същия храст от рози, но нищо не се случва, нищо особено, нищо изключително, просто една обикновена роза. Обаче, в друг момент, в друго настроение, в друго състояние на духа, изведнъж тя придобива красота, аромат, става ново измерение; вратите се разтварят, вълшебството се разкрива. Това, което се случва, всъщност е, че розата е само едно огледало. Това, което влагаш в него, това виждаш.
Заставаш пред огледалото, поглеждаш в огледалото, огледалото просто оглежда теб, това си ти. Ако си грозен, огледалото съобщава за грозна фигура, ако си красив, огледалото съобщава за красота.
Има моменти, в които ти си грозен, тогава всички рози стават грозни, има моменти, в които ти си тъжен, тогава всички луни стават тъжни, има моменти, в които ти си в ада, тогава земята става ад. Ти създаваш реалността около теб, ти проектираш реалността около теб. Ти съдържаш в себе си твореца, този, чрез чието опознаване, познаваш всичко ...




Тема Re: Парейдолиянови [re: jumbles]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано09.07.23 22:15



Аз виждам нещата винаги такива, независимо от настроението ми, дали съм угрижена или съм на кеф.

Горенаписаното ми напомни на разходката с кучето преди малко — идва насреща двойка с куче, а жената ми казва, че реакцията на нейното куче зависи от настроението му, понякога лае, понякога не.


Нашето куче винаги функционира, няма нищо общо с настроение. Никога не лае, но ако го нападнат, отвръща.
Все мислех че е лудо куче, ама всеки път се оказва, че другите кучета не са нормални .

Ахх няколко минути след тая случка се зададе буря (аз знаех че идва, защото гърмя когато тръгнахме). Бяхме на открито поле общо взето, извън улиците с къщи и виждах как един неголям облак но със страшен шум и темпо се приближава, само торнадо не се беше образувало като апокалиптичен филм направо, но не беше много смешно всъщност.

Добре че успях да мина до напоителните канали, защото на откритото поле с голям път се образува пясъчна буря. Докато съм тичала към канала ми е изпаднал ключа от джоба, върнах се няколко метра назад и го намерих. Знаех че не е в пясъчнатабуря, защото преди да отбия бях бръкнала в джоба да видя дали е там.

За пореден път се убеждавам, че Земята може да бъде доста гротеско място за живот. Иначе се сещах за това само на крайбрежието на Северно море, но далеч на север в северна Дания. Там вятъра е като буря на Марс.


Редактирано от Deern на 09.07.23 22:19.



Тема Re: Парейдолиянови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано09.07.23 22:27



Е че човек е събрал в себе си цялата вселена, не мога да се инициирам само с едно..
Относно това, което си отговорила на Диин, разбира се, че виждаш това, което носиш в себе си.. и светът е огледало на вътрешната ти нагласа към него..
А относно виждането, знам ли, ама е пак до вътрешна нагласа.. щото човек може да гледа, но да не вижда..
И аз не знаех, че имало термин..



Новак, я!..


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.