Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Естествена Психотерапиянови  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано17.06.23 14:37



някой запознат?

попаднала съм от едно известно време в една група "БАЕП - Българска Асоциация за Естествена Психотерапия", напоследък ми спират погледа публикациите там и викам си "чакай да хвърля едно око що за чудо е това" и
нещото на което попадам е :
„Естествената психотерапия е иновативна, прагматично ефективна, парадигмално креативна, трансформативно качествено различна, инспиритивно творческа система, която не отрича, а включва, но и далеч надхвърля предхождащите я терапевтични модалности! В иновативния си творческия процес, Естествената Психотерапия интегрира съществуващите психотерапевтични системи и парадигми, като ги надхвърля трансформативно до нов продукт, качествено различен от сумата от частите си.

Интегрално-холистична е. Какво на практика означава интегрално-холистична? Означава, че терапевтичните модалности, които ползва Естествената Психотерапия работят в интегрална сплав, сформираща изцяло нова терапевтична система, вдъхновено творчески наличните подходи в уникално различен, високо резултатен метод.“


за Бога някой може ли да ми го преведе





Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: jumbles]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано17.06.23 14:55



хахаха, тия още няколко епитета можеха да добавят

бива ли така, да се излагат само с 20-30


мога веднага да ти го преведа - шарлатани!



Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: Trickyyy]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано17.06.23 20:21



това е един подкаст с една от администраторите на групата
ами ... е не мога да кажа, че е шарлатанка





Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: jumbles]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано17.06.23 21:42



Как да нарека хора, които казват нещо, но го казват така, че да не разбереш какво точно казват? Не са ли измамници? Та, даже идваш да питаш за превод. Преведох ти, не ти хареса. Освен ако не правиш целенасочена реклама.

Някой, който иска да ти каже истината, ще я каже с три прости думи: Аз съм Пътят и Истината и Животът. Точка.

Редактирано от Trickyyy на 17.06.23 21:43.



Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: Trickyyy]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано18.06.23 07:56



ооо, прощавайте обидена, че така нахално си позволих да изразя някакво свое виждане различно от вашето
и представа си нямах, че чак така ще ви жегне



Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: jumbles]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано18.06.23 10:40



Аз съм много зле със тия човешко-социални теми, но съм тренирана с четене на сухи текстове



Това значи, че например терапията на алкохолици например включва освен учебната псохоанализа, също и тая “творческа терапия” например да си изберат една творческа сфера — рисуване, правене на скулптури или нещо друго, което да има конкретен продукт, мисля че трябва да е хаптичен за да може да бъде конкретно видян от някой друг, но и във самото време (настояще + бъдеще)

Мисля че ключовото е интервала на време, в което се състои тая работа със “себе си” и с “Терапирания”.

За това не съм много сигурна, някой, който разбира от терапия може да каже как във е смисъла на всичко това.



Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: jumbles]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано18.06.23 11:50



Много те моля, като пускаш тема и молиш за мнение, напиши долу в послеписа, кои точно никове да НЕ изказват мнение по въпроса. Ще го уважа.

Относно жегването, кое точно ме било жегнало, че не разбрах?

Нескопосано и неграмотно написаният текст ли? Той е писан точно за такива лепшери като теб, дето витаят и те не знаят точно къде, и като видят такъв омотан булшит си викат, ахаааа...ясно...нищо не разбирам, значи това трябва да е нещо много възвишено, писано от стара душа, с поне 600 милиона прераждания, и определено преписано от някой камък, побит на третата зелена полянка, долу в дясно на Атлантида.

Така се ловят шарани.



Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: Trickyyy]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано18.06.23 12:13



Хаха да формата на текста наистина е много извъртяна



Де факто става дума за доста примитивна същност — като “защо мъжете ходят на риболов и защо гледат футбол”

Горното е представено наравно с изкуството — не се и съмнявам че ритането на топка/гледането на играта, убиването на риби и рисуването имат абсолютно еднаква терапевтична стойност

Важното е да има трофей, купа, снимка с плячката, нагледна уникалност.



Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: Deern]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано18.06.23 12:33



о, катке, разбрала си ги нещата





Тема Re: Естествена Психотерапиянови [re: Deern]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано18.06.23 13:54



абей, какво да кажа ... ще взема да ги питам тях направо, сигурно ще ме сритат по гъзо, ама карай






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.