Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Защо не обичате живота синови  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.06.23 02:06



За да не се мъчите да мислите, направо ще ви дам верния отговор.
Защото сте хора и живеете в общество със стрес. А където има стрес, не може да има щастие.
Човекът може да е щастлив в гората, сред природата.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.06.23 07:02



а принципно, успяваш ли да разграничиш инстинктът си за самосъхранение от обичането на живота си?

апропо, стресът е в нас, докато не го изхвърлиш, не изчистиш, не смениш фокуса и не подредиш вътре си, където и да отидеш ще е все тая ... личен опит!
всичко друго е лъжливо клише



Тема Обичам живота си :)нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.06.23 07:37



Дори самоубийците обичат живота си.

Хората не са окей с нещата от/в живота си, но това не е равносилно на необичане.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Rosemary ()
Публикувано05.06.23 11:09



Мерси. Няма да отговарям, за да не хабим ценни байти пространство.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано05.06.23 12:41



Хм, обикновено дори когато имат самоубийствени мисли, хората обикновено не харесват начина си на живот, а не самия живот. Има разлика между двете понятия.

Животът е жив извор с ней-невероятни възможности в себе си. Той може би е достижение на Вселената, до което имаме достъп по нечие благоволение. Как може да не го цениш и да не го харесваш?



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано05.06.23 13:21



Аз си го обичам, живея в близост до природен резерват



אהבה

Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано05.06.23 13:41



Стрес! Много модерна думичка стана.. и често използвана, за оправдание..
Мога да ти кажа защо ми е интересен живота, а не дали го обичам или не..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано05.06.23 13:45



Как би реализирал възможностите в себе си, ако си сама на Земята?

Новак, я!..



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.06.23 15:32



С един пост-какво разбрах от всяка от вас.
jumbles ми казва, че за всеки човек стресът е индивидуално вътрешно изживяване. Така че, мисля си, дори да живея в гората, ако някое птиче ми се изсере на главата, аз може да го преживея като стрес. Също ме пита, различавам ли инстинктът за самосъхранение от обич към живота. Досега не съм се замисляла. Може да се замисля чак когато, недай боже, попадна в животозастрашаваща ситуация.
Благодаря.
Vitalite ако правилно съм я разбрала, казва ,че хората може да не харесват отделни аспекти на живота си, но като цяло всеки обича живота. Дори ,казва, самоубийците го обичат.
Благодаря.
Rosemary с уникалното си чувство за хумор е отговорила, че няма да ми отговори. Също благодаря.
Luchezara казва, че животът е най-великото творение на Вселената и задава риторичния въпрос как може да не го ценим.
Тя също доразвива идеята за самоубийците. Започнах да ги разбирам. Ще се скарам на някой самоубиец . Благодаря.
Laugh2O23 живее близо до парк, всяка сутрин тича и затова обича живота. Благодаря и аз ще почна да тичам.
ShokoLada смята, че се оправдаваме със стреса, за да не обичаме живота. Така е. Верно, постоянно си търсим оправдания за всичко. Благодаря.
Пишман станах защо ви пуснах тази тема. Всички обичате живота като цяло. Затова ще ви задам въпроса по друг начин: какво от живота (си) не обичате/ не харесвате?

Редактирано от vida1929 на 05.06.23 16:17.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано05.06.23 18:39



Ся, па, зашо не сме го били обичали?

Обичаме или не обичаме, Животът ни е даден от Твореца, от там нататък - оправяйте се!

Доста народ тук е заседнал много, много низко, задава малоумни въпросчета, но си мисли, че е кой-по-по-най да, ама не, и въобще, надали

Да не говорим па за тия, дето дават отговори, све едно са Самият Демиург сичко им е ясно, разбираш ли

Тъй де, пишете си, там някъде, може би, вероятно има някаква истина.

ПП. Постът ми е е лично към теб, да не се засегнеш, като те знам каква си докачлива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.